Προς το περιεχόμενο

Τα βιντεοπαιχνίδια κρύβουν κινδύνους για την υγεία των ενηλίκων;


FarCry

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Bullshit..

 

Πως τα πιστεύετε όλα αυτά ρε γαμώτο.. Γιατί τέτοια διάκριση πια.. ΌΣΟ σκατά να είναι η μούρη και ο χαρακτήρας κάποιου (f/e Emo), ΑΝ ασχοληθεί με το Gaming φανατικά για ένα μήνα ή ένα χρόνο τότε ΤΣΑΦ το Gaming του κατέστρεψε την ζωή.

 

Πες στο φίλο σου ρε αγόρι μου πως είναι loser και ότι γενικά δεν είχε στον ήλιο μοίρα. Το παιδί ήθελε να βγει με γκομενάκια, να τα πει με φίλους, να πάει ΑΝΑΚΤΟΡΟ και να κουνήσει τον ποπό κτλπ αλλα ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ για τον άλφα και βήτα λόγο. Αν δεν "τρελαινόταν" με τα Games, θα "τρελαινόταν" μπροστά στην TV ή μπροστά σε ένα τοίχο παίζοντας ping-pong με τον εαυτό του. ΜΟΝΑΞΙΑ ένιωσε.. που σκ__α κολλάει το Gaming?

 

Γιατί ρε γαμώτο να είναι το Gaming πιο βλαβερό από το ποδόσφαιρο? Γιατί δεν λένε οι γιατροί "ΜΗΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ - ΒΛΑΠΤΕΙ ΣΟΒΑΡΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ", δεν το κατάλαβα? Σπας πόδια, σπας χέρια, σπας κεφάλι, πεθαίνεις από συγκοπή ή από εύστοχη καρέκλα που έφυγε από την αντίπαλη εξέδρα. WTF?

 

ΌΛΟΙ οι άσχετοι θεωρούν παθητικό το Gaming ενώ είναι ένα ACTIVE HOBBY, και το hobby τους είναι η μπύρα το πατατάκι και ΩΡΕΣ αγώνων στο Nova και η εφημερίδα. ΟΛΟΙ..

 

Εγώ έχω ένα τεράστιο κύκλο (ας μην μιλήσω για τη πάρτη, το lifestyle και τα επιτεύγματά μου και νομίζετε ότι περιαυτολογώ) από στενούς φίλους, k? Πως γίνεται το 95% αυτών να είναι good looking, να έχουν ταίρι, οι περισσότεροι να πηγαίνουν gym, να ασχολούνται με άλλα αθλήματα και να παίζουν games από τα γεννοφάσκια τους (και να ΣΠΕΡΝΟΥΝ εννοείται)? Πως γίνεται από την άλλη, ΟΠΟΥ ΦΛΩΡΟΣ, ΒΛΑΚΑΣ, ΑΣΧΗΜΟΣ, με μυωπία (σημαντικό), παχύσαρκος στον περίγυρο μου να μην ασχολείται με Gaming?

 

ΌΛΑ τα παραπάνω το μόνο που αποδεικνύουν είναι πως είναι ΣΤΟΝ Α-Ν-Θ-Ρ-Ω-Π-Ο. Πότε θα γίνει αντιληπτό στους χαζούς civilians?

 

ΚΑΝΕΝΑ άθλημα δεν αξίζει περισσότερους οπαδούς από το Gaming, τέλος. Αν ΞΕΡΕΙΣ να παίζεις Games (Εξοπλισμός, επιλογές τίτλων, τρόπος -δυσκολίες/μέσα κτλπ-, συνεργασία/ομαδικότητα -κυριότερο- και δεν ξέρω εγώ τι άλλο) θα περάσεις ΓΑΜ__ΤΑ.- Γιατί είναι μια πώρωση, σου εξασκεί το μυαλό, είναι φθηνό hobby (σχετικά με πολλά άλλα - μη με βάλει κανείς να το αποδείξω), μπαίνει εύκολα στου καθενός το πρόγραμμα (δεν είναι ski να μην μπορείς να το συνδυάσεις με δουλειά και καθημερινότητα), δεν κινδυνεύεις από τίποτα (δεν είναι basket -τις προάλλες έφυγε ο ώμος του κολλητού μου και θα του μείνει αυτό για όλη του τη ζωή-, ούτε στημένα μηχανάκια στην Καβάλας, ούτε ορειβασία), σε βάζει θες δε θες στην τεχνολογία, δεν σε αφήνει ξεκρέμαστο ΠΟΤΕ όταν βαριέσαι και τέλος αυτό που κανείς δεν μπορεί να καταλάβει (λέγοντας ακριβώς το αντίθετο).. μέσα από το Gaming ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ κόσμο..

