Προς το περιεχόμενο

The Elder Scrolls Online


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους,  ξεκίνησα μετά από καιρό και έχω το base game + summerset. Το παιχνίδι το παίζω εκτός steam. Θα ήθελα να ρωτήσω το morrowind πλέον μπορώ να το πάρω μόνο μέσω crown store? Επειδή σε κάποια site (oxi στο official) βλέπω οτι πουλάνε ακόμα keys για το chapter σε πολύ πιο χαμηλή τιμή απ οτι θα κοστίσει με crowns. Σας ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, bad_freddy είπε

Ε δεν μπορεί, εστω και λίγο θα το τσεκάρεις!

Πραγματικά ο πρώτος που μου ήρθε στο μυαλό όταν είδα το τρείλερ ήσουν εσυ και δεν σου κρύβω οτι οι ιστορίες και τα screenshots που ανέβαζες με τις περιπέτειες σου ήταν και η σημαντικότερη αιτία που ξεκίνησα το παιχνίδι όταν οι περισσότεροι (στην τότε launch εποχή) το έθαβαν...

Δυστυχώς από χειμώνα μόνο μιας και το πλάνο για το έτος είναι τέτοιο που δεν θα έχω πρόσβαση στο PC. 

Ελπίζω οι αλλαγές στα racial passives να μπουν νωρίτερα, μιας και είναι ήδη στον PTS. Khajiit master race πλέον για Stamina και Magicka :D 

Και για όσους ενδιαφέρονται 

https://forums.elderscrollsonline.com/en/discussion/453551/upcoming-racial-balance-changes-for-update-21/p1


Επειδή πολύ γκρίνια έχει πέσει με τους Khajiit,  μην σας τρομάζει το +75 σε σχέση με το 10%. Μιας και από το 2016 τα bonuses είναι προσθετικά. 
Η διαφορά (nerf) είναι 12 sta/2 seconds λιγότερο που θα έχουν οι Khajiit αν έχει κάποιος 7 medium legendary divines armour, + stamina regen drink + stamina regen mundus + 100 CP mooncalf. Αν κάποιος έχει heavy/light armour, άλλο mundus, δεν έχει drink ή έχει 1 trait διαφορετικό, είναι bonus. 

Επίσης το +75 magicka regen είναι μεγαλύτερο από το +9% που είχαν οι Altmer, λόγο του τρόπου υπολογισμού. Συν 8% magicka abilities crit.... 

 

Αναφορά σε κείμενο
  • Increases Experience gain in Medium Armor Skill Line by 15%, 5% bonus change to successfully pickpocket → No changes
  • Nimble: 20% Health Recovery and 10% Stamina Recovery → Robustness: Increases your Health Recovery by 100 and your Stamina and Magicka recovery by 75.
  • Stealthy: Reduce detection radius by 3m and Increase damage from Stealth by 10% → Lunar Blessings: Increases your Max Health, Magicka, and Stamina by 750.
  • Carnage: Increase Weapon Critical Chance by 8% → Feline Ambush: Increases your Weapon and Spell Critical Chance by 8%. Reduces your detection radius in Stealth by 5m.
Επεξ/σία από Apoll
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/1/2019 στις 10:21 ΠΜ, xaikman είπε

Καλημέρα σε όλους,  ξεκίνησα μετά από καιρό και έχω το base game + summerset. Το παιχνίδι το παίζω εκτός steam. Θα ήθελα να ρωτήσω το morrowind πλέον μπορώ να το πάρω μόνο μέσω crown store? Επειδή σε κάποια site (oxi στο official) βλέπω οτι πουλάνε ακόμα keys για το chapter σε πολύ πιο χαμηλή τιμή απ οτι θα κοστίσει με crowns. Σας ευχαριστώ πολύ!

 

Το δικό μου πακέτο ESO + Morrowind το είχα αγοράσει από kinguin γύρω στα 8 ευρώ και ενεργοποιήθηκε κανονικότατα. Απλά επέλεξε έναν πωλητή με υψηλή βαθμολογία και φυσικά μια digital upgrade έκδοση για ενεργοποίηση μέσω Bethesda και ΟΧΙ steam.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παίδες.

Θα ήθελα να ρωτήσω τους πιο έμπειρους στο παιχνίδι κάποια πραγματάκια σχετικά με τον χαρακτήρα μου (κοντά level 380). Παίζω αποκλειστικά PvE καθαρά για να τερματίζω quests και να σκοτώνω όσα Bosses μπορώ (δεν σκοπεύω να ασχοληθώ με PVP, όχι με αυτόν τον χαρακτήρα τουλάχιστον), έτσι ξεκίνησα εξ αρχής ωστόσο δεν ξέρω αν έχω δαπανήσει τα διάφορα attribute/champion points στα σωστά σημεία. Τα ερωτήματά μου λοιπόν είναι τα εξής:

1) Που θεωρείτε ότι υστερεί ο χαρακτήρας μου για PVE και που θα πρέπει να εστιάσω?

