Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls Online


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 19/10/2018 στις 11:30 ΠΜ, scroll είπε

Καλημέρες παιδιά, αν κάποιος ψάχνει παρέα/guild για να παίξει μπορεί να έρθει στο guild μας στο Discord: https://discordapp.com/invite/8d93WW6. Είμαστε κυρίως Casual / PvE Guild, αλλά κάνουμε λίγο από όλα, οπότε όλοι μένουν ευχαριστημένοι ;) 

Κατα καιρούς κάνουμε κ guild events, διαγωνισμούς, κληρώσεις για in-game items κλπ. Αν σας ψήνει στείλτε ανεξαρτήτως level.

δεν είπες όνομα guild :P

επίσης ψάχνω για trading guild αν λερει κάποιος κανένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/10/2018 στις 5:13 ΜΜ, iliasthebest είπε

Οποιος Ελληνας παιζει εσο και θελει να μπει σε Ελληνικο guild,ν μου πει.

 Guild: Eternal Flames

Guild-master: @iliasthebest (εγω)

Ειμαστε ενα οργανωμενο Ελληνικο guild με ελαχιστα ξενα παιδια,(xp players),και με τσ.https://discord.gg/TtsSdnT

Αν θελετε να ερθετε στειλτε μ εδω "η μεσα στο παιχνιδι,.

Κανουμε τα παντα ,pve,pvp,dungeons,trials

Ευχαριστω πολυ,, 

φιλε μου το discord link έχει λήξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μην κανετε recruit σε δηθεν ελληνικα guild που δεν εχουν καμια εμπειρια στο game. Εμεις σαν Eternal Flames ειμαστε απο τον Μαη του 14 στο παιχνιδι και ασχολουμαστε σοβαρα με ολα τους τομεις του παιχνιδοιου. Εχουμε βγαλει ολα τα τριαλς undeath,hard mode διοτι διαθετουμε τους καλυτερους των καλυτερων. Επισης εχουμε xp pvp raid group στο PVp. Συνεργαζομαστε με τα καλυτερα group οπως Wipe inc, Legendary Friends, Zerg Squad. Επισης εχουμε guide με ολα τα builds ολων των κλασεων. τα πιο πολλα τα βγαζουμε εμεις βαση των 4 χρονων εμπειριας μας στο παιχνιδι/

GuilD : Εternal Flames

Guild master. @iliashtebest

Generals.: @Darber997 @S_DeSade 

In game accounts👆

Discord: https://discord.gg/xCUzya

Επεξ/σία από iliasthebest
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα και απο εμένα,

Κατεβάζω αυτή τη στιγμή το game οπότε απο αύριο θα μπώ και εγώ στον αγώνα :D

Μετά απο αναζητήσεις κατέληξα στο να φτιάξω έναν Dunmer Death Knight και βλέπω πώς θα πάει.

Έχει διαφορετικούς server το game?

@iliashtebest η guild είναι casual?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/12/2018 στις 10:19 ΜΜ, tsofras είπε

Καλησπέρα και απο εμένα,

Κατεβάζω αυτή τη στιγμή το game οπότε απο αύριο θα μπώ και εγώ στον αγώνα :D

Μετά απο αναζητήσεις κατέληξα στο να φτιάξω έναν Dunmer Death Knight και βλέπω πώς θα πάει.

Έχει διαφορετικούς server το game?

@iliashtebest η guild είναι casual?

Dragon knight!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, virginkiller είπε

Dragon knight!

Δίκιο έχεις , στο μυαλό μου σωστά το είχα αλλά τόσα χρόνια wow δεν φεύγουν εύκολα :D

Παιχνιδάρα πάντως πολύ μου αρέσει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφτασα lvl 20 , πολύ το γουστάρω το παιχνιδάκι έβαλα και 2 φιλαράκια από wow και παίζουμε παρέα.

Καμία σχέση το questing , καθόλου βαρετό καταπληκτικά τοπία , ωραίο gameplay , action fighting , ωραία dungeons , pvp και μουσικαρα.

Το μόνο που με χαλάει είναι ότι είναι δεμένο το spell dmg με cloth, melee dmg με leather και tank με plate.

