Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls Online


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, Apoll είπε

Παίξε το παιχνίδι σαν το Skyrim. Με το πάσο σου. Και άμα θες κλείσε και το chat. 

Μετά από 1200 ώρες περίπου ίσως να χρειαστείς να κάνεις group :P 

καλο μου ακουγεται, αν κ το mmo το παιζεις για το group.

αν δεν ειναι 100% απαραιτητο κ ειναι casual, ειναι οτι ψαχνω.

 

ευχαριστω πολυ παιδια. ανυπομονω να παω σπιτι, να βρω λιγο χρονο και να το δοκιμασω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και το πιο βασικό δεν είναι φαγανα. Πληρώνεις παίρνεις το dlc expansion και είναι δικό σου τέλος. Επίσης για end game gear δεν χρειάζεται να πληρώσεις ούτε μισώ ευρώ εννοώ δεν γίνεται δεν υπάρχει δυνατότητα, φαρμαρεις το παίρνεις τέλος. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες το πηρα και το ξεκινησα.

φαινεται αρκετα καλο για αρχη τουλαχιστον.. εφτασα lvl 8. 

υπαρχει κανα ελληνικο guild για casual gamers? με δουλεια κ οικογενεια, δεν βρισκω πολυ χρονο να παιξω, αλλα κατι θα καταφερω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, demmian είπε

παιδες το πηρα και το ξεκινησα.

φαινεται αρκετα καλο για αρχη τουλαχιστον.. εφτασα lvl 8. 

υπαρχει κανα ελληνικο guild για casual gamers? με δουλεια κ οικογενεια, δεν βρισκω πολυ χρονο να παιξω, αλλα κατι θα καταφερω :)

Καποιες σελιδες πισω θα δεις μια ελληνικη guild.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Σας αρέσει το level scaling του ESO? το ξεκίνησα πριν 2 βδομάδες (lvl 30 Nord dragonknight) και δεν με έχει εντυπωσιάσει. Από τη στιγμή που τα πάντα είναι στα μέτρα μου πάντα οι εχθροί είναι ακριβώς στο ίδιο επίπεδο δυσκολίας, με αποτέλεσμα να μου φαίνονται όλοι ίδιοι. Αφού το παιχνίδι μου δίνει τσαμπα soul gems και trirestoration potions από τα dailies και enchantment writs δεν ανησυχώ μην πεθάνω.

Υπάρχει κάτι ουάου στο παιχνίδι; ακόμα δεν έχω ξεκινήσει το main quest. Αξίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται τι εννοείς ουαου. Όταν πεθαίνεις τρώνε damage τα αντικείμενα σου σε μεγαλύτερα level θα θες κάνα χιλιάρικο για τα repair χαλαρά. Τώρα αν δεν σε εντυπωσίασε ο κόσμος τα γραφικά το game play το ατελείωτω content τα πάνω από 30 dungeons τα 5-6raids/trials τα πολλά battlegrounds το pvp οι αρένες phewwwww τότε μάλλον δεν θα σου αρεσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, TitanX είπε

Εξαρτάται τι εννοείς ουαου. Όταν πεθαίνεις τρώνε damage τα αντικείμενα σου σε μεγαλύτερα level θα θες κάνα χιλιάρικο για τα repair χαλαρά. Τώρα αν δεν σε εντυπωσίασε ο κόσμος τα γραφικά το game play το ατελείωτω content τα πάνω από 30 dungeons τα 5-6raids/trials τα πολλά battlegrounds το pvp οι αρένες phewwwww τότε μάλλον δεν θα σου αρεσει

Μονο 30 Dungeons? Βαλε delve και public dungeons και το content ειναι απυθμενο. Crafting κλ. Βαλε Maelstrom Arena που σε veteran θελει ατελειωτες ωρες για να βγει. Βαλε pvp που για να εισαι αξιοπρεπης θες τουλαχιστον 500cp. εγω εχω μερικους μηνες που κανω καμια βολτα στην Imperial City, μετα απο 2 σχεδον χρονια στο παιχνιδι. Προσθετουν και συνεχως νεο υλικο. Γενικα οποιος ασχοληθει ειναι παιχνιδι που θα τον κρατησει χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, KNSM said:

Μονο 30 Dungeons? Βαλε delve και public dungeons και το content ειναι απυθμενο. Crafting κλ. Βαλε Maelstrom Arena που σε veteran θελει ατελειωτες ωρες για να βγει. Βαλε pvp που για να εισαι αξιοπρεπης θες τουλαχιστον 500cp. εγω εχω μερικους μηνες που κανω καμια βολτα στην Imperial City, μετα απο 2 σχεδον χρονια στο παιχνιδι. Προσθετουν και συνεχως νεο υλικο. Γενικα οποιος ασχοληθει ειναι παιχνιδι που θα τον κρατησει χρονια.

Τώρα με το event που είχε πέρασα κι εγώ μια βόλτα,ωραίος σχεδιασμός περιοχής.Δεν έχω ασχοληθεί με το pvp χαλαρώνω με το pve πολύ καιρό 😀

Από περιεχόμενο έχει πολύ το παιχνίδι και νομίζω για όλα τα γούστα.

