Προς το περιεχόμενο

Mαλλιά Rasta...


Dominic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια

 

θα ηθελα να μαθω αν ξερει καποιος καποιο μαγαζι στην Αθηνα ή στην Πατρα που να μπορει να μου κανει τα μαλλια ραστα (προσ αποφυγη παρεξηγησεων οχι τζιβες με κλωστες ουτε κοτσιδακια, αλλα ραστα οπως του Μπομπ Μαρλε'ι')

 

ή αν ξερατε καποιο ατομο που να κανει και αν θελει να παρει καποια χρηματα για τον κοπο του

 

please μην αρχισετε αυτα περι καθαριοτητας γιατι θελω να τα κανω απο τα 15 μου και πιστεφτε με ξερω ΠΑΑΑΡΑ πολλα...

ουτε κατι του στιλ φτιαχτα μονος σου ή αν ξερει καποιος φιλος/φιλη...αν ειχα φιλους που να ξερουν γτ να γραψω στο φορουμ???

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εγώ στην ίδια φάση είμαι αλλά επαγγελματίες που να κάνουν ράστα και να υπάρχουν θα πάρουν μια περιουσία και δεν χρειάζεται η πιο καλή ράστα είναι αυτή που κάνεις μόνος η με βοήθειά φίλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εννοείται θα ψάξεις να βρείς κάποια αραπίνα να στα κάνει, αυτές τα φτιάχνουν τέλεια γιατί είναι παράδοσή τους. Τώρα παίρνω τηλ. και μια φίλη ρασταγούμαν να τη ρωτήσω αν ξέρει κάποια.

 

edit: δεν ξέρει, γιατί τα είχε κάνει στο Μάντσεστερ τα δικά της, αλλά επιβεβαίωσε οτι οι αφρικανές τα κάνουν καλύτερα απ' όλους. Οπότε ξαμολήσου να βρείς μια, και ρώτα τη αν μπορεί να στα κάνει- με το αζημίωτο φυσικά.

Επεξ/σία από freedubus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε ξαμολήσου να βρείς μια, και ρώτα τη αν μπορεί να στα κάνει- με το αζημίωτο φυσικά.

 

εχω ακουσει για πλατεια αμερικης στην αθηνα παιζει πολυ "πραμα"...για την πατρα δεν ξερω...ειμαι φοιτητης στην πατρα αλλα δεν εχω μαθει ακομα τα "κατατοπια"....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και άμα δυσκολεύεσαι να βρεις μαύρη, πήγαινε μια βόλτα μέχρι την Γερανίου στην Αθήνα, θα γαμ*σεις και θα κάνεις και την δουλεία σου, με το αζημίωτο φυσικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακριβώς. Εκεί γύρω, πλ. Αμερικής, Πατησίων, Δροσοπούλου και στα γύρω στενά, παίζουν πολλοί αφρικανοί-ές, ειδικά μετά τις 2 το μεσημέρι γίνεται χαμός. 'Εχει και πολλά αφρικανικά μαγαζιά εκεί, οπότε παίζει να υπάρχουν και ανάλογα κομμωτήρια.

 

Και άμα δυσκολεύεσαι να βρεις μαύρη, πήγαινε μια βόλτα μέχρι την Γερανίου στην Αθήνα, θα γαμ*σεις και θα κάνεις και την δουλεία σου, με το αζημίωτο φυσικά!

 

Μακριά από καραμπινάτες πόρνες και πιάτσες για τέτοια, παρά μόνο αν θές τις αυτονόητες υπηρεσίες τους, εκτός αν θές να βρεθείς δαρμένος από τπτ νταβάδες. 'Ασε που οι περισσότερες είναι πιτσιρίκες και μιλάνε λίγο εως καθόλου ελληνικά, οπότε δε πρόκειται να συνεννοηθείς.

Επεξ/σία από freedubus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς. Εκεί γύρω, πλ. Αμερικής, Πατησίων, Δροσοπούλου και στα γύρω στενά, παίζουν πολλοί αφρικανοί-ές, ειδικά μετά τις 2 το μεσημέρι γίνεται χαμός. 'Εχει και πολλά αφρικανικά μαγαζιά εκεί, οπότε παίζει να υπάρχουν και ανάλογα κομμωτήρια.

 

ελπιζω με αυτες να μπορεσω να συνεννοηθω :P ευχαριστω freedubus βοηθησες πολυ

 

 

Και άμα δυσκολεύεσαι να βρεις μαύρη, πήγαινε μια βόλτα μέχρι την Γερανίου στην Αθήνα, θα γαμ*σεις και θα κάνεις και την δουλεία σου, με το αζημίωτο φυσικά!

