Προς το περιεχόμενο

Lost - The Final Season (Spoilers Free Up To Season 5)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με σιγουριά μπορώ να πω πια ότι

ΜΟΥ ΤΗ ΔΙΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΣΥΜΠΑΝΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Περίμενα κάτι διαφορετικό, κάτι καλύτερο. Ας είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Power το επεισόδιο! Μου έλειψαν αυτοί οι χαρακτήρες!

Και μένα μου φάνηκε λίγο cheesy όπως αναφέρθηκε στην αρχή αλλά μετά κάπως ήρθε στα ίσα του.

 

 

 

Πάντως για να είμαι ειλικρινής με χαλάει το ότι έχει κρατήσει και το alternate timeline. Φυσικά χωρίς να γνωρίζω το μεγαλείο του που ίσως αναδειχθεί αργότερα, αλλά προς το παρόν μου φαίνεται αχρείαστο.

 

Φυσικό και επόμενο να μεταφερθούν οι losties στο 2007 μιας και ουσιαστικά θα χάναμε ξαφνικά τους κύριους χαρακτήρες της σειράς!

 

Μου άρεσε τρελά η αναφορά στον Locke από τον Κώστα και το τι σκεφτόταν λίγο πριν πεθάνει.

 

Συντοπτικά.

Ο καπνός είναι μια μορφή του Κώστα.

Τα πράγματα στο alternate timeline δεν ειναι ακριβώς τα ίδια.

Το πτώμα του πατέρα του Jack λείπει

Ο Richard γνωρίζει και τον Κώστα τελικά

O Sayid παίζει σημαντικότερο ρόλο.

 

 

Η στάχτη ήταν τελικά για να μη μπει ή να μη βγει ο Καπνός από την καλύβα?

Γιατί η Juliet στην αρχή λέει "It didn't work" ενώ λίγον πριν πεθάνει λέει "It did work"?!

Το νερό γιατί δεν ήταν "καθαρό"?

Γιατί ο Κώστας λέει "I'm very disappointed in all of you?"

Στο τέλος περίμενα ο Sayid να πει κάτι του στυλ, "Who are you?" κατά το ότι ο Ben δεν θυμάται τους Losties.

 

Α επίσης μάθαμε το όνομα του Κώστα (Smoke Monster, though that isn'r really a name :P)

 

 

 

 

 

  • Ο Κώστας (δεν βρίσκω το TM να το βάλω) είναι φυλακισμένος στο νησί;

 

 

 

Δεν πιστεύω ότι αναφέρεται σε αυτό

 

 

Ο Ναός ίσως είναι το σπίτι του που θέλει να πάει πίσω.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειδα κι εγω!

Πρωτη ωρα μετρια, δευτερη ωρα σουπερ! Συνολικα δηλαδη μια πολυ καλη πρεμιερα.

 

Το οτι ξεπηδησαν μερικα ερωτηματα ακομα ηταν φυσικο κι αναμενομενο, προφανως συνδυασμενα με τις νεες καταστασεις θα δωσουν απαντησεις σε "ματσακια" ερωτηματων προς το τελος, που εχουν να κανουν με ολη τη σειρα.

Ηδη μαθαμε ενα σωρο πραγματα.

 

Διαφωνω με τον konnak στην ολη μυθολογικη καταληξη της σειρας, εμενα μου αρεσει αυτο, δηλαδη παντοτε σειρες/ταινιες με στοιχεια φαντασιας,μυθολογιας,θρησκειας μου κινουν το ενδιαφερον περισσοτερο απο απλες scifi η περιπετειες.Τεσπα, γουστα ειναι αυτα, παμε παρακατω.

