Προς το περιεχόμενο

E-book reader?


kotlid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραίος, ευχαριστώ!

 

Άρα ενα kindle 6" ειναι οτι πρέπει. Στην περιπτωση που καταφερω να το παρω κοντά στα 150Ε, αλλιως το orizon με οθονη αφής και accelerometer φαντάζει ιδανικό αλλα δε νομίζω να κάνει κατω απο 280Ε στην ελλάδα (και λιγα λέω).

 

Κάπου εκεί που λες θα είναι το Cybook Orizon

 

Eρώτηση για byserv.com, γιατί δεν ξέρω το σάιτ: έχεις δασμούς αν πάρεις από κει ή μιλάμε τελική τιμή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Eρώτηση για byserv.com, γιατί δεν ξέρω το σάιτ: έχεις δασμούς αν πάρεις από κει ή μιλάμε τελική τιμή?

 

Στην τελική τιμή συμπεριλαμβάνονται όλα: τιμη προϊόντος+εξοδα μεταφοράς+δασμοί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεσω byserv συμφερει να αγορασουμε το kindle 3 wifi απο amazon.com η υπαρχει αλλου φθηνοτερα? μιλαμε για αμερικη παντα

 

ps το freeware εργαλειο που παρεθεσα πριν εχει φοβερες δυνατοτητες,reflow,εξυπνο crop περιθωριων,αρκετα γρηγορο και σου βγαζει οτι προσανατολισμο και διαταξη θελεις,πραγματικα δουλευει πολυ καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά και καλώς σας βρήκα

 

Έχοντας διαβάσει τα παραπάνω θα ήθελα να ρωτήσω μερικά πραγματάκια:

1) Οποιοδήποτε pdf κατεβασμένο από torrent μπορεί να μεταφερθεί για να το διαβάσουμε στο kindle 3? :o

2)To byserv.com είναι αξιόπιστο?

 

Ευχαριστώ :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Οποιοδήποτε pdf κατεβασμένο από torrent μπορεί να μεταφερθεί για να το διαβάσουμε στο kindle 3? :o

 

Ναι, όλα τα PDF που δεν είναι κλειδωμένα διαβάζονται, και όχι μόνο στο Kindle, σε όλους τους ηλεκτρονικούς αναγνώστες (ή ebook readers ή όπως αλλιώς θέλετε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ e-anagnostis:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου :-D

Να υποθέσω οτι κλειδωμένο σημαίνει password-protected? Με συγχωρείς αν η ερώτηση μου ακούγεται χαζή, απλά δεν έχω διαβάσει κάπου να εκφράζεται ρητά οτι "οποιoδήποτε αρχείο pdf έχω στον υπολογιστή μου, μπορώ να το διαβάσω στο kindle 3".

 

[btw: ωραίο blog!]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ e-anagnostis:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου :-D

Να υποθέσω οτι κλειδωμένο σημαίνει password-protected? Με συγχωρείς αν η ερώτηση μου ακούγεται χαζή, απλά δεν έχω διαβάσει κάπου να εκφράζεται ρητά οτι "οποιδήποτε αρχείο pdf έχω στον υπολογιστή μου, μπορώ να το διαβάσω στο kindle 3".

[btw: ωραίο blog!]

 

Σημαίνει password-protected, αλλά κυρίως το κλείδωμα με DRM ("Digital Rights Management"), που χρησιμοποιούν σχεδόν όλα τα online βιβλιοπωλεία για ebooks (βασισμένο στο Adobe Digital Edtions συνήθως, η Apple και το Amazon έχουν το δικό τους).

 

[thanx! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πω σε 5-10 μέρες, που περιμένω να έρθει το δικό μου :D

 

ποσο σου κοστισε?

 

εκανα και εγω αιτηση χθες στην byserv για το kindle 3 wifi και περιμενω απαντηση τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσο σου κοστισε?

