Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls Online


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το κατά πόσο βγάζει τα απαιτούμενα έξοδα η εταιρεία, δεν έχει να κάνει με το πόσοι είναι αυτοί που δεν πληρώνουν συνδρομή, αλλά με το πόσοι είναι αυτοί που πληρώνουν συνδρομή.  ;)

Φιλε ο καθενας τα λεφτα του τα δινει οπου θελει ασχετα με το αν πχ καποιο παιχνιδι θα γινει οπως λες ftp ή οχι .Με την ιδια λογικη και εγω μπορω να σου πω οτι δεν θα παρω ενα game οταν θα βγει στην τιμη των 40-50  ευρω που θα αγορασεις ενδεχομενως εσυ ή καποιος αλλος και θα περιμενω να πεσει μετα απο καιρο η τιμη του πχ στα 3-4-10 ευρω που θα γινει νομοτελειακα,δεν εχει καποια ουσια δηλαδη αυτο που λες .Εννοειται πως οποιος αγοραζει κατι ειναι δικη του επιλογη δεν τον αναγκασε κανεις να το κανει ...Ασε που ακομα και ftp να γινει καλο θα ειναι και για αυτους που μεχρι τοτε θα πληρωνουν συνδρομη.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι πως ο καθενας κανει οτι θελει με τα λεφτα του. Ακομα και στο χειροτερο παιχνιδι του κοσμου να πληρωνει συνδρομη δεν μπορεις να του πεις τιποτα. Δικα του ειναι οτι θελει τα κανει. Συνεταιρο στην τσεπη του δεν θελει κανενας. Οχι μονο στα παιχνιδια αλλα και σε οτιδηποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο και να παρακαλάτε το παιχνίδι δεν γίνεται F2P. Και ο λόγος είναι πολύ απλός.

 

Είτε έχεις ένα καλό παιχνίδι, όπως είναι το TESO και πληρώνεις συνδρομή, είτε έχεις μία πατάτα που είτε την βγάζεις F2P είτε την κάνεις F2P μιας και έκανες την αρπαχτή (Neverwinter & SWTOR αντίστοιχα).

 

Επίσης, λόγο του ότι το TESO σε Xbox & PS4 είναι με συνδρομή, και η πολιτική της MS για το Live είναι δεδομένη, δεν μπορεί να έχει στην μία πλατφόρμα (PC) F2P το ίδιο παιχνίδι που είναι με συνδρομή στις άλλες 2. (Xbox & PS4).

 

Εξ ού και γιατί το Dust 514 που είναι F2P κατέληξε μόνο στο PS3/4 και όχι στο 360. Επειδή ακριβώς ήταν F2P με shop και ενάντια στην πάγια πολιτική της MS την τελευταία τριετία. 

 

Και σας πληροφορώ, ότι οι περισσότεροι που παίζουν TESO αυτή τη στιγμή, το θέλουν ως είναι με συνδρομή. Και σε αυτούς συμπεριλαμβάνομαι και εγώ. 

Δεκάδες τα F2P πηγαίντε παίξτε τα. Τί σας έκοψες όλους το TESO; Kαι κατανοώ ότι όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια εδώ μέσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι μονο για το ESO αλλα και γενικα για ολα τα παιχνιδια δεν εχουν νοημα τετοιες συζητησεις. Αν κατι ειναι P2P κι εσυ δεν θελεις να το πληρωνεις, τοτε απλα παιζεις κατι αλλο. Τι σημασια εχει αν ειναι κατι καλο ή αν δεν ειναι. Το θεμα ειναι οτι το καθε παιχνιδι ειναι αυτο που ειναι και εχει το δικο του συστημα πληρωμης. Αν το αποδεχεσαι καλως, αν οχι απλα προχωρας παρακατω. Τοσο απλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο και να παρακαλάτε το παιχνίδι δεν γίνεται F2P. Και ο λόγος είναι πολύ απλός.

 

Είτε έχεις ένα καλό παιχνίδι, όπως είναι το TESO και πληρώνεις συνδρομή, είτε έχεις μία πατάτα που είτε την βγάζεις F2P είτε την κάνεις F2P μιας και έκανες την αρπαχτή (Neverwinter & SWTOR αντίστοιχα).