 

 

 

Αρα στην καμπινα ηταν εξαρχης ο Τζεικομπ, εφοσον ηταν περιτρυγυρισμενη με την σταχτη? Τοτε γιατι η Ιλανα ειχε πει οτι την χρησιμοποιουσε αλλος τοσο καιρο?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνω με τον konnak στην ολη μυθολογικη καταληξη της σειρας, εμενα μου αρεσει αυτο, δηλαδη παντοτε σειρες/ταινιες με στοιχεια φαντασιας,μυθολογιας,θρησκειας μου κινουν το ενδιαφερον περισσοτερο απο απλες scifi η περιπετειες.Τεσπα, γουστα ειναι αυτα, παμε παρακατω.

Μα δεν είπε ότι του αρέσει ή δεν του αρέσει. Είπε, και συμφωνώ, ότι ρε φίλε το ξεκινάς έτσι και το καταλήγεις αλλιώς

, ενώ στην αρχή φαίνονται όλα να έχουν μια ψευδοεπιστημονική εξήγηση (και ας μην τη ξέρουμε επακριβώς αλλά έτσι δείχνει), στο τέλος το γυρνάς σε θεότητες, νεκραναστάσεις, μετενσαρκώσεις, βουντού και τέτοια.

edit: Παίζει και παράλληλο σύμπαν μαζί, τα πάντα όλα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ελληνικούς υπότιτλους έχουμε τίποτα? Μέχρι το απόγευμα θα έχουν βγει λέτε και για HD?

Ρε σεις, δεν είδατε τί έγραψε ο super moderator??! :-(

 

Ρε παιδιά εντάξει καλως μας ήρθε και καλή θέαση σε όλους μας κλπ κλπ...

αλλά έχω μια παρατήρηση σχετικά με το επ.16-17 της προηγούμενης σεζόν που το ξαναείδα εχθές βράδυ .Ο Τζέικομπ κατά τις επισκέψεις του στους Τζακ , Κέιτ (κοριτσάκι ) , Σαγίντ κλπ κλπ τους άγγιζε όλους δεν τους μιλούσε απλά. Ιδίως τον Λοκ (κατόπιν πτώσης ) τον ζωντάνεψε κιόλας … αν λέει κάτι … λίγο πεζό αλλά είναι μια αλήθεια …

Δεν ξέρω αν έχει σχολιαστεί άλλη φορά….

Άντε τώρα να πηγαίνω και εγώ να δω το φρέσκο πράμα…:-D

Το έχουπε προσέξει, πει και αναλύσει από την πρώτη στιγμή.. Τσέκαρε το θριντ της 5ης σεζόν..

 

βγηκαν subs και σε hd εκδοχη

Ρε!!! Ακούστε τον super moderator!!

 

 

Λοιπόν!

 

Έχω πίτσα στο φούρνο, μπύρες στο ψυγείο και έτοιμο φρεσκότατο επεισόδιο!! :-D

Ετοιμάζομαι για 3 ώρες ΛΟΣΤ, μετά από τόσους μήνες αναμονή...

Μη σας πω ότι θα βάλω και τα κλάματα απ'τη συγκίνηση!! :cry:

 

See ya!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικα σημεια που μου μπηκαν στο μυαλο.

 

 

Ξεκιναω απο το ποιο συμαντικο, γνωριζοντας και οτι η σειρα βασιζεται πολυ στην μυθολογια και βεβαιως και στην ελληνικη. Ο κωστας λεει στον ριχαρδο, ωραια που σε βλεπω χωρις αλυσιδες. Το μυαλο μου πηγε αμεσως στον προμηθεα που εκλεψε την φωτια και την εδωσε στους ανθρωπους.

 

"Ο Προμηθέας έμαθε τους ανθρώπους να χειρίζονται τη φωτιά, να δημιουργούν εργαλεία και τους έμαθε τις Επιστήμες (που έκλεψε από την Αθηνά) και τα Γράμματα. Για να γλυτώσει την ανθρωπότητα από το μένος των θεών, την έμαθε να τους λατρεύει και να τους κάνει θυσίες.

