Προς το περιεχόμενο

Apple iPad


ApoelAndreas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το gps του 3g ηταν για κλαμματα παντως.Εστριβα και μετα απο 15" φαινοταν στην οθονη τι ειχα κανει.Και δεν εφταιγε το προγραμμα αφου ειχα δοκιμασει 3 διαφορετικα.

Είσαι σίγουρος ότι το 3g είχε gps chip; Ενιγουει, το 3gs έχει κριθεί από τον κόσμο αλλά και τις εταιρείες, αν αξίζει ή όχι, αν είναι αποτέλεσμα marketing ή όχι. Το iPad θα κριθεί και αυτό όπως όλα, αλλά όχι προτού κυκλοφορήσει. Και κάποια στιγμή, ορισμένοι θα καταλάβουν γιατί τα προϊόντα της apple προκαλούν τέτοιο ενθουσιασμό ... και όχι, δεν είμαστε ζώα αλλά ούτε οι άλλοι είναι βλάκες, σωρός κλπ.

 

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Είσαι σίγουρος ότι το 3g είχε gps chip;[...]

Οι "καινοτομίες" του 3G ήταν το 3G (duuuhhh) και το gps, να μη λέμε και ότι να ναι για να καλύψουμε το γεγονός ότι δε την πάλευε με τα turn by turn navigation προγράμματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης ναι ηταν η πρωτη φορα που μπηκα στον κοσμο της apple αλλα αυτο δεν σημαινει πως θα ειναι κι η τελευταια αφου ηδη κανω προσπαθειες για να χακαρω το pc μου και να του βαλω macosx.Και ναι αν μ'αρεσει ισως παρω και καποτε και mac.

 

Ευτυχώς ή δυστυχώς δεν πάει έτσι... για να έχεις την εμπειρία του mac πρέπει να έχεις και το hardware του... γιατί το λογισμικό του είναι φτιαγμένο πάνω σαυτό... γιαυτό και τα mac έχουν φοβερές επιδόσεις ακόμα και όταν ένας pc με πολύ καλύτερα χαρακτηριστικά δεν τις πιάνει... άμα βάλεις τα osx σε pc μπορεί να σου βγούν κάποια προβλήματα που σε mac δεν θα υπήρχαν και θα σχημάτιζες λάθος εντύπωση και θα ερχόσουνα μετά στο forum να παραπονιέσαι για τα 1002 στραβά που έχει το osx!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας φίλος στο γραφείο μου είπε το εξής: το iPad έτσι πως είναι, είναι για μια συγκεκριμένη κατηγορία ανθρώπων, τη μαμά του. Μια 60χρονη γυναίκα που θα δει κάτι στο facebook, θα τσεκάρει κανένα e-mail, θα δει καμιά συνταγή στο Internet και η χρήση θα σταματήσει εκεί. Δεν ξέρει τι σημαίνει multitasking και δεν έχει την ικανότητα να το χρησιμοποιήσει και πολύ απλά θέλει μια συσκευή απλή όσο το remote control της TV.

 

[...]

 

Συμφωνώ. Το θέμα είναι πόσοι απο την κατηγορία αυτή είναι διατεθιμένοι να δώσουν 500 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iPad :eek:

 

ιΠαδ....

 

Μην μου πείτε ότι περιμένατε να βάλει η Apple Flash Player... και να χάσει την μπάλα με to "App" Store της;

 

Όταν αποφασίσει η "Μήλο" να βγάλει κάτι χρήσιμο και όχι να μας γεμίζει με σκουπίδια τότε θα το σκεφτώ... θα το σκεφτώ ακόμα καλύτερα και όταν ρίξει τις τιμές τις σε επίπεδα ανάλογα με το τι προσφέρουν οι συσκευές της. (2-3€ δηλαδή)

 

 

Και τώρα είμαι έτοιμος να δεχτώ flame από τους AppleFanBoys... flame away!

