Προς το περιεχόμενο

E-book reader?


kotlid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κατέβασα την εφαρμογή τους (Reader Library) και επειδή δεν έχει επιλογή για Ελλάδα έβαλα πρώτα UΚ και μετά US. Με άφησε να κάνω register βάζοντας χώρα US, αλλά τώρα που μου ζητάει κάρτα για να κάνω την αγορά, πολύ αμφιβάλλω αν θα τη δεχτεί. Η λογική είναι να αγοράσω ένα βιβλίο από δαύτους (το έχουν στη φθηνότερη τιμή που έχω βρει) και στη συνέχεια να βγάλω το DRM και να το περάσω στο Κ3.

 

edit: Είδα ότι το πουλάνε σε παραπλήσια τιμή και στο Kobo store, μήπως τελικά το πάρω από εκεί. Εφόσον λένε ότι τα βιβλία τους διαβάζονται με το Adobe Digital Editions, φαντάζομαι δεν θα έχω πρόβλημα να το μαγειρέψω με τα calibre plugins και να το περάσω στο K3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω επιχερήσει να αγοράσω από κει. Πάντως βάλε την κάρτα και δες τι θα γίνει. Αν δε σου πουλάνε λόγω κάρτας, δε θα σε χρεώσουν κιόλας.

 

BTW, έψαξες στο http://www.inkmesh.com/ μήπως το έχουν αλλού φτηνότερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έψαξα. Μ' αρέσει που το πρώτο αποτέλεσμα είναι το Amazon στα $8.80 αλλά όταν μπω στο site η τιμή ως εκ θαύματος ανεβαίνει στα $12.42...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το πήρα από Kobobooks και τελείωσε η υπόθεση. Με την έκπτωση του 20% λόγω πρώτης αγοράς ήρθε εξαιρετικά φτηνά. Ούτε περιορισμοί στην πιστωτική, ούτε regions, ούτε διαφορετικές τιμές για εκτός-ΗΠΑ, ούτε τίποτα. Κατέβασμα μέσω Digital Editions, μετατροπή μέσω calibre και τέλος. Η πρώτη μου αγορά :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω την αλήθεια δεν δοκίμασα καν. Και μόνο που στο billing address ζήταγε υποχρεωτικά αμερικάνικη πόλη, πολιτεία κλπ θεώρησα περίπου δεδομένο ότι δεν πρόκειται να δουλέψει. Θεωρητικά θα θέλει αμερικάνικη κάρτα. Έριξα μια ματιά στο mobileread και πολλοί λένε ότι παραγγέλνουν μόνο μέσω gift card που τους αγοράζει κάποιος γνωστός τους, διαμένων στις ΗΠΑ.

 

Κάτι άλλο ενδιαφέρον είναι αυτό που λένε εδώ: http://www.mobilerea...ead.php?t=88232

 

Δηλαδή εταιρείες που σου εκδίδουν εικονικές US cards για να κάνεις τη δουλειά σου. Πάντως το τελευταίο post στο παραπάνω link λέει το εξής: "You can register any valid USA address as shipping and billing address for your account (the address is not verified at your credit card company so you can use an USA address as the billing address of your non-USA credit card)." Επειδή όμως ποτέ δεν ξέρεις αν θα αρχίσουν τα τηλέφωνα από την τράπεζα, δεν ήθελα καν να μπω στον κόπο. Στο κάτω-κάτω το Kobo ήρθε πολύ φθηνότερα και δεν έδωσα τα ωραία μου λεφτά στη Sony (δηλαδή έκανα ένα καλό σήμερα, μιας και σιχαίνομαι το οτιδήποτε Sony όπως ο διάολος το λιβάνι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα, άσε τις εικονικές κάρτες. Καλά, της Sony δεν είναι κανένα φοβερό κατάστημα. Πάντως, δεν είναι εντελώς παράλογο που δε σε αφήνει να αγοράσεις, στην Ελλάδα η επίσημη Sony δεν εισάγει του Reader.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπηκα στο Kobobooks τωρα και ειδα παλι τις τιμες που εχει στην τριλογια του Stieg Larsson (7€ εκαστο) και ειναι να τρελενεσαι αν τις συγκρινεις με τις τιμες εδω (20€ εκαστο)...

 

Δηλαδη αν καποιος παρει και τα 3 βιβλια εχει μια διαφορα "μονον" 40€ !!!!! τα νευρα μου!! :mad:

 

 

Επι τη ευκαιρια κατεβασα την Kobo εφαρμογη για το iPad η οποια οφειλω να ομολογησω οτι ειναι πολυ συμπαθητικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επι τη ευκαιρια κατεβασα την Kobo εφαρμογη για το iPad η οποια οφειλω να ομολογησω οτι ειναι πολυ συμπαθητικη.

 

Είναι λίγο αργή. Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις το Bluefire

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Wtf, γιατί δεν το βρήκαν τα search engines αυτό. Μάλλον δεν είναι ebook; (δεν προλαβαίνω να μεταφράσω το site τώρα :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...