 

εχω περασει απειρες φορες με το αυτοκινητο το λιγοτερο που θα σου κανουν ειναι να σε ληστεψουν και να σε !@#$%^&* αυτες οι ιδιες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, πηγαινε εκει γυρω απο την Ομονοια, θα βρεις πολλους Αφρικανους (και οχι μονο). Βραδυ να πας ομως ε. ;)

 

 

Λοιπον, αυτο που ξερω'γω ειναι στα Εξαρχεια πανω απο την πλατεια. Δεν θυμαμαι πως λεγεται ομως ουτε και σε ποιο σημειο ειναι. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι θα κάνει ρε παιδιά, θα πάρει τους δρόμους και θα ρωτάει τους νιγηριανούς "ξέρετε κανένα που να κάνει καλό ράστα ρε guys?" Την παλευετε? Ρώτα καμιά κομμώτρια που ξέρεις αν λόγω επαγγελματικού κύκλου έχει κάτι στο νου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι θα κάνει ρε παιδιά, θα πάρει τους δρόμους και θα ρωτάει τους νιγηριανούς "ξέρετε κανένα που να κάνει καλό ράστα ρε guys?" Την παλευετε? Ρώτα καμιά κομμώτρια που ξέρεις αν λόγω επαγγελματικού κύκλου έχει κάτι στο νου.

 

Καλά λέει :-D

Στην Κυψέλη άμα πας νομίζω πως έχει κομμωτήρια με Αφρικανές κοπέλες, που ξέρουν να κάνουν. Συγκεκριμένη διεύθυνση δεν έχω υπόψην αλλά είναι πάνω από ένα.

http://www.athinorama.gr/extra/clubbing2004/comot.htm στο κάτω μέρος της σελίδας έχει μερικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά λέει :-D

Στην Κυψέλη άμα πας νομίζω πως έχει κομμωτήρια με Αφρικανές κοπέλες, που ξέρουν να κάνουν. Συγκεκριμένη διεύθυνση δεν έχω υπόψην αλλά είναι πάνω από ένα.

 

κυψελη στην πλατεια ή σε στενακια μεσα???γτ δεν εχω ιδεα απο εκεινα τα μερη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Και τι θα κάνει ρε παιδιά, θα πάρει τους δρόμους και θα ρωτάει τους νιγηριανούς "ξέρετε κανένα που να κάνει καλό ράστα ρε guys?" Την παλευετε? Ρώτα καμιά κομμώτρια που ξέρεις αν λόγω επαγγελματικού κύκλου έχει κάτι στο νου.

 

Eμείς οι άνταγκραουντ niggaz thugz έτσι κάνουμε ναούμ!

 

Απλά δεν είναι ακριβώς το είδος κομμωτηρίου που βρίσκεις πανεύκολα στο ΧΟ και σε κάθε στενάκι. 'Οπως και τα περισσότερα μαγαζιά μεταναστών άλλωστε, τα οποία τα γνωρίζουν μόνο οι ίδιοι. Γιατί ακόμα η Αθήνα δεν έχει γίνει Λονδίνο.

 

Αλλά ορίστε, αυτά τα 4 κομμωτήρια που βρήκε ο tax_opari91 φαίνεται να είναι αυτό που ψάχνεις, τυχερέ.

 

Εγώ πάντως θα έκανα κονέ με Νιγηριανούς και Σενεγαλέζους στα στενά, είναι πιο τρού η φάση, έρχεσαι σε επαφή με τον πολιτισμό τους και μπαίνεις και στην κουλτούρα του ράσταμαν. Και δεν είσαι απλά ένα τρέντουλο ξερωγώ που μπαίνει στο κομμωτήριο της κυρα-Σούλας και λέει "α τα θέλω έτσι". ;)

Επεξ/σία από freedubus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια

 

θα ηθελα να μαθω αν ξερει καποιος καποιο μαγαζι στην Αθηνα ή στην Πατρα που να μπορει να μου κανει τα μαλλια ραστα (προσ αποφυγη παρεξηγησεων οχι τζιβες με κλωστες ουτε κοτσιδακια, αλλα ραστα οπως του Μπομπ Μαρλε'ι')

 

ή αν ξερατε καποιο ατομο που να κανει και αν θελει να παρει καποια χρηματα για τον κοπο του

 

please μην αρχισετε αυτα περι καθαριοτητας γιατι θελω να τα κανω απο τα 15 μου και πιστεφτε με ξερω ΠΑΑΑΡΑ πολλα...

ουτε κατι του στιλ φτιαχτα μονος σου ή αν ξερει καποιος φιλος/φιλη...αν ειχα φιλους που να ξερουν γτ να γραψω στο φορουμ???

 

ευχαριστω

 

αυτο που ειχε ο μπομπ μαρλει το λενε λοξ. τα πλεξουδακια λενε ραστα και τα πλεξουδακια που ειναι κολλημενα στο κεφαλι τα λενε νατ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...