 

Υ.Γ. Σέβομαι όλη την κοινότητα του Insomnia (εκτός από τους Brainwashed AppleFanBoys)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΑΙ όταν βλέπω απομιμήσεις τύπου lg cookie,arena που τα πλασάρουν ως touch κτλ. Sony ούτε καν θυμάαμαι πως λέγεται το τελευταίο ktl ναι γιατί σοκάρεσαι ;;; τα θεωρώ του σωρού πλαστικούρες.θα προτιμούσαν όπως κ έκανα να μαζέψω ση άκρη λίγα παραπάνω χρήματα για κάτι καλύτερο παρά για μια μετριότατη-χείριστη απομίμηση. όμως ήμουν συγκεκριμένη για τις 2 παράπάνω εταιρίες.

 

άλλο πράγμα htc, άλλο toshiba, άλλο blackberry, άλλο palm, άλλο nokia (αν κ τελευταία έχω αρχίσει να αμφιβάλλω κ γιαυτή), επίσης άλλο samsung(μόνο για το τελευταίο μοντέλο omnia) και εν τέλη άλλο apple.

 

γιατί κατάντησε να το έχει κ η κουτσή Μαρία όπως προείπα και να το χρησιμοποιεί όπως πολύ καλά λες για σμς κ ομιλία.. δεν πήγαν να πάρουν blackberry για να κράζουν την rim ούτε htc. iPhone είδαν στην τηλεορασίτσα iPhone πήραν.

 

και γιαυτό κράζω όσους τρέξαν να αγοράσουν μόνο κ μόνο για τη διαφήμηση το iPhone. γιατί μου τη βάρεσε που είπε ο φίλος παραπάνω ότι ακουσε που λέγαν όλοι ότι είναι τρομερό, είδε κ τη διαφημισούλα κ λέει ώπα αυτό θα πάρω. κ μετά κράζει για το itunes την μπαταρία, τα καπάκια το gps κτλ. γιατί αν το είχε ψάξει θα έβλεπε εάν τον βόλευε ή όχι. και δεν θα τα έβλεπε ως μειωνεκτίματα αυτά που αντιμετώπησε στην πρώτη του επαφή με το iphone.

[/color]

 

---------- Post added at 12:36 ---------- Previous post was at 12:27 ----------

 

[/color]

iPad :eek:

 

ιΠαδ....

 

Μην μου πείτε ότι περιμένατε να βάλει η Apple Flash Player... και να χάσει την μπάλα με to "App" Store της;

 

Όταν αποφασίσει η "Μήλο" να βγάλει κάτι χρήσιμο και όχι να μας γεμίζει με σκουπίδια τότε θα το σκεφτώ... θα το σκεφτώ ακόμα καλύτερα και όταν ρίξει τις τιμές τις σε επίπεδα ανάλογα με το τι προσφέρουν οι συσκευές της. (2-3€ δηλαδή)

 

 

Και τώρα είμαι έτοιμος να δεχτώ flame από τους AppleFanBoys... flame away!

 

Υ.Γ. Σέβομαι όλη την κοινότητα του Insomnia (εκτός από τους Brainwashed AppleFanBoys)

 

είμαι φαν της apple όχι με την έννοια που εννοείς της πλύσης εγκεφάλου αλλά δεν μπορώ να διαφωνίσω σε αυτά που λες! πιστεύω ότι έχεις δίκαιο για τον flash και εάν έχει ένα μειωνέκτιμα το iPhone και γενικότερα η apple είναι αυτό..αλλά δεν νομίζω ότι θα σταματήσει αυτός ο λόγος αυτούς που ετοιμάζονται να πάρουν το ipad. προσωπικά εάν το έπαιρνα ο μόνο λόγος θα ήταν για να ασχοληθώ με κάτι πολύ συγκεκριμένο όπως να ριμαδομάθω επιτέλους μια γλώσσα προγραμματισμού σωστά . νομίζω ότι το ipad για πειραματισμό sdk θα ήταν τρομερό. μόνο εάν το έβρισκα 499$ και αν.μάλλον θα τα μάζευα κ θα πήγαινα για το πολυπόθητο macbookpro.. αλλά εάν μου το κάναν δώρο το ipad δε με χάλαγε καθόλου!

 

Sent from my iPhone using Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Υ.Γ. Σέβομαι όλη την κοινότητα του Insomnia (εκτός από τους Brainwashed AppleFanBoys)

 

Δεν πειράζει, εμείς σε σεβόμαστε μαζί με τα ελλατώματά σου!