Εγώ θέλω plate melee dmg και από ότι βλέπω σε videos αν έχω καταλάβει καλά δεν παίζει αυτό. Θα ήθελα να έχω 2h weapon και swap 1h weapon και shield για off tank spec. Είναι ωραίο που όλες οι κλάσεις μπορούν να κάνουν τα πάντα αλλά με χαλάει που δεν έχει αυτή την ελευθερία που θέλω.

Έχω καταλάβει κάτι λάθος? Δεν με ενδιαφέρει το min max, οπότε παίζει κάποιο τέτοιο σενάριο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται για endgame μάλλον πρέπει να πας όπως τα λες μιας και χρειάζεσαι max magicka stamina. Όμως να ξέρεις πως παίζω και έναν night blade heavy και 2handed για pvp και όταν με βλέπουν αλλάζουν στενό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και απο εμένα παίδες. Παίζω το τελευταίο τρίμηνο-τετράμηνο περίπου και έχω φτάσει level 271 στο παιχνίδι. Δεν ξέρω αν έχει προσπαθήσει κανείς να κερδίσει κάποιο Angler achievement αλλά μόλις κατάφερα να ολοκληρώσω το Craglorn Angler. Σκοπός μου ήταν να ξεκλειδώσω το Yokudan Cod Tan χρώμα ώστε να βάψω την Yokudan (Fire Set) πανοπλία μου στο ορίτζιναλ χρώμα της αντί για το αηδιαστικό χρώμα του armor level (CP160 = κόκκινο).

Λοιπόν, για να το ξεκλειδώσω χρειάστηκα σχεδόν 500 ριξίματα πετονιάς. Έχει κανείς ιδέα πως λειτουργεί ο κώδικας του ESO στον συγκεκριμένο τομέα? Γιατί δεν είναι δυνατόν να έχω πιάσει τα rare blue Yocudan Cod και Eel από 4-5 φορές, 8 περίπου φορές άλλα rare green και μόνο 1 φορά το ψάρι που έμεινε τελευταίο, ένα rare green Mermouth. Δηλαδή πιο εύκολα πιάνεις ένα μπλε σπάνιο από ένα πράσινο?

Αν αποφασίσει κάποιος να ξεκλειδώσει ένα Angler achievement, του εύχομαι εκτός από καλή τύχη και άφθονη υπομονή.

Εδώ η πανοπλία + το χρώμα.

 

Untitled22.jpg

Επεξ/σία από Undertaker25
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανακοινώθηκε μόλις νεο Chapter (Expansion) για το αγαπημένο μας ΜΜΟ, που μας οδηγεί στο Elsweyr, εμφανίζονται Δράκοι και προσθέτει μια νεα class (Necromancer) μεταξύ άλλων...

Κυκλοφορεί 4 Ιουνίου και είμαι σίγουρος οτι ο @Apoll είναι ο πιο χαρούμενος απ' όλους μας! 😛

 

Επεξ/σία από bad_freddy
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/1/2019 στις 10:57 ΜΜ, bad_freddy είπε

Ανακοινώθηκε μόλις νεο Chapter (Expansion) για το αγαπημένο μας ΜΜΟ, που μας οδηγεί στο Elsweyr, εμφανίζονται Δράκοι και προσθέτει μια νεα class (Necromancer) μεταξύ άλλων...

Κυκλοφορεί 4 Ιουνίου και είμαι σίγουρος οτι ο @Apoll είναι ο πιο χαρούμενος απ' όλους μας! 😛

Δυστυχώς τον Ιούνιο που θα βγει δεν θα μπορώ να παίξω. Ίσως τον επόμενο χειμώνα :( 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Apoll είπε

Δυστυχώς τον Ιούνιο που θα βγει δεν θα μπορώ να παίξω. Ίσως τον επόμενο χειμώνα :( 

Ε δεν μπορεί, εστω και λίγο θα το τσεκάρεις!

Πραγματικά ο πρώτος που μου ήρθε στο μυαλό όταν είδα το τρείλερ ήσουν εσυ και δεν σου κρύβω οτι οι ιστορίες και τα screenshots που ανέβαζες με τις περιπέτειες σου ήταν και η σημαντικότερη αιτία που ξεκίνησα το παιχνίδι όταν οι περισσότεροι (στην τότε launch εποχή) το έθαβαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...