Προς το περιεχόμενο

Ξεκλείδωμα Mio Moov/Navman


FFighter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω ξαναδιαβασει και αλλου τις οδηγιες σου ομως εχω μια απορια που νομιζω πως δεν εχει θεσει κανεις μεχρι τωρα.

γινεται μετα απο ολα αυτα αν το μετανοιωσει καποιος να γινουν ολα οπως ηταν οταν αγοραστηκε?

 

Γιατι ωραια ειναι ολα αυτα αλλα ,μεχρι να το ανοιξεις οταν οδηγας χρειαζονται καποια κλικ και καποιος χρονος ενω απο την μανα του το αναβεις και εχεις χαρτη αμεσως.

 

το εχω γραψει αρκετες φορες...αφαιρωντας το φακελο unlock, επανερχεται στην αρχικη του κατασταση.

Αναφορικα με τη ταχυτητα φορτωσης ενος προγραμματος πλοηγησης δε νομιζω οτι πρεπει να σταθουμε...ειναι αστειο.

Σε καθε περιπτωση ο χρηστης εχει την ευθυνη του τι θα πραξει.Εμεις του ικανοποιουμε τη πλουραλιστικη λογικη:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 411
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα σε όλους. Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το Navman F45 που έχω. Θα μπορούσε κάποιος να με παραπέμψει κάπου που να κατεβάσω το γνήσιο λογισμικό του Navman, απείραχτο? Καταστράφηκε καθώς πειραματιζόμουν και δεν κράτησα back up λόγω ΒΛΑΚΕΙΑΣ. Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε βοήθεια!

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας υποθεσουμε οτι εχετε ηδη το coreplayer, οι ρυθμισεισ που χρειαζονται για να παιξει κανονικα viseo ειναι οι ακολουθες :

patame to velaki pu emfanizete sta panw aristera, epilegume tools

epeita select pages

1.stin epilegi video Άφησε το Video Output σε DirectDraw

2. Select Page -> DirectDraw

3. έχω επιλέξει: Ναι Overlay with colorkey, Ναι Use blitting instead of overlay, ΟΧΙ use device stretching for blitting, Overlay format: YV12

 

kai nai twra vlepete kai tainies apo to gps sas!

wstoso ayto to apotelesma xlaei diladi prepei na ksanakanete apo tin arxi tis ry8miseis aytes an anti gia to koympi off kleisete to gps sas apo to reset!

parakaleitai opoios exei mia pio monimi ry8misi na moirastei tin gnwsi tu kai me emas

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα! κανα καλο παιδι να μας δωσει με p.m το link να τσιμπησουμε τον χαρτη?...NAVIGON MN7.4.3 κανεις καλοοοοος? εχει και ευρωπη????

 

---------- Προσθήκη στις 14:16 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:54 ----------

 

φιλε FFighter εν τελη εκανα δουλεια με τα προγραμματα και τις συντομευσεις. σχετικα με το off τωρα και εμενα δε μου δουλευει το δικο σου και το δευτερο link καποιου αλλου χρηστη δεν παιζει...εχει κατεβει λεει 10 φορες και τελος. αν μπορεις να βοηθησεις δεκτο! και αν εχεις και ευκαιρο τον navigon που ζηταω παραπανω και ειναι ευρωπαικος κανε παιχνιδι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα! κανα καλο παιδι να μας δωσει με p.m το link να τσιμπησουμε τον χαρτη?...NAVIGON MN7.4.3 κανεις καλοοοοος? εχει και ευρωπη????

 

---------- Προσθήκη στις 14:16 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:54 ----------

 

φιλε FFighter εν τελη εκανα δουλεια με τα προγραμματα και τις συντομευσεις. σχετικα με το off τωρα και εμενα δε μου δουλευει το δικο σου και το δευτερο link καποιου αλλου χρηστη δεν παιζει...εχει κατεβει λεει 10 φορες και τελος. αν μπορεις να βοηθησεις δεκτο! και αν εχεις και ευκαιρο τον navigon που ζηταω παραπανω και ειναι ευρωπαικος κανε παιχνιδι!

 

τι να κανω ΑΙγυπτιε...:-D δε μπορω να σου χαλασω χατηρι...