 

Η Πανδώρα

 

Οργισμένος ο Δίας ζητά από τον Ήφαιστο να του φτιάξει μια Γυναίκα. Έτσι δημιουργείται η Πανδώρα, από ξηρά και θάλασσα. Ονομάστηκε έτσι επειδή έλαβε πολλά χαρίσματα και δώρα από τους θεούς. Μαζί με αυτά παρέλαβε και ένα κουτί. Τέλος ο Ερμής την οδήγησε στον Επιμηθέα και εκείνος, παρά την συμβουλή του αδελφού του να μην δεχτεί δώρο από τον Δία, την έκανε γυναίκα του. Από το κουτί της Πανδώρας ξεχύθηκαν τα δεινά των ανθρώπων, ο θάνατος και η ελπίδα. Όμως ο Προμηθέας τους μαθαίνει την Ιατρική και τα βότανα.

[Επεξεργασία]Ο Κατακλυσμός του Δευκαλίωνα

 

Κύριο άρθρο: Κατακλυσμός του Δευκαλίωνα

Ο Δίας θέλοντας να τιμωρήσει τους ανθρώπους, που έγιναν κακοί και άδικοι, και τον Προμηθέα, βρίσκει ευκαιρία να προκαλέσει κατακλυσμό. Η αιτία ήταν οι γιοί του Λυκάονα, απόγονοι του Πελασγού. Επισκεπτόμενος τους γιους του Λυκάονα, μεταμφιεσμένος σε ταξιδιώτη, του προσφέρθηκε ως φίλεμα μια σούπα φτιαγμένη από τα μέλη του σκοτωμένου αδελφού τους, του Νύκτιμου. Εξοργισμένος τους μετατρέπει σε λύκους και ανασταίνει τον Νύκτιμο. Αποφασίζει να εξαφανίσει την ανθρωπότητα (Χάλκινο Γένος). Ο Προμηθέας ενημερώνει τον γιο του Δευκαλίωνα, βασιλιά της Φθίας, για τις βουλές του Δία και τον προτρέπει να φτιάξει μια κιβωτό (λάρνακα), να την γεμίσει με εφόδια και ζώα και να μείνει μέσα μαζί με την γυναίκα του Πύρρα, κόρη του Επιμηθέα.

Πράγματι όταν έγινε ο Κατακλυσμός, σώθηκε ο Δευκαλίωνας με την Πύρρα που δημιούργησαν το Γένος των Ηρώων (Τέταρτο Γένος) και την ανθρωπότητα.

[Επεξεργασία]Ο Καύκασος, ο Ηρακλής και ο Κένταυρος Χείρων

 

Φυσικά, αυτό εξόργισε τον Δία ο οποίος έδεσε (ΜΕ ΑΛΥΣΙΔΕΣ!) τον Προμηθέα σε βράχια, στο όρος Καύκασο, και έβαλε έναν αετό να του τρώει το συκώτι κάθε πρωί. Επειδή ο Προμηθέας ήταν αθάνατος (o richard επισης αγεραστος αρα και αθανατος), κάθε βράδυ τα σπλάχνα του γιατρεύονταν. Στον «Προμηθέα Δεσμώτη» του Αισχύλου, μαθαίνουμε τη στάση του Τιτάνα απέναντι στην τιμωρία του και το μυστικό που κρατούσε από τον Δία. Τελικά ο Προμηθέας αποκαλύπτει το μυστικό που αφορούσε την Θέτιδα, την οποία ποθούσε ο Δίας, σε αντάλλαγμα την απελευθέρωσή του. Πράγματι περνώντας από τον Καύκασο ο Ηρακλής, με κατεύθυνση τη Χώρα των Εσπερίδων, σκοτώνει τον αετό και σπάει τις αλυσίδες του Ήφαιστου. Ο Προμηθέας, από ευγνωμοσύνη προς τον ημίθεο, του λέει πως θα πάρει τα Χρυσά Μήλα. Όμως ο Προμηθέας ήταν Τιτάνας και δεν μπορούσε να κατοικήσει τα δώματα του Ολύμπου. Η λύση δόθηκε από τον Κένταυρο Χείρωνα. Ο Χείρωνας τραυματίστηκε κατά λάθος από βέλος του Ηρακλή, το οποίο είχε ποτιστεί με το δηλητηριώδες αίμα της Λερναίας Ύδρας. Το αίμα αυτό σκότωνε οτιδήποτε ζωντανό άγγιζε.

