Προς το περιεχόμενο

Οι δέκα καλύτερες στιγμές του Διαδικτύου την τελευταία δεκαετία!


S2Katana

Προτεινόμενες αναρτήσεις

βασικά χέστηκε ο ζέζας για το twitter και όλα αυτά τα γεγονότα... πλην της βικιπεδια που είναι ένα πραγματικά χρήσιμο εργαλείο για την παγκόσμια παιδιά, που ακόμα δεν έχει αξιοποιηθεί, ειδικά από την μεριά της Ελλάδας και μερικών άλλων παρακμιακών κρατών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

βασικά χέστηκε ο ζέζας για το twitter και όλα αυτά τα γεγονότα... πλην της βικιπεδια που είναι ένα πραγματικά χρήσιμο εργαλείο για την παγκόσμια παιδιά, που ακόμα δεν έχει αξιοποιηθεί, ειδικά από την μεριά της Ελλάδας και μερικών άλλων παρακμιακών κρατών.

 

Αν είναι να χρησιμοποιούμε την wikipedia ως εκπαιδευτικό εργαλείο, καλύτερα να μείνουμε παρακμιακοί. :P

Εκτός αν εννοείς ότι η Ελληνική wikipedia είναι κατώτερη και λιγότερο ενημερωμένη σε σχέση με την Αγγλική και άλλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα αμερικανάκια είναι στον δικό τους κόσμο ...το ιραν που κολάι ? μήπως πρέπει να φέρουν την δημοκρατία και τα ανθρώπινα δικαιώματα όπως έκαναν στον ιρακ ? λέω μήπως...:X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι να χρησιμοποιούμε την wikipedia ως εκπαιδευτικό εργαλείο, καλύτερα να μείνουμε παρακμιακοί. :P

Εκτός αν εννοείς ότι η Ελληνική wikipedia είναι κατώτερη και λιγότερο ενημερωμένη σε σχέση με την Αγγλική και άλλες.

*πολύ κατώτερη
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ένα πράγμα έχω να πω στα Αμερικανάκια...

Στάχτη κ μπούρμερη να γίνουν*

*Σημ. Οσοι δεν ξέρουν τι είναι η μπούρμπερη να διαβασουν εδώ

http://www.sarantakos.com/language/mpourmperi.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν είναι να χρησιμοποιούμε την wikipedia ως εκπαιδευτικό εργαλείο, καλύτερα να μείνουμε παρακμιακοί. :P

Εκτός αν εννοείς ότι η Ελληνική wikipedia είναι κατώτερη και λιγότερο ενημερωμένη σε σχέση με την Αγγλική και άλλες.

 

Εγώ θα αναφερθώ στην αγγλική γιατί η ελληνική είναι ελλιπέστατη. Τι πρόβλημα έχεις δηλαδή με το εγκυκλοπαιδικό περιεχόμενο; Την έχω βρεί πολύ πιο ενημερωμένη και αξιόπιστη από διάφορες που κυκλοφορούν επι πληρωμή. Αν μπορείς πρότεινε μου μια εναλλακτική να τη χρησιμοποιώ κι εγώ.B)

 

 

οντοπικ:

 

Η λίστα είναι όντως ΓΤΠΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εγώ θα αναφερθώ στην αγγλική γιατί η ελληνική είναι ελλιπέστατη. Τι πρόβλημα έχεις δηλαδή με το εγκυκλοπαιδικό περιεχόμενο; Την έχω βρεί πολύ πιο ενημερωμένη και αξιόπιστη από διάφορες που κυκλοφορούν επι πληρωμή. Αν μπορείς πρότεινε μου μια εναλλακτική να τη χρησιμοποιώ κι εγώ.B)

 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Criticism_of_Wikipedia :P

Κι εγώ την χρησιμοποιώ για να πάρω πληροφορίες στα γρήγορα και δεν λέω ότι δε γίνεται όσο το δυνατόν καλή δουλειά αλλά να χρησιμοποιείται στην παιδεία με ποιο τρόπο; Και μόνο ο τρόπος λειτουργίας της την καθιστά μη αξιόπιστη πηγή. Για καμιά εργασία από παιδί του δημοτικού, καλή είναι. :-)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα blogs και το youtube που ειναι?

Η ανεξάρτητη ενημέρωση αυτη που είναι?

Το zeitgeist movement σαν παγκόσμιο κίνημα που είναι?

Τα διάφορα αλλα ντοκιμαντέρ μη κερδοσκοπικού περιεχομένου που ειναι?

Το iphone που στο κάλο κολλάει με το internet?

Μάλιστα άλλη μια είδηση μπαρούτη που η προπαγάνδα περνάει σαν σφαίρα μεσα από το μυαλό!

Α ειναι και το facebook ολοι καταλαβαίνουμε οτι ολα τα παραπάνω αναφέρονται στο φακέλωμα λεω εγω τώρα....

Ο τίτλος έπρεπε να λεγόταν οι 10 χειρότερες στιγμές του διαδικτύου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...