 

Επίσης, λόγο του ότι το TESO σε Xbox & PS4 είναι με συνδρομή, και η πολιτική της MS για το Live είναι δεδομένη, δεν μπορεί να έχει στην μία πλατφόρμα (PC) F2P το ίδιο παιχνίδι που είναι με συνδρομή στις άλλες 2. (Xbox & PS4).

 

Εξ ού και γιατί το Dust 514 που είναι F2P κατέληξε μόνο στο PS3/4 και όχι στο 360. Επειδή ακριβώς ήταν F2P με shop και ενάντια στην πάγια πολιτική της MS την τελευταία τριετία. 

 

Και σας πληροφορώ, ότι οι περισσότεροι που παίζουν TESO αυτή τη στιγμή, το θέλουν ως είναι με συνδρομή. Και σε αυτούς συμπεριλαμβάνομαι και εγώ. 

Δεκάδες τα F2P πηγαίντε παίξτε τα. Τί σας έκοψες όλους το TESO; Kαι κατανοώ ότι όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια εδώ μέσα.

 

Τόσα και τόσα ΜΜΟ έχουν αλλάξει μοντέλο , το ΤΕSO δεν θα είναι ούτε το πρώτο ούτε το τελευταίο και μεταξύ μας το μόνο που αξίζει συνδρομή είναι το EVE Online, εάν είχες ασχοληθεί με το συγκεκριμένο game θα έβλεπες τι εστί πραγματικό ΜΜΟ.

 

Το TESO είναι ένα στυλιζαρισμένο WoW clone, όπως και το Wildstar etc etc, ναι το TESO δεν παύει να έχει μία καταπληκτική community, μία καταπληκτική ατμόσφαιρα, πανέμορφο κόσμο, απίστευτο lore και ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να γίνει F2P , ΙΣΩΣ b2p αργότερα αλλα μαστίζεται από τρελά και απανωτά bugs ,για να σου φύγει και η απορία παίζω TESO και αρκετά μάλιστα οπότε μπορω να εκφέρω γνώμη μιας και ήμουν τρελό TESO fanboy (μάλιστα έτρεξα να πάρω και την physical Imperial Edition).

 

Τώρα εάν δεν σου αρέσει η γνώμη του άλλου καλό είναι να την τεκμηριώνεις σωστά και μιας και μιλάς με λαικές ρήσεις , πάρε μια:

 

Κακού κόρακος κακόν ωόν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε HadesGR

Το TESO είναι διάδοχος του DAOC και όχι του WoW. Το οποίο DAOC προηγείτο του WoW κατά μισή δεκαετία σχεδόν. (4 χρόνια).

Ασχολήθηκα με το EVE μεταξύ 2004 - 2007, γνωρίζω από πρώτο χέρι τί εστί EVE. Ο λόγος τον οποίο έκοψα ήταν η εμπλοκή αρκετών devs με τους ΒοΒ και την απευθείας επιρροή που είχαν στο παιχνίδι και την οικονομία του παιχνιδιού, από την πίσω πόρτα.
Και αυτό το γράφω ως μέλος της Evolution (BoB) για αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα.


Και έγραψα ασχολήθηκα και όχι έπαιξα, γιατί το EVE είναι όντως πραγματικά μία δεύτερη ζωή, και όχι απλά ένα παιχνίδι. Και είχα ασχοληθεί περισσότερο με την πολιτική και διπλωματία εκεί μέσα ως μέλος του συμβουλίου του ΡΑ και BoB αργότερα, παρά με το μέρος του παιχνίδιού. :)

Και θα συμφωνήσω με τους παραπάνω. Το παιχνίδι (TESO) είναι μισό ΜΜΟ, μισό TES και αξίζει τα λεφτά αν σας ενδιαφέρει αυτό το στυλ του παιχνιδιού. Αν θέλετε τον επόμενο WoW clone, το Wildstar είναι αυτό που θα πρέπει να κοιτάξετε οι υπόλοιποι.

--------
Όταν πάω σπίτι θα σηκώσω μερικά screenshots μιας και ο Deix δεν με πιστεύε χτες, ότι είπα στον Sheogorath να χώσει τους 2 SP εκεί που ξέρει, και έκανα αυτό που θεώρησα ηθικά σωστό.


