Προς το περιεχόμενο

Buzz! Series [PS3]


gherudos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 25/1/2020 στις 2:34 ΜΜ, d_gkal είπε

Βγήκε το η γνώση είναι δύναμη για το ps4

καλουτσικο αλλα ΟΧΙ buzz.......ΟΙ ερωτησεις ειδικα ειναι απλα μεταγλωτισμενες και οι απαντησεις αρκετα δυσκολες τουλαχιστον ετσι φανηκε σε εμενα αντιθετως με το buzz . Κουραστηκο :(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/1/2020 στις 9:20 ΜΜ, azografos είπε

Έχει κανείς buzz προς πώληση ? Μου χάλασε το ένα και ψάχνω ανταλλακτικό ...

Τι ζημια επαθε;

Δυστυχως η καθε τετραδα buzz θελει το δικο της usb receiver.

Ειχα ενα σετακι με λαθος receiver,οσο και να εψαξα δε βρηκα λυση,και το παρατησα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα και καλη χρονια,ξεθαβω για να ρωτησω για ενα θεματακι.

Κατα καιρους περνανε διαφορα σετακια απο τα χερια μου,με και χωρις κουμπι binding.

Το σετακι που εχω τωρα για καποιο λογο δεν ψηνεται να συγχρονισει.

edit Μετα απο πολυ ψαξιμο,πολλες δοκιμες,και πολλα.. γαλλικα,κατεληξα στην εξης διαδικασια:

 

ΠΩΣ ΣΥΝΔΕΟΥΜΕ BUZZERS ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΟΥΜΠΙ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟΥ!!

ΦΡΕΣΚΕΣ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ. Αυτο για αρχη,για να γλυτωσουμε πονοκεφαλο,ακομα και μετριες μπαταριες μπορει να τα επηρεασουν στην πρωτη συνδεση.

Μπαινουμε λοιπον στο παιχνιδι μας.

Ξεκιναμε ΧΩΡΙΣ να εχουμε συνδεσει το usb dongle,και παταμε ΠΑΡΑΤΕΤΑΜΕΝΑ το πλαινο κουμπι "power",μια μια σε καθε συσκευη. Οταν αναψουν solid ( σταθερο ) blue ολες,τοτε συνδεδουμε το usb dongle στη συσκευη. Παταμε παρατεταμε το κουμπι "bind" για 3 ( τουλαχιστον ) δευτερολεπτα.

Εκει πρεπει να αρχισουν να αναβοσβηνουν ολα τα buzzer σαν φαροι πυροσβεστικης,και μετα να μεινουν σταθερα αναμενα.

Ειμαστε ετοιμοι !
Θεωρητικα δεν χρειαζεται να γινεται καθε φορα αυτο,στην πραξη ομως ειδα οτι χρειαστηκε να τα ξανακανω sync απο την αρχη οταν εβαλα για δευτερη φορα το παιχνιδι.

Αυτα για τους μελλοντικους εξερευνητες,καλη διασκεδαση και καλη χρονια!

Επεξ/σία από StamTheMan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δικα μου μπαζερ δεν εχουν καποιο επιλεον κουμπι, πρεπει να ηταν απο τα πρωτα γιατι λενε και για ps2. To usb που αναφερεσαι ειναι το δικο τους ή αλλο. Αν ειναι αλλο θα αφορα πολυ κοσμο!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, eko13 είπε

Τα δικα μου μπαζερ δεν εχουν καποιο επιλεον κουμπι, πρεπει να ηταν απο τα πρωτα γιατι λενε και για ps2. To usb που αναφερεσαι ειναι το δικο τους ή αλλο. Αν ειναι αλλο θα αφορα πολυ κοσμο!

 

Ειναι επισημο σετ της sony,απλα επομενη εκδοση αν εχω καταλαβει σωστα.
Ειδαν το φιασκο με τα usb dongle που χανοντουσαν, με αποτελεσμα να καθιστουν ολο το σετ αχρηστο,και ειπαν να γινουν ανθρωποι. Τα παλια χωρις κουμπι ηταν συμβατα ΜΟΝΟ με το δικο τους usb dongle,τα καινουργια γινονται bind με οποιοδηποτε usb dongle ( με κουμπι ). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω επειδή έχω μια τετράδα Buzzers χωρίς USB αν γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποιος τρόπος να αγοράσω ένα USB receiver όχι επίσημο και να το προγραμματίσω ή αυτό ή τα Buzzers με κάποιο πρόγραμμα έτσι ώστε να είναι συμβατό με τα Buzzers. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο εγραψε και πιο πανω ο φιλος. Αν τα buzzers σου εχουν στο πλαι κουμπακια, υπαρχει ελπιδα, αν εχει μονο το κοκκινο και τα χρωματιστα δεν υπαρχει καμμια,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

Καλησπέρα! Έχω τα Buzzers χωρίς το μπλε κουμπί…και έχω χάσει δυστυχώς το στικάκι!Βρηκα ένα USB Receiver το οποίο γράφει ότι είναι για buzzers με το μπλε κουμπί…θα δουλέψει με τα δικα μου;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 5/12/2021 στις 7:49 ΜΜ, pkyolo είπε

Καλησπέρα! Έχω τα Buzzers χωρίς το μπλε κουμπί…και έχω χάσει δυστυχώς το στικάκι!Βρηκα ένα USB Receiver το οποίο γράφει ότι είναι για buzzers με το μπλε κουμπί…θα δουλέψει με τα δικα μου;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Οχι.Ξεκαθαρα.

Με τα δικα σου δουλευει ΜΟΝΟ το δικο τους,δυστυχως και καταρα στη sony.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...