 

Λόγω Gaming έχω φίλους Αμερικάνους, φίλους Αργεντινούς, φίλους Κύπριους, φίλους Ρώσους, φίλους Κορεάτες, φίλους Βιετναμέζους, φίλους Τσέχους και πάει λέγοντας (Ε ας μην μιλήσω για τους Εγχώριους που έχουν γίνει κολλητοί από VideoGames, δεν είναι και τόσο amazing) όπου δεν ΥΠΑΡΧΕΙ περίπτωση να γνώριζα χωρίς τα Online VideoGames. (Και μη πει κανείς "τι φίλοι είναι? τι θα έκαναν για σένα αν πάθαινες κάτι?" κτλπ Γιατί καλύτερη φιλία μερικοί δεν βρίσκουν ούτε στο ίδιο τους το σόι)

 

Μετά από όλα αυτά ΤΙ σκατά αποξένωση, μελαγχολία και πίπες μου τσαμπουνάνε οι so called "Ερευνητές"?

 

Cut the crap. Παν ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ, στα ΠΑΝΤΑ. Όπου και αν το παρακάνεις λογικό είναι να μην πηγαίνει κάπου καλά η ζωή σου.. Το Gaming μια φορά δεν έβλαψε ΚΑΝΕΝΟΣ την άψογη ζωούλα.. Period.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2niog09.jpg

 

Bullshit..

 

Πως τα πιστεύετε όλα αυτά ρε γαμώτο.. Γιατί τέτοια διάκριση πια.. ΌΣΟ σκατά να είναι η μούρη και ο χαρακτήρας κάποιου (f/e Emo), ΑΝ ασχοληθεί με το Gaming φανατικά για ένα μήνα ή ένα χρόνο τότε ΤΣΑΦ το Gaming του κατέστρεψε την ζωή.

 

Πες στο φίλο σου ρε αγόρι μου πως είναι loser και ότι γενικά δεν είχε στον ήλιο μοίρα. Το παιδί ήθελε να βγει με γκομενάκια, να τα πει με φίλους, να πάει ΑΝΑΚΤΟΡΟ και να κουνήσει τον ποπό κτλπ αλλα ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ για τον άλφα και βήτα λόγο. Αν δεν "τρελαινόταν" με τα Games, θα "τρελαινόταν" μπροστά στην TV ή μπροστά σε ένα τοίχο παίζοντας ping-pong με τον εαυτό του. ΜΟΝΑΞΙΑ ένιωσε.. που σκ__α κολλάει το Gaming?

 

Γιατί ρε γαμώτο να είναι το Gaming πιο βλαβερό από το ποδόσφαιρο? Γιατί δεν λένε οι γιατροί "ΜΗΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ - ΒΛΑΠΤΕΙ ΣΟΒΑΡΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ", δεν το κατάλαβα? Σπας πόδια, σπας χέρια, σπας κεφάλι, πεθαίνεις από συγκοπή ή από εύστοχη καρέκλα που έφυγε από την αντίπαλη εξέδρα. WTF?

 

ΌΛΟΙ οι άσχετοι θεωρούν παθητικό το Gaming ενώ είναι ένα ACTIVE HOBBY, και το hobby τους είναι η μπύρα το πατατάκι και ΩΡΕΣ αγώνων στο Nova και η εφημερίδα. ΟΛΟΙ..

 

Εγώ έχω ένα τεράστιο κύκλο (ας μην μιλήσω για τη πάρτη, το lifestyle και τα επιτεύγματά μου και νομίζετε ότι περιαυτολογώ) από στενούς φίλους, k? Πως γίνεται το 95% αυτών να είναι good looking, να έχουν ταίρι, οι περισσότεροι να πηγαίνουν gym, να ασχολούνται με άλλα αθλήματα και να παίζουν games από τα γεννοφάσκια τους (και να ΣΠΕΡΝΟΥΝ εννοείται)? Πως γίνεται από την άλλη, ΟΠΟΥ ΦΛΩΡΟΣ, ΒΛΑΚΑΣ, ΑΣΧΗΜΟΣ, με μυωπία (σημαντικό), παχύσαρκος στον περίγυρο μου να μην ασχολείται με Gaming?