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οτι θελετε απαντατε για να βγαζετε τους αλλους τρελους!Ειπα εγω οτι εχει σχεση το καπακι και το αν γρατζουνιεται με το λογισμικο και το αν ειναι καλο σε αυτα που κανει;Αν διαβασες εγραψα οτι ειναι μια καταπληκτικη συσκευη σε αυτα που κανει με την καλυτερη οθονη.Αλλα ναι ξεχασα...μετα δεν θα μπορουσες να πεταχτεις να μου την πεις αν το διαβαζες...εχεις δικιο.

Αυτο με την ζελατινα εχεις δικιο και παλι αλλα δεν ηταν το μονο προβλημα μου.Επισης ναι ηταν η πρωτη φορα που μπηκα στον κοσμο της apple αλλα αυτο δεν σημαινει πως θα ειναι κι η τελευταια αφου ηδη κανω προσπαθειες για να χακαρω το pc μου και να του βαλω macosx.Και ναι αν μ'αρεσει ισως παρω και καποτε και mac.

Τωρα για το itunes και την μπαταρια αν εσυ δεν εχεις προβλημα να κουβαλας καλωδια μαζι σου συνεχεια τοτε παω πασο.Εγω ειχα.Κι οχι δεν ειμαι η κουτση Μαρια.Ενα κινητο που να με βολευει εψαχνα κι αυτο δεν ειναι το iphone.

Τεσπα ειμαστε offtopic και το προκαλεσα εγω λογω της ομοιοτητας του ipad με το iphone αλλα το σταματαω εδω.

 

μα αυτό ακριβώς προσπαθώ να σου πω ότι δεν σε βόλεψε γιατί συνηθισμένος από τα κινητά που υπήρχαν μέχρι τώρα στη αγορά περίμενες κάτι αντίστοιχο να κ προφανώς τα βρήκες σκούρα. εάν όμως το είχες ψάξει πιο πριν δεν θα σου φαινόταν βουνό να οργανώσεις τα τραγούδια σου στο iTunes που το χαρακτηρίζεις ως βλακεία.προσωπικά βλακεία θεωρώ πλέον να είναι τα τραγούδια χύμα σε φακέλους εδώ κ εκεί ή ακόμα πιο τραγικό στην βιβλιοθήκη του windows media player.

ούτε θα ξενέρωνες με το καπάκι την μπαταρία κτλ. απλά μην τα αναφέρεις ως προβλήματα της συσκευής γιατί δεν είναι.

 

Sent from my iPhone using Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχομαι να μην γίνει μόδα και

δεν πέφτει η τιμή στα μτχ,

όπως το iphone που το έχουν ΚΑΙ

άτομα που δεν ξέρουν να στείλουν SMS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι "καινοτομίες" του 3G ήταν το 3G (duuuhhh) και το gps' date=' να μη λέμε και ότι να ναι για να καλύψουμε το γεγονός ότι δε την πάλευε με τα turn by turn navigation προγράμματα.[/quote']

 

Έχεις δίκιο, είχε απλά δεν έπαιζε σωστά όπως στο 3gs.

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που ειναι κουραστικα σπαστικο ειναι οτι για να δεις πχ το βιντεο της παρουσιασης online πρεπει να βαλεις το quick time 30MB προγραμμα δηλαδη.. υπερβολη δεν ειναι ρε παιδια..? η εμενα μου φαινεται..? η μηπως υπαρχει κανενα extension για web players και δεν το ξερω..? (εκτος απ το QT Lite)

 

Εμμονη ντε και καλα στο δικο τους φορματ .. ακομα και η M$ εχει ανεβασει flash video στο σερβερ της.. ελεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω το κανανε για να ανταγωνιστουν το κιντλ,

δεν εχει καμερα,

δεν εχει multitasking,

μικρη χωρητικοτητα,

οχι videoconference,

σιγα μην εχει τοσο μεγαλη μπαταρια,

οχι φλας,

οχι usb,

πολλες ελλειψεις παιδες

ενα εγχρωμο ereader

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά,

 

έλεος...Βγήκε ένα προϊόν, τελείωσε.

 

Ένα πράγμα, που πρέπει να ξέρουμε είναι το κοινό στο οποίο απευθύνεται. Κατά πάσα πιθανότητα δεν απευθύνεται στους περισσότερους χρήστες εδώ στο forum, που είναι λίγο πολύ εξοικειωμένοι ή advanced users και επομένως έχουν περισσότερες απαιτήσεις.