 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως προτεινω παιδες τα threads να μην γινονται vs γιατι και δεν εχει νοημα και κουραζει καπου και χαλαει και η κουβεντα κιολας..Εδω το thread ειναι για αυτους που εχουν το game ή ενδιαφερονται να μαθουν καποια πραγματα αυτοι που δεν το εχουν παρει ακομα ,σε οσους δεν αρεσει δεν νομιζω να εχει και νοημα να επαναλαμβανονται ,με γεια τους με χαρα τους ..Μην εχετε την λογικη καποιοι που για να αναδειξετε ενα game που σας αρεσει πρεπει ντε και καλα να θαψετε ενα αλλο ,τσαμπα κοπος δηλαδη .. ;)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως προτεινω παιδες τα threads να μην γινονται vs γιατι και δεν εχει νοημα και κουραζει καπου και χαλαει και η κουβεντα κιολας..Εδω το thread ειναι για αυτους που εχουν το game ή ενδιαφερονται να μαθουν καποια πραγματα αυτοι που δεν το εχουν παρει ακομα ,σε οσους δεν αρεσει δεν νομιζω να εχει και νοημα να επαναλαμβανονται ,με γεια τους με χαρα τους ..Μην εχετε την λογικη καποιοι που για να αναδειξετε ενα game που σας αρεσει πρεπει ντε και καλα να θαψετε ενα αλλο ,τσαμπα κοπος δηλαδη .. ;)

 

Σημείωση: Κάποιος από εσάς είναι vampire ή werewolf?? Θα ήθελα καμιά δαγκωματίτσα να πω την αλήθεια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτου ρε γαμωτο εγραψα ενα κατεβατο και εκλεισα καταλαθος τον browser....καταραμενη δουλεια δεν προλαβαινουμε να γραψουμε μια απαντηση της προκοπης :P

 

Anyway βαρεθηκα τους haters και δεν ασχολουμαι καν (αλλα οχι ρε φιλε και wow clone.....)

 

Πασχα περασε ρε Apoll, να μην κανω και εγω το απιστο Bosmer?:P Δειξε μου ss αλλιως δεν σε πιστευω :P. O Ιουδας παντως χαλαρα θα επερνε τα sp ;)

 

Φιλε hades πριν γινεις vampire ή werewoolf, δες λιγο τα skills του Fighters Guild. Θα τον πινεις για πλακα στο pvp. Αν φωναξεις στο zone ολο και καποιος θα βρεθει να σε "αλλαξει" για 1κ περιπου. Σου προτεινω μονο αν εισαι τανκ και γουσταρεις pve να γινει werewolf.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτου ρε γαμωτο εγραψα ενα κατεβατο και εκλεισα καταλαθος τον browser....καταραμενη δουλεια δεν προλαβαινουμε να γραψουμε μια απαντηση της προκοπης :P

 

Anyway βαρεθηκα τους haters και δεν ασχολουμαι καν (αλλα οχι ρε φιλε και wow clone.....)

 

Πασχα περασε ρε Apoll, να μην κανω και εγω το απιστο Bosmer? :P Δειξε μου ss αλλιως δεν σε πιστευω :P. O Ιουδας παντως χαλαρα θα επερνε τα sp ;)

 

Φιλε hades πριν γινεις vampire ή werewoolf, δες λιγο τα skills του Fighters Guild. Θα τον πινεις για πλακα στο pvp. Αν φωναξεις στο zone ολο και καποιος θα βρεθει να σε "αλλαξει" για 1κ περιπου. Σου προτεινω μονο αν εισαι τανκ και γουσταρεις pve να γινει werewolf.

 

Templar με έμφαση στο healing είμαι, βασικά pure healer είμαι αλλά γουστάρω κυρίως werewolf φάση...για RP λόγους, μιας και σκοπεύω να ενταχθώ σε 2η werewolf clan :P, η οποία κάνει και σκοπιές σκοτώνοντας ότι NPC werewolf υπάρχει για να εμποδίσουν την μετάδοση της κατάρας. Αυτά μου αρέσουν στο TESO πάντως , ότι μπορείς άνετα να κάνεις RP και καλό μάλιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...