 

ΌΛΑ τα παραπάνω το μόνο που αποδεικνύουν είναι πως είναι ΣΤΟΝ Α-Ν-Θ-Ρ-Ω-Π-Ο. Πότε θα γίνει αντιληπτό στους χαζούς civilians?

 

ΚΑΝΕΝΑ άθλημα δεν αξίζει περισσότερους οπαδούς από το Gaming, τέλος. Αν ΞΕΡΕΙΣ να παίζεις Games (Εξοπλισμός, επιλογές τίτλων, τρόπος -δυσκολίες/μέσα κτλπ-, συνεργασία/ομαδικότητα -κυριότερο- και δεν ξέρω εγώ τι άλλο) θα περάσεις ΓΑΜ__ΤΑ.- Γιατί είναι μια πώρωση, σου εξασκεί το μυαλό, είναι φθηνό hobby (σχετικά με πολλά άλλα - μη με βάλει κανείς να το αποδείξω), μπαίνει εύκολα στου καθενός το πρόγραμμα (δεν είναι ski να μην μπορείς να το συνδυάσεις με δουλειά και καθημερινότητα), δεν κινδυνεύεις από τίποτα (δεν είναι basket -τις προάλλες έφυγε ο ώμος του κολλητού μου και θα του μείνει αυτό για όλη του τη ζωή-, ούτε στημένα μηχανάκια στην Καβάλας, ούτε ορειβασία), σε βάζει θες δε θες στην τεχνολογία, δεν σε αφήνει ξεκρέμαστο ΠΟΤΕ όταν βαριέσαι και τέλος αυτό που κανείς δεν μπορεί να καταλάβει (λέγοντας ακριβώς το αντίθετο).. μέσα από το Gaming ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ κόσμο..

 

Λόγω Gaming έχω φίλους Αμερικάνους, φίλους Αργεντινούς, φίλους Κύπριους, φίλους Ρώσους, φίλους Κορεάτες, φίλους Βιετναμέζους, φίλους Τσέχους και πάει λέγοντας (Ε ας μην μιλήσω για τους Εγχώριους που έχουν γίνει κολλητοί από VideoGames, δεν είναι και τόσο amazing) όπου δεν ΥΠΑΡΧΕΙ περίπτωση να γνώριζα χωρίς τα Online VideoGames. (Και μη πει κανείς "τι φίλοι είναι? τι θα έκαναν για σένα αν πάθαινες κάτι?" κτλπ Γιατί καλύτερη φιλία μερικοί δεν βρίσκουν ούτε στο ίδιο τους το σόι)

 

Μετά από όλα αυτά ΤΙ σκατά αποξένωση, μελαγχολία και πίπες μου τσαμπουνάνε οι so called "Ερευνητές"?

 

Cut the crap. Παν ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ, στα ΠΑΝΤΑ. Όπου και αν το παρακάνεις λογικό είναι να μην πηγαίνει κάπου καλά η ζωή σου.. Το Gaming μια φορά δεν έβλαψε ΚΑΝΕΝΟΣ την άψογη ζωούλα.. Period.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια εχω χασει φιλους 20 ετιας απο τα ηλιθια games τυπου wow πλεων μαζι με αυτους αρχισα να καταστρεφομαι και εγω συγκεκριμενα 2 απο τους 3 φιλους μου απλα λιωνουν στο games εχω να τους δω ειδικα τον εναν μηνες πρωι δουλευει απογευμα καιγετε ... ειναι εντελως αξιοι τις μοιρας τους για μενα , τους εχω ξεγραμενους και καλα θα κανετε να τους χεσετε και εσεις μπας και καταλαβουν καποια στιγμη οταν δε θα εχουν εναν ανθρωπο να πανε να πιουνε εναν καφε 30 αριδες και απλα η μοναδικη ασχολια τους ειναι να παιζουν πολεμο με τα μπαρμπαλεκακια σε ενα game που δεν τερματιζει ποτε και πληρωνουν και συνδρομες ε ρε καημενε κοσμε...........

πραγματικα δε μπορω να τους καταλαβω κριμα.. τον λες φιλε παμε να πιουμε κανα ποτακι ε φιλε δε μπορω εχω ρειτ , την επομενη παμε για καφε ε .. παμε αλλα σε μια ωρα εχω ρειτ ε γαμησε μας ρε φιλε μιλαμε τωρα για σχεδον 30 χρονων αντρα!