 

Απευθύνεται σε χρήστες, που χρειάζονται κάτι για να σερφάρουν στο διαδίκτυο και να ψυχαγωγούνται. Πιστεύω για αυτή τη δουλειά είναι πολύ καλό και ναι...έχει ελλείψεις ακόμα και για αυτούς. Κάποιοι θα το πάρουν και θα το ευχαριστηθούν ακόμα κι έτσι. Οι πιο advanced χρήστες θα περιμένουν καμιά επόμενη έκδοση, θα γκρινιάξουν κ.λπ κ.λπ.

 

Μια συσκευή είναι για συγκεκριμένη χρήση και κοινό.

 

Πολλές φορές κρίνουμε την apple ως κακιά και πανάκριβη εταιρία και... και.. αλλά, οι περισσότεροι φοράνε nike παπούτσια και όχι new balance και ας κάνουν την ίδια δουλειά και με τα δύο brands.

 

Το iPad έχει ελλείψεις. Υποθέτω στο topic αυτό καλό είναι να σταθούμε σε αυτές και στα καλά χαρακτηριστικά του και όχι να δημιουργηθεί ένα ακόμη vs thread.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που ειναι κουραστικα σπαστικο ειναι οτι για να δεις πχ το βιντεο της παρουσιασης online πρεπει να βαλεις το quick time 30MB προγραμμα δηλαδη.. υπερβολη δεν ειναι ρε παιδια..? η εμενα μου φαινεται..? η μηπως υπαρχει κανενα extension για web players και δεν το ξερω..? (εκτος απ το QT Lite)

 

Εμμονη ντε και καλα στο δικο τους φορματ .. ακομα και η M$ εχει ανεβασει flash video στο σερβερ της.. ελεος.

 

30 ολόκληρα MB?? πω πω τι πάθαμε... ναι έχεις δίκιο στην εποχή των TB είναι υπερβολή-κά μικρο... χαχαχαχα έλεος ρε φίλε - α ναι το ξέχασα εσύ έχεις και REGISTRY γιαυτό χτυπιέσαι...

 

---------- Προσθήκη στις 11:19 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 11:12 ----------

 

 

Πολλές φορές κρίνουμε την apple ως κακιά και πανάκριβη εταιρία και... και.. αλλά, οι περισσότεροι φοράνε nike παπούτσια και όχι new balance και ας κάνουν την ίδια δουλειά και με τα δύο brands.

 

+1 !!! ωραίος!

 

Το iPad έχει ελλείψεις. Υποθέτω στο topic αυτό είναι να σταθούμε σε αυτές και στα καλά χαρακτηριστικά του και όχι να δημιουργηθεί ένα ακόμη vs thread.

 

προσωπική μου γνώμη με χαλάει μόνο η έλλειψη κάμερας μιας και μπαίνω skype συχνά... αλλά ακόμα και έτσι μπορείς να επικοινωνείς μόνο με ήχο καί κείμενο... τα άλλα δεν με ενδιαφέρουν multitasking usb κλπ ... αλλά αν είχε και μια κάμερα θα το έπαιρνα με 1000!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 ολόκληρα MB?? πω πω τι πάθαμε... ναι έχεις δίκιο στην εποχή των TB είναι υπερβολή-κά μικρο... χαχαχαχα έλεος ρε φίλε

 

 

Ρε ουτε 500kb δεν θελω να βαλω λεμε! γιατι, για να βλεπω online video ΜΟΝΟ στο σαιτ της apple ?? μην τρελαθουμε τωρα..

 

Στο φιναλε γιατι ο flash player installer ειναι λιγοτερο απο 2MB..? που ειναι και κορυφαιο φορματ streaming content..? δεν ειναι apple ε..? :-D

 

α ναι το ξέχασα εσύ έχεις και REGISTRY γιαυτό χτυπιέσαι...

 

 

Ναι.. εχω REGISTRY.. και αν εχω προβλημα της αλλαζω τα φωτα μεχρι να το λυσω.. :-D εσυ που ΔΕΝ εχεις , τρεχεις στο "αψογο" σερβις της rainbow..;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...