ερχεται ο exocet:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα παιδια , εχω το mio moov s505 και τρεχω το igo8 ειχα και ενα προγραμματακι που σου εδινε την δυνατοτητα να επιλεγεις ποιον απο τους ελληνικους χαρτες ηθελες να δουλεψεις, το IGO8-GREECE. τα δουλευα και τα 2 σε ενα htc diamond . Tωρα το igo8-greece δεν δουλευει. φταιει οτι αλαξαν τα windows απο 6 se ce? και αν ναι υπαρχει καποιο αλλο αντιστοιχο να κανει αυτην την δουλεια? ευχαριστω

FFIGHTER ευχαριστω και για την προηγουμενη βοηθεια σου.

Επεξ/σία από atheof
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα εχω το mio 330 και απλα δεν ανοιγει οτι και να κανω μενει κολλημενο στην εικονα συνδεσης με usb και χωρις να ειναι συνδεδεμενο.Καμια καλη ιδεα πριν το σερβις ..Ευχαριστω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα εχω το mio 330 και απλα δεν ανοιγει οτι και να κανω μενει κολλημενο στην εικονα συνδεσης με usb και χωρις να ειναι συνδεδεμενο.Καμια καλη ιδεα πριν το σερβις ..Ευχαριστω....

 

1η προσπαθεια

αφησετο ανοιχτο ολη τη νυχτα μεχρι να ξεφορτισει και να σβησει μονο του.

μετα κανε restart.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε FFighter μηπως θα μπορουσες να με βοηθησεις δινοντας μου μια απαντηση για το post 47? Βασικα οποισδηποτε ξερει να με βοηθησει θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα καθως βρισκομαι σε αδιεξοδο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μια απορία. Ακολούθησα τα βήματα (σε Mio Moov Spirit 505). Το ξεκλείδωσα έβαλα και κάποιες εφαρμογές που δουλεύουν άψογα..αλλά...ως δια μαγείας χωρίς να πειράξω κάτι σε settings control panel κτλ δεν πιάνει σήμα σε πρόγραμμα της μάνας του το Mio!!! Πριν το ξεκλειδώσω έπιανε μια χαρά. Πάω Start Settings και λογικά Orion Control...εκεί να παίξω με καμιά ρύθμιση;;;; Τι να πω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις το ξανακλείδωσα το Spirit 505 μέσω του Setup της εφαρμογής μπήκε στης μάνας του αυτόματα και έπιασα δορυφόρο!!!! Περίεργα πράματα..το ξανα-ματα-ξεκλειδώνω και το gps νεκρώνει!!! Τι να φταίει;;

 

---------- Προσθήκη στις 00:31 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 00:14 ----------

 

Παρατήρησα όταν όταν όταν πάω στο Orion Control και απενεργοποιήσω το Orion GPS Service ... θα βρει GPS ..Πράγμα που σημαίνει ότι αυτό το γ...ο το ORION μαλακίζεται.. γιατί φαίνεται να απασχολεί τον GPS receiver με αποτέλεσμα να εμποδίζει τα άλλα λογισμικά να το χρησιμοποιήσουν...τι να πω..απλοϊκές σκέψεις κάνω. Αν κάποιος μπορεί να συνεισφέρει καλώς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1η προσπαθεια

αφησετο ανοιχτο ολη τη νυχτα μεχρι να ξεφορτισει και να σβησει μονο του.

μετα κανε restart.

 

 

Φιλαράκι σε ευχαριστώ άλλα τίποτα.Μημπως ξέρεις που θα βρω τα windows 5.0 ce.Για να δοκιμασω με format

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μια απορία. Ακολούθησα τα βήματα (σε Mio Moov Spirit 505). Το ξεκλείδωσα έβαλα και κάποιες εφαρμογές που δουλεύουν άψογα..αλλά...ως δια μαγείας χωρίς να πειράξω κάτι σε settings control panel κτλ δεν πιάνει σήμα σε πρόγραμμα της μάνας του το Mio!!! Πριν το ξεκλειδώσω έπιανε μια χαρά. Πάω Start Settings και λογικά Orion Control...εκεί να παίξω με καμιά ρύθμιση;;;; Τι να πω!

 

καμια σχεση φιλε μου το unlock με το bug που αναφερεις...

τρεχτο απο τοπληκτρο smart st

 

---------- Προσθήκη στις 17:32 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 17:22 ----------

 

 

 

Φιλαράκι σε ευχαριστώ άλλα τίποτα.Μημπως ξέρεις που θα βρω τα windows 5.0 ce.Για να δοκιμασω με format

 

τι το περασες????????????????

αν πειραξεις το λειτουργικο παει το μηχανημα.

 

εχεις διαγραψει καποιο αρχειο της μορφης appstartupsec καπως ετσι...

 

αυτο που ειπα να κανεις εχει δουλεψει σε πολυ κοσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...