Ο Χείρων επειδή ήταν αθάνατος, βασανιζόταν φρικτά από την πληγή που του έκανε το βέλος. Έτσι ζήτησε από τον Δία να δώσει την αθανασία του σε κάποιον άλλον, ώστε να πεθάνει και να λυτρωθεί από τους πόνους. Με αυτήν την αίτηση, η αθανασία του Κένταυρου Χείρωνα δόθηκε στον Προμηθέα."

 

απο wilkepedia.

 

Ψαχνωντας για θεοτητα σε αλυσιδες βρηκα και αυτο το κοματακι για τον ΑΡΗ τον θεο του πολεμου, που ταιριαζει! "Στην σπαρτη λεει ειχαν ενα αγαλμα του αρη σε αλυσιδες, που συμβολιζε οτι το πνευμα της νικης και του πολεμου δεν επρεπε ποτε να δραπετευσει απο την πολη" ισως και να μην εχει σχεση.

 

 

Παντος το επεισοδειο ηταν καλο, με εντυπωσιασε κυριως η μουσικη επενδυση και τα ηχητικα εφε, το ακτινγκ οντως βελτιομενω και οπως παντα ο τζον λοκ δινει ρεστα. Ειδικα σαν κωστας ειναι επιβλητικος και μετα στο αεροδρομιο ενας συμπαθητικος πονεμενος ανθρωπακος, φοβερη αλλαγη.

 

Επισης ολοι αυτοι οι αδερς που στο διαολο βρεθηκανε παλι, μονο εμενα παραξενευσαν?? Η γκομενα δεν ειναι η αεροσυνοδος?? Τα προσωπα δεν μου θυμιζουν παλιους αδερς αρα ειναι καινουριοι. Τον ναο τον εχει ξαναδειξει?? αν θυμαμαι καλα στην στοα εχουν ξαναμπει αλλα σε ναο δεν βγηκανε ποτε, τωρα ξαφνικα μας δειχνουν αλλη μια κοινοτητα με νεα προσωπα.

 

Πιστευω οπως και αλλοι φανταζομαι οτι ο τζεικομπ μπηκε στον σαγιντ οπως ο κωστας στον λοκ και την τζουλια προς το παρων την γραψανε. Αν και με τοσες νεκραναστασεις δεν ξεγραφω κανενα.

 

Στην τελικη καλογυρισμενο επεισοδειο, ΑΛΛΑ εγω εχω σπαστει απο τα χιλιαδες ερωτηματα και τις 100 αλλαγες στην πλοκη και μυθολογια η επιστημη και αυτο δεν αλλαξε με αυτο το επεισοδειο. Η πορεια που διαγραφουν απλα κανει την σειρα μια περιπετιουλα φαντασιας που οπως ειπε και καποιος ποιο πανω και ο σουπερμαν να πεταγοταν απο μια γωνια δεν θα παραξενευε. Η κοροιδια και η παραπλανηση και οι ψευτικες υποσχεσεις καλα κρατουν εδω και χρονια. Το διασκεδαζω ακομα, αλλα ως εκει,δεν τρελενομαι για λοστ ουτε ειναι στο τοπ 10 μου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν είπε ότι του αρέσει ή δεν του αρέσει. Είπε, και συμφωνώ, ότι ρε φίλε το ξεκινάς έτσι και το καταλήγεις αλλιώς

, ενώ στην αρχή φαίνονται όλα να έχουν μια ψευδοεπιστημονική εξήγηση (και ας μην τη ξέρουμε επακριβώς αλλά έτσι δείχνει), στο τέλος το γυρνάς σε θεότητες, νεκραναστάσεις, μετενσαρκώσεις, βουντού και τέτοια.

edit: Παίζει και παράλληλο σύμπαν μαζί, τα πάντα όλα!

