Προς το περιεχόμενο

Apple iPad


ApoelAndreas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχετε να προτείνετε κάποιο τρόπο να βλέπω τις ταινίες που έχω στο PC μου από το iPad;

Streaming προφανώς, που να παίζει όμως από Win 7 γιατί θυμάμαι ότι είχα δει κάτι αλλά από Mac...

Θα βόλευε πολύ, ειδικά για τις σειρές...

Προφανώς θα πρέπει να παίζει .mkv και υπότιτλους. Δεν με πειράζει αν δεν είναι δωρεάν, απλά να είναι καλό...

 

Airvideo αψογο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχετε να προτείνετε κάποιο τρόπο να βλέπω τις ταινίες που έχω στο PC μου από το iPad;

Streaming προφανώς, που να παίζει όμως από Win 7 γιατί θυμάμαι ότι είχα δει κάτι αλλά από Mac...

Θα βόλευε πολύ, ειδικά για τις σειρές...

Προφανώς θα πρέπει να παίζει .mkv και υπότιτλους. Δεν με πειράζει αν δεν είναι δωρεάν, απλά να είναι καλό...

 

Stream to Me -appstore!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Airvideo αψογο

 

+5001 για Airvideo. Την χρησιμοποιούσα αρκετά στο iphone αλλά με το ipad αποκτά άλλη διάσταση! Να είχα ένα μικρό αθόρυβο pc όλη μερα ανοιχτό να στριμαρε όποτε και όπου θέλω ταινίες στο ipad θα ήταν ωραία...

 

Είχα γράψει παλιότερα ότι το Backup έκανε πάρα πολλές ώρες να γίνει. Τελικώς βρήκα την λύση στο άσχετο διαβαζοντας σε κάποιο ξένο φόρουμ. Έπρεπε να βάλω το καλώδιο usb σε θύρα ενσωματωμένη στην μητρική και όχι σε κάποια μπροστινή. Δεν το πολυπίστευα, το δοκίμασα όμως και έκανε Backup σε λιγότερο απο μια ώρα!

 

Κάπου είχα διαβάσει ότι η ταχύτητα του backup επηρεάζεται και από εφαρμογές με πολλά μικρά αρχεία, όπως το comic zeal. Εγώ έχω comiczeal με άπειρα κόμιξ και το backup διαρκεί 12 ώρες! (τις μέτρησα όταν αναβάθμησα σε ios 3.2.1)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταπληκτικό το AirVideo...

 

Το αγόρασα εχθές το βράδι και έκατσα στο κρεββάτι μου και έβλεπα Fringe...

 

Σούπερ... Αν και ίσως να μου έκανε και η free έκδοση, πιστεύω ότι θα είναι ένα από τα προγράμματα που θα χρησιμοποιώ περισσότερο και αξίζει τα λεφτά του...

Καιρός για επανάληψη αγαπημένων σειρών...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα wdtv live που του έχω περάσει το πειραγμένο firmware του b-rad και του έχω στήσει να τρέχει ενας twonkymedia server. Με το Oplayer HD μπορώ να συνδεθώ απο το Ipad στο wdtv και να κάνω stream όποια ταινία θέλω απο αυτές που έχω στον σκληρό που είναι συνδεδεμένος στο wdtv. Ούτε pc ανοικτό ούτε τίποτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα wdtv live που του έχω περάσει το πειραγμένο firmware του b-rad και του έχω στήσει να τρέχει ενας twonkymedia server. Με το Oplayer HD μπορώ να συνδεθώ απο το Ipad στο wdtv και να κάνω stream όποια ταινία θέλω απο αυτές που έχω στον σκληρό που είναι συνδεδεμένος στο wdtv. Ούτε pc ανοικτό ούτε τίποτα!

 

Αααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα! Πάω να πάρω WDTV...!

 

:-D:-D:-D

 

[Θα εκτιμούσα δυο-τρια links, μιας και το έχεις έτοιμο, μην ψάχνω...:o]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα! Πάω να πάρω WDTV...!

 

:-D:-D:-D

 

[Θα εκτιμούσα δυο-τρια links, μιας και το έχεις έτοιμο, μην ψάχνω...:o]

 

Αγοράζεις το wdtv live, πας εδώ http://forum.wdlxtv.com/?sid=f471b5e9e345b8213b940d60fe50b3f6 διαβαζεις για το πειραγμένο firmware, το κατεβάζεις, το βάζεις και μετά κάνεις μια αναζήτηση στο forum για twonky, βάζεις και αυτό και είσαι έτοιμος! Σε 1-2 ημέρες με αρκετό διάβασμα θα βγάλεις άκρη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα wdtv live που του έχω περάσει το πειραγμένο firmware του b-rad και του έχω στήσει να τρέχει ενας twonkymedia server. Με το Oplayer HD μπορώ να συνδεθώ απο το Ipad στο wdtv και να κάνω stream όποια ταινία θέλω απο αυτές που έχω στον σκληρό που είναι συνδεδεμένος στο wdtv. Ούτε pc ανοικτό ούτε τίποτα!

 

Φοβερή ιδέα! Πάνω που ψόφησε το παλιό μου wdtv! Υποστηρίζει όμως το twonkymedia server transcoding για όλα τα αρχεία όπως το airvideo, κι αν ναι το wdtv μπορεί να σηκώσει transcoding σε mkv 720p?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερή ιδέα! Πάνω που ψόφησε το παλιό μου wdtv! Υποστηρίζει όμως το twonkymedia server transcoding για όλα τα αρχεία όπως το airvideo, κι αν ναι το wdtv μπορεί να σηκώσει transcoding σε mkv 720p?

 

Τώρα δοκίμασα ένα 720π και ενα 1080π. Μπα, βάλε καλύτερα κάτι πιο απλό...Α, και δεν υποστηρίζει εξωτερικούς srt, μόνο ενσωματομένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια καλή εφαρμογούλα σαν organizer που να δέχεται και σημειώσεις ποιά προτείνετε;

Βασικά θα το δουλεύουμε σε ημερήσια προβολή...

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους αναμένουν το iPad στην Ελλάδα τον Σεπτέμβρη ή Οκτώβρη, καλύτερα να μην το περιμένουν...

 

http://www.apple.com/ipad/software-update/

 

"Keyboard and dictionary enhancements

 

Choose from more than 30 new keyboards and dictionaries, including Arabic, Greek, and Hebrew."

 

Το 4.2 βγαίνει τον Νοέμβρη και δεν πιστεύω ότι υπάρχει περίπτωση να κυκλοφορήσει χωρίς Ελληνικά επίσημα στην αγορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 4.2 που θα βγει τον Νοεμβριο ειναι για apdate εμεις θα το παρουμε χωρις ελληνηκα θα πρεπει να κανουμε εμεις το update και το ipad θα βγει στην ελλαδα τον οκτοβρη αρχες μαλιστα 8 οκτοβριου στο istorm....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 4.2 που θα βγει τον Νοεμβριο ειναι για apdate εμεις θα το παρουμε χωρις ελληνηκα θα πρεπει να κανουμε εμεις το update και το ipad θα βγει στην ελλαδα τον οκτοβρη αρχες μαλιστα 8 οκτοβριου στο istorm....

 

Θα κυκλοφορήσει δλδ χωρίς ελληνικά?

 

Οκ, μένει να το δούμε...

 

(Το ξέρω ότι αφορά update, το περιμένω πως και πως!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...