 

εκανα και εγω αιτηση χθες στην byserv για το kindle 3 wifi και περιμενω απαντηση τους

 

πριν περίπου 15 μέρες που μου έστειλαν την προσφορά: τελική τιμή 160 eurο (40 ευρώ προκαταβολή με καταθεση στην τράπεζα, και τα υπόλοιπα αντικαταβολή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν περίπου 15 μέρες που μου έστειλαν την προσφορά: τελική τιμή 160 eurο (40 ευρώ προκαταβολή με καταθεση στην τράπεζα, και τα υπόλοιπα αντικαταβολή)

 

αντικαταβολη? απο οτι διαβασα στο site τους καθετεις ολο το ποσο και επικοινωνεις μαζι τους για να προχωρησει η παραγγελια

 

συνεννοηθηκες μαζι τους για προκαταβολη η προβλεπεται κατι τετοιο στο απαντητικο email με το κοστος της παραγγελιας?

 

ps ποσο καιρο εκαναν να σου απαντησουν στην αιτηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντικαταβολη? απο οτι διαβασα στο site τους καθετεις ολο το ποσο και επικοινωνεις μαζι τους για να προχωρησει η παραγγελια

 

συνεννοηθηκες μαζι τους για προκαταβολη η προβλεπεται κατι τετοιο στο απαντητικο email με το κοστος της παραγγελιας?

 

Όχι δεν έκανα κάποια ξεχωριστή συνεννόηση. Συγκεκριμένα:

 

ΤΡΟΠΟΙ ΠΛΗΡΩΜΗΣ

1. Με προκαταβολη 40 ευρω σε τραπεζικο λογαριασμο και εξοφληση υπολοιπου με αντικαταβολη στην παραδοση.

2. Μεσω Paypal. Εαν επιθυμεις χρεωση ολοκληρου του ποσου ή της προκαταβολης στην πιστωτικη σου καρτα (μεσω Paypal) υπαρχει επιπλεον χρεωση +4% στο ποσο που χρεωνεται λογω των κρατησεων του Paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας κι απο μενα,

 

διαχωρισμος σελιδας στη μεση ή σε οποιοδηποτε αλλο σημειο επιλεξομε, μπορει να γινη με τη λειτουργεια crop που υπαρχει σε ολα τα adobe acrobat reader, σε μια ή σε επιλεγμενες μονες ζυγες ή στο συνολο των σελιδων του βιβλιου,

 

το kindle εχει μονιμη ελλειψη epub, επισης sd και card slots, στο google books κατεβαζεις βιβλια σε δυο αρχεια pdf και epub,

 

απ' οτι εχω δει μεχρι τωρα, η λυση για μενα ειναι kindle DX 10 ιντσες για pdf (και ξενοιαζεις, δεν θα γινω τεχνικος του zoom) και ενα δευτερο αναγνωστικο 6 ιντσες για ολα τα αλλα, το cybook orizon που ειδα στο πολυ καλο κι αξιεπαινο εργαστηρι του φιλτατου e-anagnostis ακουγεται καλα, δεν ξερω κατα ποσον ανταγωνιζεται το sony 650,

 

 

δειτε κι αυτα για kindle 3

 

screenshots για wi-fi

http://www.the-ebook-reader.com/kindle-wifi-review.html

 

screenshots για pdf

http://www.the-ebook-reader.com/kindle-3-pdf-review.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το adobe reader κροπαρει και σωζει στην σωστη σειρα τις σελιδες σε νεο αρχειο αυτοματα η η δουλεια πρεπει να γινει χειροκινητα για καθε σελιδα? δεν το εχω και δεν το ξερω,χρησιμοποιω το foxit reader

 

το papercrop που ποσταρα παραπανω με εξυπνους (αλλα οχι ιδιαιτερα αποτελεσματικους παντα) αλγοριθμους κανει την δουλεια αυτοματα ειτε για ενα pdf ειτε για πολλα μαζι

 

το briss απο την αλλη μαζευει ομοειδης σε στυλ σελιδες και σου επιτρεπει να τις κροπαρεις και σωσεις στην σωστη σειρα απλα γρηγορα και ευκολα

 

το kindle dx εκτος του οτι ειναι αρκετα ακριβοτερο και ισως αβολο για πολυωρο διαβασμα λογω μεγεθους και βαρους,δεν εχει επισης και wifi οπως τα μικροτερα και εδω το 3g δεν ειναι δωρεαν οπως στο αμερικα

 

προσωπικα το briss μου κανει την δουλεια ευκολα ωστε τα pdf μου να ειναι readable sto 6αρι

Επεξ/σία από million_voices
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...