 

Κοιτα εν μερει συμφωνω, αλλα στο κατω κατω, απο τα πρωτα κιολας επεισοδια ειχαμε νεκραναστασεις(πατερας Τζακ) και καταστασεις που δεν λυνονται ουτε με ψευδοεπιστημονικο τροπο(θεραπεια Λοκ), ασχετα εαν πιστευαμε το αντιθετο.

 

Εαν ολα οσα εισηγαγαν στην πρεμιερα, τα δεσουν στη συνεχεια με ομορφο τροπο που να εξηγουν και να δειχνουν οτι απο την αρχη η σειρα ηταν ετσι απλα δεν το δειχναμε, εγω θα ειμαι υπερ-ευχαριστημενος.

 

Οπως ειχα διαβασει καπου, το Λοστ σε καθε σαιζον ειναι σαν να κανει zoom out σε μια φωτο, αποκαλυπτοντας πραγματα που ηταν εκτος της φαντασιας σου.

 

2η σαιζον, zoom out σε Νταρμα, εκει που ελεγες δεν εχει πατησει ανθρωπος το ποδι του στο νησι.

 

3η σαιζον zoom out σε Others και λιγη απο την ιστορια τους, εισαγωγη Τζεικομπ και glimpse απο time travel.

 

4η σαιζον zoom out με επιβεβαιωση time travel, freighter, widmore κλπ.

 

5η σαιζον zoom out με καθαροαιμο time travel και "δειγματα" απο την πλουσια μυθολογια του νησιου.

 

6η σαιζον μυθολογια του νησιου.

 

Καπως ετσι τελος παντων ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

Παντος το επεισοδειο ηταν καλο, με εντυπωσιασε κυριως η μουσικη επενδυση και τα ηχητικα εφε, το ακτινγκ οντως βελτιομενω και οπως παντα ο τζον λοκ δινει ρεστα. Ειδικα σαν κωστας ειναι επιβλητικος και μετα στο αεροδρομιο ενας συμπαθητικος πονεμενος ανθρωπακος, φοβερη αλλαγη.

 

Επισης ολοι αυτοι οι αδερς που στο διαολο βρεθηκανε παλι, μονο εμενα παραξενευσαν?? Η γκομενα δεν ειναι η αεροσυνοδος?? Τα προσωπα δεν μου θυμιζουν παλιους αδερς αρα ειναι καινουριοι. Τον ναο τον εχει ξαναδειξει?? αν θυμαμαι καλα στην στοα εχουν ξαναμπει αλλα σε ναο δεν βγηκανε ποτε, τωρα ξαφνικα μας δειχνουν αλλη μια κοινοτητα με νεα προσωπα.

 

Πιστευω οπως και αλλοι φανταζομαι οτι ο τζεικομπ μπηκε στον σαγιντ οπως ο κωστας στον λοκ και την τζουλια προς το παρων την γραψανε. Αν και με τοσες νεκραναστασεις δεν ξεγραφω κανενα.

 

 

 

 

Οντως ο Λοκ-Κωστας ειναι φοβερος. Highlight του επεισοδιου οταν ειπε στον Μπεν "θες να μαθεις την τελευταια του σκεψη" ... Θυμηθηκα μονομιας ολα οσα περασε ο κακομοιρης :cry::cry::cry:

 

Αυτοι οι Others ειναι μεν καινουρια προσωπα για εμας, αλλα εχουν αναφερθει παλαιοτερα οταν καποιος ειχε πει οτι "υπαρχει αλλη μια ομαδα Αλλων στο Ναο" και οτι ο ναος ειναι το ασφαλεστερο μερος του νησιου.