2) Είναι προτιμότερο να ανεβάσω το physical resistance ή το health μου για μάχη με bosses? Δεν γνωρίζω πως λειτουργεί το resistance.

3) Ποια craftable sets μου προτείνετε και ποια traits (heavy armor + two-handed) ? Σκεπτόμουν για μίξη Alessia's Bulwark, Hunding's Rage και Mechanical Aquity (4+5+2) ώστε να ανεβάσω weapon damage και physical resistance.

4) Πως μπορώ να βελτιώσω το critical rating? Έχω ήδη πάρει το 9% μπόνους από το The Ritual Lvl 30.

5) Είναι προτιμότερω να εστιάσω σε weapon damage, critical rating ή physical penetration για τα bosses? Κατ' επέκτασιν, να βάλω πόντους σε Mighty ή Precise Strikes κτλ?

 

Φοράω το Way of the Fire set. Το Physical Penetration είναι Bonus από Mundus Stone + Sharpened.

 

Untitled2.jpg

Επεξ/σία από Undertaker25
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν το έχω παίξει ποτέ όμως πιστεύω ότι θα μου αρέσει και θέλω να το αγοράσω μαζί με το early access για PC. Έχω μπερδευτεί με τις διαφορετικές τιμές που υπάρχουν, στην αρχή πήγα στην επίσημη σελίδα που το έχουν 60 euro μετά όμως είδα ότι άλλα site το πουλάνε φτηνότερα. Μπορεί κάποιος με εμπειρία να μου πει από που είναι καλύτερα να το πάρω και αν υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω;

Τελικά το αγόρασα από την επίσημη σελίδα να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Επεξ/σία από elpenor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 18/2/2019 στις 9:09 ΜΜ, TitanX είπε

Δες το site του Alcast εχει πολύ καλα builds.

 

Τα τσέκαρα αλλά ο δικός μου χαρακτήρας είναι ιδιαίτερη περίπτωση: Orc Templar 2H για PVE solo. Που σημαίνει ότι πρέπει να έχει κάποια ισορροπία ως χαρακτήρας αφού δεν θα βασίζομαι ούτε σε healers, ούτε σε άλλους DPS ούτε σε άλλα tanks.

Αυτό που έκανα ήταν να κατασκευάσω δικά μου sets. Αυτή τη στιγμή φοράω 5 Hundings Rage, 4 Song of Lamae και 3 Swamp Raider κοσμήματα με 2 weapon damage enchantments, έβαλα το The Lord Mundus με 3 μέρη Divines, άλλαξα και μερικά abilities και μπορώ να πω ότι υπάρχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά από πριν. Μόνο το DPS μου πήγε από το 4.500 στο 8.700. Επίσης, καταναλώνω και το LongFin Pasty with Melon Sauce που για 2 ώρες μου δίνει +4.500 σε Health, Stamina και Magicka.

Εδώ τα στατιστικά μου πριν και μετά τις αλλαγές στο σετ και τα skills.

 

 

 

 

 

 

Untitled2.jpg

 

Και εδώ αν καταναλώσω το Longfin Pasty

 

 

Untitleddd.jpg

Επεξ/σία από Undertaker25
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα παίδες. Έκανα ένα skill respecification για να πάρω πίσω κάποιους πόντους που είχα ξοδέψει σε άχρηστα skills και χωρίς να προσθέσω ΚΑΝΕΝΑ νέο skill, είχα μια αλλαγή (προς το θετικό) στα στατιστικά μου.

Γνωρίζει κανείς που οφείλεται αυτό? Είχε κάποιο bug ο χαρακτήρας μου που με το respec έγινε επανακαταμετρηση και διορθώθηκε?

Συγκρίνετέ το με τα προηγούμενα.

Μετά.

Untitled221.png

 

Πριν.

Untitled1223.png

 

Ενημέρωση: Νομίζω πως έχει να κάνει με τις αλλαγές στις φυλές που επέφερε το Update 21.

https://forums.elderscrollsonline.com/en/discussion/453551/upcoming-racial-balance-changes-for-update-21

Επεξ/σία από Undertaker25
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Οκ, μιλάμε για εταιρεία ανέκδοτο. Εκτός από το ότι μας σπάνε τα  νεύρα με τα κατεστραμμένα dungeon finder, guild stores, τα ατελείωτα loading screens και τις αποσυνδέσεις, τώρα έχουμε και αυτό?