Koritsi_Gia_PC ωραια λογικη εχεις τι να σου πω με αυτο το σκεπτικο αντι να ζησεις την ζωη κατσε σαν μαλακας μεσα σε ενα νετ καφε και αφιερωσε την μιση σου ΖΩΗ στο να κανεις μια τρυπα στο Νερο και οταν καποτε γινεις σαν κατι μαλακες 40 χρονων που παιζουν ακομα παιχνιδια μην εχωντας τι να κανουν γιατι με αυτα τα πραγματα αποξενωνεσε απο τον εξω κοσμο αν ειχες μια σταλα μυαλο δε θα προσπαθουσες να συγκρινεις τον αθλητισμο που σου προσφερει μια καλυτερη ποιοτητα ζωης , συνεργασιας υγειας κτλ , εχεις τοσες απειρες εναλλακτικες λυσεις - χομπι .... αλλα το σταματαω εδω και μακαρι να απαγορευτουν εξ ολοκληρου τα παιχνιδια και να σας αφησουν μονο πασκιεντζα μπας και ζησετε λιγο ενταξει δε λεω παν μετρον αριστον αλλα οχι και να χτυπας 10 ωρες και 15 και συγνωμη για τις βαριες κουβεντες δεν μιλουσα πρωσοπικα για κανεναν .

Το Gaming μια φορά δεν έβλαψε ΚΑΝΕΝΟΣ την άψογη ζωούλα

to gaming εχει βλαψει παρα πολλες ζωουλες και κατι παιδακια σαν και σενα πανε Αμερικη Ιαπωνια , μεχρι κεντρα αποτοξινωσεις gaming υπαρχουν , οσο για την καταθλιψη πρεπει να σου πω οτι ειναι απο τις αρρωστιες που θα πληξουν το πλανιτη στα επομενα χρονια και θα ειναι στο νουμερο 1, πανε και ρωτα κανενα ψυχολογο

Επεξ/σία από ZELDA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω χασει φιλους 20 ετιας απο τα ηλιθια games τυπου wow πλεων μαζι με αυτους αρχισα να καταστρεφομαι και εγω συγκεκριμενα 2 απο τους 3 φιλους μου απλα λιωνουν στο games εχω να τους δω ειδικα τον εναν μηνες ... ειναι εντελως μ@λακες και αξιοι τις μοιρας τους παιδια εχω τους εχω ξεγραμενους και καλα θα κανετε να τους χεσετε και εσεις μπας και καταλαβουν καποια στιγμη οταν δε θα εχουν εναν ανθρωπο να πανε να πιουνε εναν καφε 30 αριδες και απλα η μοναδικη ασχολια τους ειναι να παιζουν πολεμο με τα μπαρμπαλεκακια σε ενα game που δεν τερματιζει ποτε και πληρωνουν και συνδρομες ε ρε καημενε κοσμε...........

πραγματικα τετοια ατομα εχω αρχισει και τα σιχενομαι τον λες φιλε παμε να πιουμε κανα ποτακι ε φιλε δε μπορω εχω ραιτ D την επομενη παμε για καφε ε παμε αλλα σε μια ωρα εχω ρειτ ε γαμησε μας ρε φιλε ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΠΑΙΔΙΑ!!!

 

Ωραια ολα αυτα που λες αλλα δεν νομιζω πως φταιει το gaming ουτε και το wow απο οτι καταλαβα....Τα φιλαρακια σου φταινε που κουβαλανε τετοια μυαλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως σε όλα, έτσι κι εδώ ισχύει το "Μέτρον άριστον". Σαφώς και η πολύωρη ενασχόληση με τα Video Games μπορεί να οδηγήσει σε εθισμό και εν συνεχεία σε διάφορες ψυχολογικές -και μη- παθήσεις. Ο άνθρωπος είναι ένα κοινωνικό ον και κανένα msn, forum, facebook κτλ δεν μπορεί να αντικαταστήσει την live επαφή(όχι Xbox Live :P)

 

Προσωπικά συμφωνώ με την άποψη, ότι κάποιος καταφεύγει στη πολύωρη χρήση Video Games λόγω ήδη υπαρχόντων ψυχολογικών θεμάτων. Το internet, τα Video Games κτλ, παρουσιάζονται ως μια εναλλακτική πρόταση κοινωνικοποίησης, μέσα από την οποία μπορείς εύκολα να δηλώνεσαι ως ότι θελήσεις και να γίνεσαι αποδεκτός και αρεστός, πράγμα που πολλές φορές δεν συμβαίνει στην καθημερινή ζωή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

314-the-internet-who-cares-what-you-really-look-like-your-profile-says-whatever-you-want.jpg

281-reality-worst-game-ever.jpg

Τα παιχνίδια είναι κακά όπως και η Heavy Metal είναι των σατανιστών ή του διαβόλου όπως λένε και οι "ειδικοί" παρακάτω!!!

