Προς το περιεχόμενο

Τηλεοράσεις που παίζουν ταινίες από τη θύρα USB τους


george69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εχω κατεβασει καποιες ταινειες σε  .mp4  και σε .avi  . κατεβασα και τους υποτιτλους τους σε .srt .

τα εβαλα σε εξωτερικο σκληρο, και ενω στο κομπιουτερ παιζονται οκ , δηλ βλεπω τους υποτιτλους στην τβ δεν τους βλεπω.

η τηλεοραση ειναι μονιτορ tv , ειναι η samsung  T24D390EW. βαση μανιουαλ παιζει τα παντα , και οντως παιζει εκτος απο αυτο το προβλημα . επικοινωνησα μαζι τους στο online help που εχουν αλλα δεν ηξεραν και θα ρωτουσαν πιο πανω , ακομα περιμενω απαντηση.

ενσωματωμενους υποτιτλους βλεπω.

βαση μανιουαλ θα επρεπε να βλεπω και τους srt ,  καμμια βοηθεια;  καθως μενουμε σε χωριο και το σινεμα για μας ειναι αδυνατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω κατεβασει καποιες ταινειες σε .mp4 και σε .avi . κατεβασα και τους υποτιτλους τους σε .srt .

τα εβαλα σε εξωτερικο σκληρο, και ενω στο κομπιουτερ παιζονται οκ , δηλ βλεπω τους υποτιτλους στην τβ δεν τους βλεπω.

η τηλεοραση ειναι μονιτορ tv , ειναι η samsung T24D390EW. βαση μανιουαλ παιζει τα παντα , και οντως παιζει εκτος απο αυτο το προβλημα . επικοινωνησα μαζι τους στο online help που εχουν αλλα δεν ηξεραν και θα ρωτουσαν πιο πανω , ακομα περιμενω απαντηση.

ενσωματωμενους υποτιτλους βλεπω.

βαση μανιουαλ θα επρεπε να βλεπω και τους srt , καμμια βοηθεια; καθως μενουμε σε χωριο και το σινεμα για μας ειναι αδυνατο.

Τους υπότιτλους σαν αρχείο δεν μπορείς να τους δεις, αλλά μπορεί αυτόματα ο player της tv να τους τρέξει..

Ο υπότιτλος πρέπει να έχει το ίδιο όνομα ως προς κεφάλαια,μικρά, κενά,τελείες κ.τ.λ. με το όνομα της ταινίας..

 

 

Παράδειγμα:

 

MovIE EXample.(1)!groUp.mp4

MovIE EXample.(1)!groUp.srt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους υπότιτλους σαν αρχείο δεν μπορείς να τους δεις, αλλά μπορεί αυτόματα ο player της tv να τους τρέξει..

Ο υπότιτλος πρέπει να έχει το ίδιο όνομα ως προς κεφάλαια,μικρά, κενά,τελείες κ.τ.λ. με το όνομα της ταινίας..

 

 

Παράδειγμα:

 

MovIE EXample.(1)!groUp.mp4

MovIE EXample.(1)!groUp.srt

γι αυτο εγραψα οτι στο κομπιουτερ τους βλεπει , εξ αλλου απο ανεκαθεν οι τιτλοι εμπαιναν με κοπυ παστ  για να ειμαστε σιγουροι'

ευχαριστω παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

καλησπερα εχω εδω και λιγο καιρο   thn samsung ue48ju7000 καταπληκτικο κοματι σε ολες του τις λειτουργεις απλα εχω ενα προβληματακι.. οταν παιζω ταινια μεσο  usb  η σκληρο δισκο.. συνηθως μετα την μιαμιση ωρα η στα πρωτα 20 λεπτα θα αρχισει να κολαει λιγακι ο ειχος.. σαν να πιδαει βελονα το  cd.. ειναι πολυ διακριτικο και οταν ξεκιναει το κανει για 3 4 λεπτα το πολυ και μετα δεν το ξανα κανει... εχω προβλημα ξερει κανεις? μπορω να κανω κατι η να την δωσω να την ελενξουνε τωα που εχω ακομη εγγυηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα εχω εδω και λιγο καιρο   thn samsung ue48ju7000 καταπληκτικο κοματι σε ολες του τις λειτουργεις απλα εχω ενα προβληματακι.. οταν παιζω ταινια μεσο  usb  η σκληρο δισκο.. συνηθως μετα την μιαμιση ωρα η στα πρωτα 20 λεπτα θα αρχισει να κολαει λιγακι ο ειχος.. σαν να πιδαει βελονα το  cd.. ειναι πολυ διακριτικο και οταν ξεκιναει το κανει για 3 4 λεπτα το πολυ και μετα δεν το ξανα κανει... εχω προβλημα ξερει κανεις? μπορω να κανω κατι η να την δωσω να την ελενξουνε τωα που εχω ακομη εγγυηση?