Τώρα παίζει ένα που αφορά Summerset και τρέχουν όλοι 😄

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, κατ αρχάς δεν μου αρέσει το pvp. Ξέρω οτι είναι παράλογο για mmo, οπότε αν αυτό είναι το θετικό του ESO πάω πάσο. Παρόλ αυτά μου αρέσει το co-op και όταν είμαι πχ σε κάποιο delve και κάνω τυχαία group με κάποιον άλλο, ή καλύτερα όταν προσπαθώ να φάω το boss ενός dolmen και εκεί που παραλίγο να πεθάνω έρθει κάποιος και με βοηθήσει, είναι ωραία. Αλλά το βασικό πρόβλημα είναι οτι το παχνίδι δεν σε ενθαρύνει να κάνεις level up, αφού οι εχθροί παραμένουν το ίδιο δύσκολοι πάντα. Στο old republic, για παράδειγμα, υπήρχαν quests κάτω του level μου, που τα έπαιζα όταν βαριόμουν, και ανώτερα του level μου, τα οποία είχαν μια πρόκληση. Εδώ είναι όλα το ίδιο, και είναι παράλογο να είσαι το μυγόφτυμα και να σκοτώνεις world bosses.

Επίσης ενοχλητικό είναι το crafting. Αφού έχεις crafting writs, το παιχνίδι σε αποθαρρύνει να κατασκευάζεις consumables, αφού αν σου τελειωσουν τα υλικά θα πρέπει να πληρώνεις 1000 g σε guild stores για να βγάλεις 400g . (μοναδική εξαίρρεση το enchanting που πουλάει potency runes διπλα). Potions και foods δεν αξίζουν, αφού το παιχνίδι στα δίνει, όπως προείπα, τσαμπα potions (poisons δεν ξέρω αν αξίζουν). Και για equipment crafting πάλι δεν αξίζει, αφού ό,τι βρίσκεις στον κόσμο είναι συνήθως καλύτερο, γιατί έχει και enchantment και set bonus. Αφού επίσης τα skill points πάνε και σε crafting και σε μάχη κλπ, πρέπει να επιλέξεις 1 equipment craft, (στην δικιά μου περίπτωση blacksmithing) το οποίο να ανεβάζεις, και τα άλλα να μείνουν χαμηλά.

ϊσως απλά δεν καταλαβαίνω το παιχνίδι, δεν ξέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα world bosses σιγουρα δεν έχουν level scaling και σιγουρα δεν μπορεις να νικησεις σχεδόν κανενα μονος σου σε χαμηλο level. Crafting εχω maxαρει τα παντα και υπαρχουν τα master writs τα οποια θελουν πολλα traits. Ετσι βγαζεις gold. Potions υπαρχουν 2-3 που αξοζουν να φτιαχνεις καθως πωλούνται ευκολα σε οσους ασχολούνται με pvp. Food/drinks επισης χρειάζεται maxαρισμα γιατι υπαρχουν foods που χρησιμοποιουνται πολυ σε endgame, trials κτλ. Πηγαινε σε public dungeon να δοκιμασεις ποσο ευκολο ειναι τωρα στην αρχη. Ετσι για την προκληση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Οποιος Ελληνας παιζει εσο και θελει να μπει σε Ελληνικο guild,ν μου πει.

 Guild: Eternal Flames

Guild-master: @iliasthebest (εγω)

Ειμαστε ενα οργανωμενο Ελληνικο guild με ελαχιστα ξενα παιδια,(xp players),και με τσ.https://discord.gg/TtsSdnT

Αν θελετε να ερθετε στειλτε μ εδω "η μεσα στο παιχνιδι,.

Κανουμε τα παντα ,pve,pvp,dungeons,trials

Ευχαριστω πολυ,, 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους.

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Έχω εγκατεστημένο το TESO + Morrowind. Ξεκίνησα το παιχνίδι περίπου μετά από 1 μήνα απραξίας και κατέβασε αυτόματα ένα patch 2GB. Αυτό που παρατήρησα, με τις ίδιες ρυθμίσεις στα γραφικά, είναι ότι ξαφνικά εμφανίστηκε ένα τρελό bottleneck από τον CPU και το framerate έπεσε από τα 45fps στα 23-30. H κάρτα μου δεν ξεπερνάει το 30-40% usage ενώ ο CPU κυμαίνεται από 55-80. Το ξέρω ότι ο 6300 δεν είναι και ότι πιο σύγχρονο ή ισχυρότερο αλλά στο ίδιο ακριβώς σύστημα είχα σχεδόν διπλάσιο framerate πριν το patch. Και όλα αυτά όχι μέσα σε πόλη αλλά έξω από το Stormhaven, στην ύπαιθρο (κάνω την αποστολή Slumbering Farmer).

Έχει παρουσιαστεί και σε άλλους αυτό το πρόβλημα?

Επεξ/σία από Undertaker25
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το ψαχνεις, ειναι κακογραμμενο παιχνιδι. Ριξε λιγο βαριες ρυθμισεις οπως particles και depth of view. Στο συστημα της υπογραφης εχω βουτιες απο τα 60 στα 20...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρες παιδιά, αν κάποιος ψάχνει παρέα/guild για να παίξει μπορεί να έρθει στο guild μας στο Discord: https://discordapp.com/invite/8d93WW6. Είμαστε κυρίως Casual / PvE Guild, αλλά κάνουμε λίγο από όλα, οπότε όλοι μένουν ευχαριστημένοι ;) 

Κατα καιρούς κάνουμε κ guild events, διαγωνισμούς, κληρώσεις για in-game items κλπ. Αν σας ψήνει στείλτε ανεξαρτήτως level.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...