Προφανως ειναι εντελως γηγενεις, σαν τον Ριτσαρντ και οχι "εξωσχολικοι" οπως ο Μπεν.

Η γκομενα ηταν η Σιντυ, η αεροσυνοδος απο τους tailies η οποια ειχε απηχθει απο τους Others μαζι με τα παιδια Ζακ & Εμμα, τα οποια και αυτα τα ειδαμε σημερα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αρα στην καμπινα ηταν εξαρχης ο Τζεικομπ, εφοσον ηταν περιτρυγυρισμενη με την σταχτη? Τοτε γιατι η Ιλανα ειχε πει οτι την χρησιμοποιουσε αλλος τοσο καιρο?

 

Ίσα ίσα που

 

 

πιστεύω ότι ήταν ο Κώστας μέσα, αν και από την άλλη, δεδομένο ότι είναι ο καπνός, πότε δημιουργήθηκε η καμπίνα? Θυμάμαι ότι είχαμε καιρό να δούμε τον καπνό σε κάποια περίοδο.

 

Επίσης το "Help Me" που ακούει ο Locke στην καμπίνα, δεδομένων των εξελίξεων, ταιριάζει να προήρθε από τον Κώστα.

 

Τώρα μου ήρθε στο μυαλό το πως ενεργοποίησε τον καπνό ο Ben, με το νερό στο επεισόδιο με τους Mercenaries και δεν μπορώ να καταλάβω πως κολάει :/

 

 

 

sheik για πες περισσότερα για

 

 

Η γκομενα ηταν η Σιντυ, η αεροσυνοδος απο τους tailies η οποια ειχε απηχθει απο τους Others μαζι με τα παιδια Ζακ & Εμμα, τα οποια και αυτα τα ειδαμε σημερα.

 

Γιατί δεν θυμάμαι την τύφλα μου!

 

 

 

Όπα γιατί πήρες φόρα tzinos! :D

 

 

 

Επισης ολοι αυτοι οι αδερς που στο διαολο βρεθηκανε παλι, μονο εμενα παραξενευσαν?? Η γκομενα δεν ειναι η αεροσυνοδος?? Τα προσωπα δεν μου θυμιζουν παλιους αδερς αρα ειναι καινουριοι. Τον ναο τον εχει ξαναδειξει?? αν θυμαμαι καλα στην στοα εχουν ξαναμπει αλλα σε ναο δεν βγηκανε ποτε, τωρα ξαφνικα μας δειχνουν αλλη μια κοινοτητα με νεα προσωπα.

 

Πιστευω οπως και αλλοι φανταζομαι οτι ο τζεικομπ μπηκε στον σαγιντ οπως ο κωστας στον λοκ και την τζουλια προς το παρων την γραψανε. Αν και με τοσες νεκραναστασεις δεν ξεγραφω κανενα.

 

Στην τελικη καλογυρισμενο επεισοδειο, ΑΛΛΑ εγω εχω σπαστει απο τα χιλιαδες ερωτηματα και τις 100 αλλαγες στην πλοκη και μυθολογια η επιστημη και αυτο δεν αλλαξε με αυτο το επεισοδειο. Η πορεια που διαγραφουν απλα κανει την σειρα μια περιπετιουλα φαντασιας που οπως ειπε και καποιος ποιο πανω και ο σουπερμαν να πεταγοταν απο μια γωνια δεν θα παραξενευε. Η κοροιδια και η παραπλανηση και οι ψευτικες υποσχεσεις καλα κρατουν εδω και χρονια. Το διασκεδαζω ακομα, αλλα ως εκει,δεν τρελενομαι για λοστ ουτε ειναι στο τοπ 10 μου.

 

 

 

Τα νέα πρόσωπα πιθανών να είναι οι του Black Rock ή απόγονοι τους? Αεροσυνοδός στην flight 815? Δε θυμάμαι.

