Προς το περιεχόμενο

Sons of Anarchy


KaiZeR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Reference to Jesus Christ ήταν η φάση. Και όχι μόνο το ψωμί/κρασί, αλλά και ο θάνατος του Τζαξ που θυσιάζεται για το κλαμπ του.

 

Ο χριστος και η παναγια !

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 χρόνια αργότερα...

Πως και δεν υπάρχει θέμα για αυτή τη σειράρα; Στη περίοδο της καραντίνας τη τέλειωσα με το ταίρι σε 2 βδομαδούλες. Φτάσαμε να βλέπουμε και 7 επεισόδια την ημέρα. Η ιστορία και οι χαρακτήρες εξελίσσονται τόσο μαγικά, που μόνο στο Breaking Bad το έχω ξανασυναντήσει. Ακόμα και 2οι, 3οι χαρακτήρες, έχουν τη δική τους μοναδική ιστορία! Δε θυμάμαι άλλες σειρές που είδα στις οποίες οι χαρακτήρες και η πλοκή αντί να κουράζουν στο τέλος ,σε πώρωναν όλο και περισσότερο! Στο τελευταίο επεισόδιο με είχε πιάσει η ψυχή μου και βούρκωνα με το παραμικρό γιατί ήξερα πως τελειώνει. Και τι τέλος ε; Μυθικό! 

 

Υ.Γ. Επίσης, η σειρά με τα πιο γαμηστερά τραγούδια!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει αλλά είναι πολύ πολύ πίσω όντας η σειρά παλιά!

Σειράρα ναι και εγώ την αγάπησα όντας και μηχανόβιος! Ε λίγο μόνο σε κάποια σημεία μόνο ήταν κάπως έτσι σας έχω όλους κ.α. που μου φάνηκαν υπερβολικά..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θυμάμαι είχα τόσο κόλλημα που ένα μέλος εδώ δεν θυμάμαι το παιδί μου είπε ότι εάν αγοράσεις ένα δερμάτινο σαν αυτά της σειράς και δεν προσέχεις απ' που περνάς παίζει να σε φάνε.Ειδικα Αμερική εδώ δεν είναι τόσο μεγάλη η φαμίλια.Στη Θεσσαλονίκη έχω ακούσει ότι υπάρχουν ομάδες αλλά δεν είναι σε παράνομες οργανώσεις ενώ στην Αμερική υπάρχουν .Πολύ καλή σειρά ξεκινά το Mayans μιας που τελειωσες το SOA υπέροχη σειρα δεν φτάνει το SOA αλλά κρατάει το συναίσθημα .Όντως το SOA είναι κόλλημα και άξιζε που την είδες.Δεν είμαι μηχανοβιος αλλά σαν της harley στη σειρά καμία μηχανή.Εδω στην Ελλάδα τέτοιες δεν βλέπεις τόσο συχνά μιας που καίνε τα κέρατα τους.Στη Χαλκίδα είχα δει έναν να καβαλάει την ίδια μηχανή που ανοίγει σαν κάτι αυτιά που είχε ένα μέλος της σειράς είχε βάλλει και ραδιόφωνο όλα τα λεφτά τον κοιτούσα σαν χάνος .Στην Ελλάδα πρώτη φορά βλέπω τέτοια μηχανή.Ο τύπος φαινόταν μηχανοβιος είχε την μπαντανα όλο το σετ και δερμάτινο αλλά φυσικά χωρίς patches .

17 λεπτά πριν, afragorn είπε

Πως και δεν υπάρχει θέμα για αυτή τη σειράρα; Στη περίοδο της καραντίνας τη τέλειωσα με το ταίρι σε 2 βδομαδούλες. Φτάσαμε να βλέπουμε και 7 επεισόδια την ημέρα. Η ιστορία και οι χαρακτήρες εξελίσσονται τόσο μαγικά, που μόνο στο Breaking Bad το έχω ξανασυναντήσει. Ακόμα και 2οι, 3οι χαρακτήρες, έχουν τη δική τους μοναδική ιστορία! Δε θυμάμαι άλλες σειρές που είδα στις οποίες οι χαρακτήρες και η πλοκή αντί να κουράζουν στο τέλος ,σε πώρωναν όλο και περισσότερο! Στο τελευταίο επεισόδιο με είχε πιάσει η ψυχή μου και βούρκωνα με το παραμικρό γιατί ήξερα πως τελειώνει. Και τι τέλος ε; Μυθικό! 

Υ.Γ. Επίσης, η σειρά με τα πιο γαμηστερά τραγούδια!

Αυτή που έχει ο Bobby εννοώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, NikosRocknRolla είπε

Υπάρχει αλλά είναι πολύ πολύ πίσω όντας η σειρά παλιά!

Σειράρα ναι και εγώ την αγάπησα όντας και μηχανόβιος! Ε λίγο μόνο σε κάποια σημεία μόνο ήταν κάπως έτσι σας έχω όλους κ.α. που μου φάνηκαν υπερβολικά..

Έψαξα αλλά δε το βρήκα. Αν τα καταφέρει ένας mod, ας τα μεταφέρει εκεί τα posts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελείωσα και τις 7 σεζόν.......πάρα πολύ καλή σειρά...ελαφρώς εώς βαρέως βαρών white trash , αλλά δυνατή. Η μάνα του Jax είναι αυτή που δίνει ρέστα στην σιρά κατ εμέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά επειδή διαβάζω σχόλια, ωραία η σειρά και καλή σαπουνόπερα. Αλλά δεν αντικατροπτιζει τι εστί MC culture ειδικά στην βόρεια Αμερική. 

Πηγή : έφαγα 5 χρόνια με MCs εδώ και πολλοί καλοί φίλοι ακόμα είναι μέλη σε διεθνείς λέσχες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Κι εγω αργησα αλλα ειδα ολες τις σεζον, απ'τον χειμωνα ως τωρα, με χαλαρούς ρυθμους δλδ, οχι μαραθωνιο. 

Ειμαι διχασμενη...ηλπιζα να μου αρεσε περισσοτερο αλλα δεν 😕 ωρες ωρες αγγιζε τα ορια σαπουνοπερας, τοσο πολυ που αναρωτιόμουν γιατί την συνεχιζω.

 

Θα μου μεινουν:

1) ο επικος κωλος του τζακι μποι (και του τζους) 

2) μερικες μουσικαρες (διασκευές) 

3) η εξέλιξη χαρακτηρα του τιγκ

4) ο συμπαθεστατος νιρο

5) το ποσο ηθελα να πεθανει η τζεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/7/2021 στις 6:46 ΜΜ, *nenya* είπε

 - η εξέλιξη χαρακτηρα του τιγκ*

- το ποσο ηθελα να πεθανει η τζεμα**

*Αν και είναι σχεδόν αποκλειστικά «τηλεοπτικός» , για τα δικά μου κριτήρια ο Kim Coates είναι Η-ΘΟ-ΠΟΙ-Α-ΡΑ. Από τους πιο εκφραστικούς και «πειστικούς» που έχω στο μυαλό μου.

**Α, δεν ήμουν ο μόνος! Μια από τις ελάχιστες περιπτώσεις που ένιωθα να μισώ πραγματικά ένα χαρακτήρα. Αρχικά, απλώς την αντιπαθούσα. Όσο προχωρούσε η σειρά, άρχισε να μού βγαίνει μίσος. Ειδικά όμως μετά τη δολοφονία τής Tara, όποτε την έβλεπα τη ...σκύλα(!) , τη φανταζόμουν δεμένη χειροπόδαρα μέσα σε δεξαμενή γεμάτη barracuda...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...