Μου αρέσει που προχθές είχαν και 10ωρο maintenance.   Έλεος!!!!! 😄

 

 

Untitled.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος Ελληνας παιζει εσο και θελει να μπει σε Ελληνικο guild,ν μου πει.

 Guild: Eternal Flames

Guild-master: @iliasthebest (εγω)

Ειμαστε ενα οργανωμενο Ελληνικο guild και με discord https://discord.gg/4TwA8U

Αν θελετε να ερθετε στειλτε μ εδω "η μεσα στο παιχνιδι,.

Κανουμε τα παντα ,pve,pvp,dungeons,trials

Ευχαριστω πολυ,, 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, iliasthebest είπε

Οποιος Ελληνας παιζει εσο και θελει να μπει σε Ελληνικο guild,ν μου πει.

 Guild: Eternal Flames

Guild-master: @iliasthebest (εγω)

Ειμαστε ενα οργανωμενο Ελληνικο guild και με discord https://discord.gg/4TwA8U

Αν θελετε να ερθετε στειλτε μ εδω "η μεσα στο παιχνιδι,.

Κανουμε τα παντα ,pve,pvp,dungeons,trials

Ευχαριστω πολυ,, 

Φιλε παιζω εδω και δυο εβδομαδες, αν εχετε ορεξη να καθοδηγησετε εναν νεο παικτη πες μου.

Επεξ/σία από Manoleros95
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Undertaker25 είπε

Οκ, μιλάμε για εταιρεία ανέκδοτο. Εκτός από το ότι μας σπάνε τα  νεύρα με τα κατεστραμμένα dungeon finder, guild stores, τα ατελείωτα loading screens και τις αποσυνδέσεις, τώρα έχουμε και αυτό?

Μου αρέσει που προχθές είχαν και 10ωρο maintenance.   Έλεος!!!!! 😄

Το είχαν ανακοινώσει επίσημα, στα social τουλάχιστον, το queue εδώ και αρκετές μέρες λόγω μεγάλης ροής παιχτών.

Σαν παλιός παίκτης (κι εφόσον το queue είναι max 5-10 λεπτά) προσωπικά το νεο με χαροποιεί γιατί φαίνεται να αναγνωρίζεται η ραγδαία βελτίωση του παιχνιδιού τα τελευταία χρόνια ειδικά μετα την κατάσταση που είχε λανσαριστεί, το κράξιμο που είχε φάει και την προδιαγεγραμμένη αποτυχία του.

Απο τις ελάχιστες περιπτώσεις επιτυχημένου recovery στον χώρο του gaming κατά την γνώμη μου κι αυτό φαίνεται και ingame.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, bad_freddy είπε

Το είχαν ανακοινώσει επίσημα, στα social τουλάχιστον, το queue εδώ και αρκετές μέρες λόγω μεγάλης ροής παιχτών.

Σαν παλιός παίκτης (κι εφόσον το queue είναι max 5-10 λεπτά) προσωπικά το νεο με χαροποιεί γιατί φαίνεται να αναγνωρίζεται η ραγδαία βελτίωση του παιχνιδιού τα τελευταία χρόνια ειδικά μετα την κατάσταση που είχε λανσαριστεί, το κράξιμο που είχε φάει και την προδιαγεγραμμένη αποτυχία του.

Απο τις ελάχιστες περιπτώσεις επιτυχημένου recovery στον χώρο του gaming κατά την γνώμη μου κι αυτό φαίνεται και ingame.

 

Ναι, το διάβασα πριν λίγο γιατί πήγα να μπω και έφαγα φρίκη με τα.... 21 (!!!!!) λεπτά αναμονής που εμφανίστηκαν. Και μένα με χαροποιεί το γεγονός ότι το παιχνίδι έχει γίνει εξαιρετικά δημοφιλές. Είναι το μοναδικό mmorpg που με έχει κρατήσει (οποιοδήποτε άλλο ξεκίνησα, το σταμάτησα μέσα σε λίγες μέρες). Και με χαροποιεί διότι όπως όλα δείχνουν όχι μόνο δεν θα βάλει ταφόπλακα αλλά επεκτείνεται συνεχώς. 

Ωστόσο, ελπίζω η επένδυση σε υλικό να είναι γενναιόδωρη και όχι παπατζίδικα πράγματα, όπως συνηθίζει η zos γιατί η κατάσταση από άποψη απόδοσης έχει φτάσει στο απροχώρητο.

 

 

 

Untitled222.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...