Τον ναό πρώτη φορά μας τον δείχνει. Όντως ήταν underground τελευταία φορά. Νομίζω κάποιος είχε αναφέρει την πιθανότητα να ειναι ο Jacob στο ρετιρέ και ο Κώστας στην υπόγα.

 

Δεν είμαι τόσο σίγουρος ότι ο Jacob "μπήκε" στον Sayid. Αλλιώς δεν θα είχαμε κάτι αντίστοιχο με τον Ben όταν την γλύτωσε πιτσιρικάς?

 

 

 

Α και by the way

 

 

Μόνο σε μένα φαίνεται ο Sawyer overly happy?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, πλάκα κάνετε ότι δεν σας άρεσε...

ΤΟ πρώτο μέρος μας την έφερε, δεν έδειξε τίποτε (το είδα δει την Κυριακή), αλλά το 2ο μέρος..... ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΣΑ ΤΟ ΕΙΔΑ!

 

Για μένα; Όλα αρχίζουν και έχουν νόημα.

 

Πάμε να ξεκαθασίσουμε όμως κάτι:

 

 

 

Ποια παράλληλα σύμπαντα;;; Το ένα συμβαίνει το 2004 και το άλλο το 2007. ΤΟ αεροπλάνο προσγειώνεται κανονικά, λίγες ώρες μετά την απογείωση του.

Στο νησί, έχουν περάσει 3 χρόνια, έζησαν εκεί (Sawer, Juliet κτλ) ενώ οι Oceanic 6 γύρισαν 3 χρόνια και ξαναπήγαν.

 

Δεν ξέρω αν είναι flash-farward αυτό που βλέπουμε

 

 

 

 

 

* Ο μαύρος, ή μούσιας ή καπνός ή Κώστας (!!!) πρέπει να λέει το ναό για σπίτι του, δεν πιστεύω ότι απλά θέλει να γυρίσει τον "έξω κόσμο".

 

* Το νερό έχει αυτό το χρώμα γιατί ο Jackob δεν υπάρχει (λέω εγώ).

 

* Η στάχτη εμπόδιζε τον μαύρο να κάνει κακό. Ο Χιούγκο πρέπει να "έσπασε" τον κύκλο του καπνό όταν σκόνταψε και αυτό ανάγκασε τον jackob να φύγει από το σπίτι.

 

 

 

Μια χαρά πρεμιέρα, είπα, με κομμένη ανάσα το βλέπεις. Στα τελευταία λεπτά κοιτούσα το χρόνο και παρακαλούσα για λίιιιγο ακόμη. Ποιος περιμένει τώρα τόσες μέρες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cue

 

 

οπως ειπα η Σιντυ ειναι η αεροσυνοδος(που στο pilot εδωσε τα 2 μπουκαλακια ποτου στον τζακ, ενω τωρα του εδωσε μονο ενα), την απηγαγαν οι Others στην 2η σαιζον. Την ξαναειδαμε για πολυ λιγο στην 3η σαιζον και απο τοτε δεν ειχαμε νεα της.Οπως επισης και τα παιδακια που εσωσε αν θυμαμαι καλα ο Εκο και απο τοτε βρισκονται μαζι με την Σιντυ.

Τα υπολοιπα προσωπα ειναι μελη των Others, των original Others, μαζι με τον Ριτσαρντ.

 

Οσο για το Ναο, στην 5η σαιζον ΔΕΝ τον ειχαμε δει. Ειδαμε μοναχα τον εξωτερικο τοιχο οπως και σημερα και το δωματιο στο οποιο ο καπνος εκρινε τον Μπεν. Το δωματιο αυτο σχεδον το ειδαμε και σημερα, αφου ειδαμε την τρυπα στο εδαφος στην οποια επεσε ο Μπεν και τον οδηγησε σε εκεινο το δωματιο.

Ο κυριως Ναος, ειναι αυτος που ειδαμε σημερα , στην ουσια απο τον εξωτερικο τοιχο, πας υπογεια και βγαινεις στο ξεφωτο που ειδαμε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...