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=avKj3eRAm6g]http://www.youtube.com/watch?v=avKj3eRAm6g[/ame]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πάει ΑΝΑΚΤΟΡΟ και να κουνήσει τον ποπό

Εμ πέστα ρε κοπελιά. Κάτι ξέρω που σε συμπαθώ εσένα.

 

Ναι αυτό βρήκα να σχολιάσω μόνο :P

 

 

Πάντως σοβαρά όλα αυτά που είπε το Koritsi_Gia_PC συνοψίζονται με μια πρόταση:

ΌΛΑ τα παραπάνω το μόνο που αποδεικνύουν είναι πως είναι ΣΤΟΝ Α-Ν-Θ-Ρ-Ω-Π-Ο[/b']. Πότε θα γίνει αντιληπτό στους χαζούς civilians?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου καίει τα μισά με μια ανάγνωση.

και αν μετά πέσει το ματι σου και στα quoted.. τελείωσες. Λομπότομυ Γκαραντί

 

μετά, τι να πει το wow και το mow

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Το όλο θέμα στη συγκεκριμένη περίπτωση που δεν φαίνεται πίσω από την έρευνα είναι ο χρόνος. Κι εννοώ ότι ένας ενήλικας άνθρωπος τη σήμερον ημέρα για να ασχοληθεί με τα video games σε βαθμό να θεωρηθεί αυτό πρόβλημα για την υγεία του θα πρέπει να έχει και τον ανάλογο χρόνο στη διάθεσή του. Χρόνο που θα τον αντλήσει είτε εις βάρος κάποιας παραγωγικής διαδικασίας είτε εις βάρος της διαπροσωπικής επαφής που θα μπορούσε να αναπτύξει με τον κοινωνικό του περίγυρο στο πλαίσιο μιας φιλικής ή οποιασδήποτε άλλης κοινωνικής σχέσης. Χωρίς να λέω ότι η όλη αυτή αντιμετώπιση είναι λάθος (κι εγώ εξάλλου είμαι video game fan) πιστεύω ότι χρειάζεται μεγαλύτερη περίσκεψη για τον "χαμένο" ή μη χρόνο για αυτή τη δραστηριότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bullshit..

 

Πως τα πιστεύετε όλα αυτά ρε γαμώτο.. Γιατί τέτοια διάκριση πια.. ΌΣΟ σκατά να είναι η μούρη και ο χαρακτήρας κάποιου (f/e Emo), ΑΝ ασχοληθεί με το Gaming φανατικά για ένα μήνα ή ένα χρόνο τότε ΤΣΑΦ το Gaming του κατέστρεψε την ζωή.

 

Πες στο φίλο σου ρε αγόρι μου πως είναι loser και ότι γενικά δεν είχε στον ήλιο μοίρα. Το παιδί ήθελε να βγει με γκομενάκια, να τα πει με φίλους, να πάει ΑΝΑΚΤΟΡΟ και να κουνήσει τον ποπό κτλπ αλλα ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ για τον άλφα και βήτα λόγο. Αν δεν "τρελαινόταν" με τα Games, θα "τρελαινόταν" μπροστά στην TV ή μπροστά σε ένα τοίχο παίζοντας ping-pong με τον εαυτό του. ΜΟΝΑΞΙΑ ένιωσε.. που σκ__α κολλάει το Gaming?

 

Γιατί ρε γαμώτο να είναι το Gaming πιο βλαβερό από το ποδόσφαιρο? Γιατί δεν λένε οι γιατροί "ΜΗΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ - ΒΛΑΠΤΕΙ ΣΟΒΑΡΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ", δεν το κατάλαβα? Σπας πόδια, σπας χέρια, σπας κεφάλι, πεθαίνεις από συγκοπή ή από εύστοχη καρέκλα που έφυγε από την αντίπαλη εξέδρα. WTF?

 

ΌΛΟΙ οι άσχετοι θεωρούν παθητικό το Gaming ενώ είναι ένα ACTIVE HOBBY, και το hobby τους είναι η μπύρα το πατατάκι και ΩΡΕΣ αγώνων στο Nova και η εφημερίδα. ΟΛΟΙ..

