Προς το περιεχόμενο

Dead Space 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 24/2/2023 στις 7:22 ΠΜ, comfuzio είπε

Για το DS2 μέσω EA play είναι αυτό;
Γιατί σε μένα παίζει μια χαρά μέσω steam και έχω 12c/24t cpu

Ναι. Δεν το κάνει σε όλους τους υπολογιστές.

Πάντα μέσω EA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 407
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις το τελείωσα για πρώτη φορά. Δεν το είχα ξαναπαίξει και είπα με την ευκαιρία του remake και αφού το ολοκλήρωσα να ασχοληθώ και με το δεύτερο μέρος.

Τι παιχνιδαρα είναι αυτή ειλικρινά. Ανώτερο από το πρώτο σε όλα.

Αναμένουμε το Remake για να το δούμε όπως πρέπει.

Γραφικά για την εποχή αλλού, σκομη και για σήμερα άριστα όμως, αλλά τα textures και ο σχεδιασμός των ηρώων μαρτυρούν την ηλικία του.

Ήχος, μουσική, εφέ σε άλλο επίπεδο, εκτοξεύουν την αδρεναλίνη κυριολεκτικά. Ένα αριστούργημα μιας άλλης εποχής.

Εντυπωσιάστηκα πολύ από τους εχθρούς και την κίνηση τους και τη δυσκολία προς το τέλος.

Πιο τρομακτικό από το πρώτο σίγουρα και με καλύτερη ιστορία.

Όποιος δεν το έχει παίξει ας το δει οπωσδήποτε έστω και μέσω EA Play συνδρομής αν και κάποια στιγμή είχε δοθεί δωρεάν οπότε ίσως το έχετε στην κατοχή σας.

Επεξ/σία από Armoral
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν θα μπορούσες να το περιγράψεις καλύτερα Armoral. Αχχ τι μου θύμησες ρε φίλε, προπαραγγελία από κιτρινομαγαζο τότε, launch day είχα φροντιστήριο και επειδή σχολαγα αργά το απόγευμα/βραδάκι (Λύκειο), είχα αγγαρέψει τον πατέρα μου να μου το φέρει. Τι χαρά όταν μου το έφερε μόλις γυρίσαμε σπίτι και άνοιξα το κουτακι με το δισκάκι μέσα, αν και δεν είχα προλάβει να παίξω την ίδια ημέρα. Τα επόμενα βραδιά  ήταν καθηλωτικά Dead Space nights στο μαύρο, αγχώδες, κλειστοφοβικό, αιματηρό κόσμο του.

Γενικώς ήταν η χρονιά εκείνη που (κακώς αν και πέρασα ωραία) ασχολήθηκα με τα μούτρα* στο pc gaming, κυκλοφορούσαν παιχνιδαρες για τα γουστα μου, δυνατοί τίτλοι απανωτά, έμαθα το Steam χάριν σε φίλο-συμμαθητή από το φροντιστήριο, ταξίδευα στα πεδία μαχών του Battlefield 3 mp και απέτυχα στις πανελλήνιες μετά από 1.5 χρόνο 😛

 

 

*κατάλοιπα από παιδική ηλικία που δεν έπαιζα καθόλου παρά αραιά σε φορητές συσκευές τύπου PSP/GBA/DS λόγω πολλών εξωσχολικών δραστηριοτήτων.

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...