Προς το περιεχόμενο

Ο Google Chrome ξεπέρασε τον Safari


BozGNR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τον τελευταίο μήνα του 2009, ο browser της Google, Google Chrome, κατάφερε να ξεπεράσει τον Safari της Apple και να σκαρφαλώσει στην τρίτη θέση στη μάχη των browser, πίσω από τον Internet Explorer και τον Firefox.

 

Το τελικό ποσοστό του Google Chrome για τον μήνα Δεκέμβριο ανέρχεται σε 4,63%, ενώ του Safari σε 4,46%

 

Source.png Πηγή: laptopblog.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 118
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν είναι θέμα διαφήμισης παίδες... Ο Chrome είναι ένας εξαιρετικός browser! Εγώ τον εγκατέστησα με μεγάλη καχυποψία και εξεπλάγην από την ταχύτητα και λειτουργικότητά του. Για όσους δεν θέλουν πολλά addons κτλ, ο Chrome είναι μια πολύ καλή λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τον χρησιμοποιώ εδώ και ενάμιση χρόνο και τον βρίσκω πολύ καλό. Γρήγορος κ σίγουρα ο ελαφρύτερος όλων.. μετράει μπροστά σε firefox k IE.. Σίγουρα μπορούν να γίνουν κ άλλες βελτιώσεις, όπως στον τρόπο οργάνωσης των αγαπημένων.. Πάνω απ' όλα τον πάω γιατί είναι πραγματικά μίνιμαλ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέμα διαφήμισης είναι,άμα δεν γέμισε κάθε σελίδα στο γιου-τιουμπι και τα λοιπά site τις Googlecorp με διαφημίσεις του Chrome ανάθεμα άμα θα ξεπέρναγε έστω και τον Opera.

 

Ο απλός κοσμάκης από internet ξέρει το μπλε Έψιλον και το Google(oι λιγότερο άσχετοι από φέισ-μπουκ και γιου-τιουμπ)δυσκολεύτηκε πολύ να μάθει το "Mozzila".Για Όπερες και λοιπά ούτε λόγος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλός ο Chrome αλλά χωρίς add-ons δεν πας πουθενά. Ούτε το google toolbar δεν βρήκα διαθέσιμο για να βάλω. Πως η google δεν έβγαλε το toolbar για τον browser της δεν μπορώ να καταλάβω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλός ο Chrome αλλά χωρίς add-ons δεν πας πουθενά. Ούτε το google toolbar δεν βρήκα διαθέσιμο για να βάλω. Πως η google δεν έβγαλε το toolbar για τον browser της δεν μπορώ να καταλάβω...
Γιατί να θέλεις να βάλεις το Google toolbar? :confused:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να το κάνεις το Google Toolbar? για να κανεις αναζητηση στον chrome στο google, απλα γράφεις στην μπάρα διευθύνσεων αυτό που θές.

 

απλά πράγματα. έλεος ρε παιδιά διαβάστε και τις δυνατότητες ενός προγράμματος πριν το χρησιμοποιείσετε.

 

ακου google toolbar στον chrome.:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέμα διαφήμισης είναι,άμα δεν γέμισε κάθε σελίδα στο γιου-τιουμπι και τα λοιπά site τις Googlecorp με διαφημίσεις του Chrome ανάθεμα άμα θα ξεπέρναγε έστω και τον Opera.

 

Ο απλός κοσμάκης από internet ξέρει το μπλε Έψιλον και το Google(oι λιγότερο άσχετοι από φέισ-μπουκ και γιου-τιουμπ)δυσκολεύτηκε πολύ να μάθει το "Mozzila".Για Όπερες και λοιπά ούτε λόγος.

 

Εγώ και τον μπλε κάπα ξέρω, και το firefox με το παρατσούκλι iceweasel κτλ. Δεν παύει να είναι πολύ πρακτικός browser και τον έχω προτιμήσει εφόσον βγήκαν τα addblock flashblokc και xmarks γι' αυτόν.

 

Βέβαια καταλαβαίνω και συμφωνώ με αυτό που λες, ότι δεν είναι τίποτα άγιοι αγαθοί τύποι, αλλά μια μπίζνα κι αυτό. Και ότι τα ποσοστά τους υποβοηθούνται από την επιρροή (επιρροάρα) της στο internet.

Γι' αυτό πατάμε στο ότι το βγάλανε open source και εκμεταλλευόμαστε την ελευθερία αυτού http://www.srware.net/en/software_srware_iron.php

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...