 

Εγώ έχω ένα τεράστιο κύκλο (ας μην μιλήσω για τη πάρτη, το lifestyle και τα επιτεύγματά μου και νομίζετε ότι περιαυτολογώ) από στενούς φίλους, k? Πως γίνεται το 95% αυτών να είναι good looking, να έχουν ταίρι, οι περισσότεροι να πηγαίνουν gym, να ασχολούνται με άλλα αθλήματα και να παίζουν games από τα γεννοφάσκια τους (και να ΣΠΕΡΝΟΥΝ εννοείται)? Πως γίνεται από την άλλη, ΟΠΟΥ ΦΛΩΡΟΣ, ΒΛΑΚΑΣ, ΑΣΧΗΜΟΣ, με μυωπία (σημαντικό), παχύσαρκος στον περίγυρο μου να μην ασχολείται με Gaming?

 

ΌΛΑ τα παραπάνω το μόνο που αποδεικνύουν είναι πως είναι ΣΤΟΝ Α-Ν-Θ-Ρ-Ω-Π-Ο. Πότε θα γίνει αντιληπτό στους χαζούς civilians?

 

ΚΑΝΕΝΑ άθλημα δεν αξίζει περισσότερους οπαδούς από το Gaming, τέλος. Αν ΞΕΡΕΙΣ να παίζεις Games (Εξοπλισμός, επιλογές τίτλων, τρόπος -δυσκολίες/μέσα κτλπ-, συνεργασία/ομαδικότητα -κυριότερο- και δεν ξέρω εγώ τι άλλο) θα περάσεις ΓΑΜ__ΤΑ.- Γιατί είναι μια πώρωση, σου εξασκεί το μυαλό, είναι φθηνό hobby (σχετικά με πολλά άλλα - μη με βάλει κανείς να το αποδείξω), μπαίνει εύκολα στου καθενός το πρόγραμμα (δεν είναι ski να μην μπορείς να το συνδυάσεις με δουλειά και καθημερινότητα), δεν κινδυνεύεις από τίποτα (δεν είναι basket -τις προάλλες έφυγε ο ώμος του κολλητού μου και θα του μείνει αυτό για όλη του τη ζωή-, ούτε στημένα μηχανάκια στην Καβάλας, ούτε ορειβασία), σε βάζει θες δε θες στην τεχνολογία, δεν σε αφήνει ξεκρέμαστο ΠΟΤΕ όταν βαριέσαι και τέλος αυτό που κανείς δεν μπορεί να καταλάβει (λέγοντας ακριβώς το αντίθετο).. μέσα από το Gaming ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ κόσμο..

 

Λόγω Gaming έχω φίλους Αμερικάνους, φίλους Αργεντινούς, φίλους Κύπριους, φίλους Ρώσους, φίλους Κορεάτες, φίλους Βιετναμέζους, φίλους Τσέχους και πάει λέγοντας (Ε ας μην μιλήσω για τους Εγχώριους που έχουν γίνει κολλητοί από VideoGames, δεν είναι και τόσο amazing) όπου δεν ΥΠΑΡΧΕΙ περίπτωση να γνώριζα χωρίς τα Online VideoGames. (Και μη πει κανείς "τι φίλοι είναι? τι θα έκαναν για σένα αν πάθαινες κάτι?" κτλπ Γιατί καλύτερη φιλία μερικοί δεν βρίσκουν ούτε στο ίδιο τους το σόι)

 

Μετά από όλα αυτά ΤΙ σκατά αποξένωση, μελαγχολία και πίπες μου τσαμπουνάνε οι so called "Ερευνητές"?

 

Cut the crap. Παν ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ, στα ΠΑΝΤΑ. Όπου και αν το παρακάνεις λογικό είναι να μην πηγαίνει κάπου καλά η ζωή σου.. Το Gaming μια φορά δεν έβλαψε ΚΑΝΕΝΟΣ την άψογη ζωούλα.. Period.

 

 

φιλοσοφημενος καγκουρας γενους θηλυκου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Bullshit..

 

Cut the crap. Παν ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ, στα ΠΑΝΤΑ. Όπου και αν το παρακάνεις λογικό είναι να μην πηγαίνει κάπου καλά η ζωή σου.. Το Gaming μια φορά δεν έβλαψε ΚΑΝΕΝΟΣ την άψογη ζωούλα.. Period.

 

Σοφα λογια.Εντυπωσιακη,ευστοχη και χειμαρρωδης εκφραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...