Θα σου πρότεινα να επισκευθείς το forum avclub.gr και συγκεκριμένα το thread Link.png Site: SamsungUE JU7000 : Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια που άπτεται του μοντέλου σου και να υποβάλεις το ερώτημα σου κι εκεί, που είναι πιο "ειδικοί".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Γεια σας εχω αγοράσει μια smart tv bravia sony kdl-48w705c. Έχω ενα πρόβλημα με ρο usb όταν βλέπω ταινία μέσω usb ενώ παίζει κανονικά μετά απο λίγο κλείνει οχι η τηλεόραση απο οτι έχω καταλάβει σαν να κλείνει το usb μαυρίζει η οθόνη και πρέπει να μπεις παλι στο μενου στο usb και μετά να πατήσεις την ταινία ξανά.αρχίζει απο το ίδιο σημείο που είχε κλείσει...και μετα απο ενα διάστημα ξανα το ίδιο... έχει κάνεις καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει??εχω ψαξει τις ρυθμίσεις της τηλεόρασης δεν είναι ενεργοποιημένη καμία ρύθμιση χρονόμετρου η εξοικονόμηση ενέργειας απο οτι έχω δει τουλάχιστον...βοήθεια σας παρακαλώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας εχω αγοράσει μια smart tv bravia sony kdl-48w705c. Έχω ενα πρόβλημα με ρο usb όταν βλέπω ταινία μέσω usb ενώ παίζει κανονικά μετά απο λίγο κλείνει οχι η τηλεόραση απο οτι έχω καταλάβει σαν να κλείνει το usb μαυρίζει η οθόνη και πρέπει να μπεις παλι στο μενου στο usb και μετά να πατήσεις την ταινία ξανά.αρχίζει απο το ίδιο σημείο που είχε κλείσει...και μετα απο ενα διάστημα ξανα το ίδιο... έχει κάνεις καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει??εχω ψαξει τις ρυθμίσεις της τηλεόρασης δεν είναι ενεργοποιημένη καμία ρύθμιση χρονόμετρου η εξοικονόμηση ενέργειας απο οτι έχω δει τουλάχιστον...βοήθεια σας παρακαλώ!

 

δεν νομίζω ότι είναι ακριβώς πρόβλημα αναπαραγωγής media player,

πιο πολύ με buffering μου μοιάζει ή κακής σύνδεσης γενικά με την θύρα usb.

 

Επειδή λοιπόν, μπορεί να είναι θέμα hardware, καλύτερα να επικοινωνήσεις με την Sony και να  τους αναφερεις το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Καλησπέρα, σε TV monitor συγκεκριμένα σε LG 24mt55d όταν έχω σε Στικακι ταινίες μερικές φορές δεν υποστηρίζει τον ήχο ενώ παίζει η ταινία κανονικά. Το μόνο που κάνω είναι με ένα πρόγραμμα στον υπολογιστή να αλλάζω φορματ και μετά να παίζει κανονικά αλλά επειδή είναι πολύ χρονοβορο θα ήθελα να μου πει αν ξέρει κάποιος αν μπορώ να κάνω κάποια ρύθμιση η κάποιο Update στην οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομίζω ότι είναι ακριβώς πρόβλημα αναπαραγωγής media player,

πιο πολύ με buffering μου μοιάζει ή κακής σύνδεσης γενικά με την θύρα usb.

 

Επειδή λοιπόν, μπορεί να είναι θέμα hardware, καλύτερα να επικοινωνήσεις με την Sony και να  τους αναφερεις το πρόβλημα.

 

αλλαξε usb   http://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/apothikeusi/usb-sticks-usb-flash-flasaki/SanDisk-Ultra-Flair-32-GB-USB-Stick-SDCZ73-032G-G46.htm

Θα σου πρότεινα να επισκευθείς το forum avclub.gr και συγκεκριμένα το thread Link.png Site: SamsungUE JU7000 : Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια που άπτεται του μοντέλου σου και να υποβάλεις το ερώτημα σου κι εκεί, που είναι πιο "ειδικοί".

 

καλησπερα εχω εδω και λιγο καιρο   thn samsung ue48ju7000 καταπληκτικο κοματι σε ολες του τις λειτουργεις απλα εχω ενα προβληματακι.. οταν παιζω ταινια μεσο  usb  η σκληρο δισκο.. συνηθως μετα την μιαμιση ωρα η στα πρωτα 20 λεπτα θα αρχισει να κολαει λιγακι ο ειχος.. σαν να πιδαει βελονα το  cd.. ειναι πολυ διακριτικο και οταν ξεκιναει το κανει για 3 4 λεπτα το πολυ και μετα δεν το ξανα κανει... εχω προβλημα ξερει κανεις? μπορω να κανω κατι η να την δωσω να την ελενξουνε τωα που εχω ακομη εγγυηση?

αλλαξα usb http://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/apothikeusi/usb-sticks-usb-flash-flasaki/SanDisk-Ultra-Flair-32-GB-USB-Stick-SDCZ73-032G-G46.htm   και πανε ολα καλα πλεον κανε update to firm tησ τηλεορασησ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...