Προς το περιεχόμενο

Έτοιμη η τελική έκδοση του Mozilla Thunderbird 3


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για το Yahoo σε .com μιλάω.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 14:49 ----------

 

Πώς μπορώ να κάνω remove ένα από τα tags που έχω δημιουργήσει εγώ;

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 14:55 ----------

 

δοκίμασε να τα ενεργοποιήσεις με το Nightly Tester Tools. Εγώ που είχα την 3 από τις beta φάσεις της με αυτό ενεργοποίησα τα extensions που δεν λειτουργούσαν, ενώ για κάποια άλλα πήγα στα sites τους (όχι στη Mozilla) και βρήκα τις τελευταίες εκδόσεις

 

Add-on not found

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχω τόσο παραμετροποιημένο το 2 που θα περιμένω λίγο καιρό μέχρι να βγουν updates για τα plugins που χρησιμοποιώ (birdiesync, lightning, ganttview κ.λ.π.).

 

Και όταν έρθει η ώρα, πρώτα θα μπει σε virtual machine με τα κανονικά προφίλ και μόνο αν παίξει απροβλημάτιστα θα κάνω update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις γιατι λαμβανω και τα email που εχω στειλει χρησημοποιωντας την web σελιδα του gmail στο inbox μου στο thunderbird 3?

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο συγχρονισμός των φακέλων/κατηγοριών μηνυμάτων του GMail account με την τοπική αναπαράστασή τους στον Thunderbird είναι η default συμπεριφορά, όταν έχεις ρυθμίσει τον τρόπο πρόσβασης σε IMAP. Μήπως στον Thunderbird 2 χρησιμοποιούσες το GMail account σου με POP πρωτόκολλο; Το ίδιο έκανα κι εγώ. Με την ευκαιρία της αναβάθμισης στον 3, είπα να δοκιμάσω κι εγώ IMAP για το GMail account μου: Ναι, ωραίο, έχει πολλά πλεονεκτήματα, αλλά 2-3 πραγματάκια (για τα οποία ίσως να οφείλεται και η υλοποίηση του TB και/ή το latency της ADSL μου) με χάλασαν άσχημα και γύρισα πίσω σε POP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

παιδιά έκανα φορματ και ξαναβάζω προγράμματα...έβαλα gmail, έβαλα google.com και δεν μπορώ να βάλω yahoo.gr και forthnet....

δεν έχω κανένα πρόσθετο εγκατεστημένο...

μπορεί κάποιος να βοηθήσει τι βάζουμε σε κάτι pop κτλ που έχει;;

για το yahoo.gr κυρίως .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια να ρωτησω κι εγω κατι?Υπαρχει κανενα προσθετο στον thunderbird που να σε ειδοποιει οταν σου ερχετε ενα mail πχ με καποιον ηχο η με μια ειδοποιηση στην επιφανεια εργασιας?Αν οχι υπαρχει καποιο αλλο προγραμμα που να το κανει αυτο σε windows 7?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια να ρωτησω κι εγω κατι?Υπαρχει κανενα προσθετο στον thunderbird που να σε ειδοποιει οταν σου ερχετε ενα mail πχ με καποιον ηχο η με μια ειδοποιηση στην επιφανεια εργασιας?Αν οχι υπαρχει καποιο αλλο προγραμμα που να το κανει αυτο σε windows 7?

 

Έχει το thunderbird, πήγαινε στα options του και μετά στην καρτέλα General, έχει ένα default και αν θέλεις μπορείς να τον αλλάξεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση σου.Να ρωτησω και κατι ακομα?Για να σε ειδοποιει πρεπει να τον εχεις ανοιχτο και κατι ακομα σε λογαριασμο yahoo.gr λειτουργει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κι ένα σχετικό add-on, αν θέλεις παραμετροποίηση των συνθηκών υπό τις οποίες βγαίνει ειδοποίηση (και τί είδους ειδοποίηση θα είναι αυτή): Mailbox Alert

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου παραθέτω τις δικές μου ρυθμίσεις.

 

.

 

 

σ' ευχαριστώ πολύ...όλα έγιναν κανονικά εκτός ένα...

δεν μπορώ να στείλω mail από το yahoo.gr

αλλά μπορώ να λάβω...

βγάζει αυτό.

 

errorpzc.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως δεν είναι πρόβλημα του Thunderbird, αλλά κάποιο γενικότερο θεμάτακι connectivity; Είδα σε άλλο topic ότι έχεις και με το network του MSN περίεργα προβλήματα. :shifty:

 

Τέτοια μυστηριώδη προβλήματα πάντα μου φέρνουν στο μυαλό αυτόματα τη λέξη "MTU". Π.χ. http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=255339. Αν και προσωπικά δεν αντιμετώπισα ποτέ τέτοιο πρόβλημα που να χρειαστεί να πειράξω MTU size...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλαξα το mtu σε 1450 και παλι τα ιδια...

αλλα αν ειναι προβλημα συνδεσιμοτητας οπως λες γιατι να μπορω να στηλω mail απο yahoo.com,gmail.com,forthnet και να μπορω να λαβω σε ολα...

το μονο που δεν γινεται ειναι να στειλω απο yahoo.gr

 

και στο msn γιατι συνδεομαι με το windows messenger ενω με το msn οχι..

δε θα επρεπε να εχουν προβλημα ολα;

περιεργα πραγματα...

 

 

 

edit:

τωρα δεν μπορω να μπω ουτε στην σελιδα της microsoft...

και θα ξαναβαλω το mtu στο 1500

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...