Προς το περιεχόμενο

Earphones for ipod/iphone (remote+mic)


Freakster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια, με ψηνεται και εμενα να τα δοκιμασω!

Στο ebay κανουν περιπου $37-39, δηλαδη γυρω στα 27€ .

http://cgi.ebay.com/Skullcandy-FULL-METAL-JACKET-FMJ-11mm-ipod-mic-BN-BLACK_W0QQitemZ370329799342QQcmdZViewItemQQptZOther_MP3_Player_Accessories?hash=item5639604aae

http://cgi.ebay.com/Skullcandy-Full-Metal-Jacket-Earbud-FMJ-11MM-Chrome-mic_W0QQitemZ350312974775QQcmdZViewItemQQptZOther_MP3_Player_Accessories?hash=item519047c9b7

 

Περα απο την σιγουρη αντοχη τους και την κορυφαια εγγυηση, απο ηχο πως πανε?

Φίλε αυτά στο ebay δεν είναι αυθεντικά..θα σου λεγα να μην κάνεις το λάθος

Μία απορία γιατί πείστικα να τα αγοράσω και εγώ τα skullcandy..Από amazon δε δέχεται τη διεύθυνση στα ελληνικά..Αν τη γράψω με λατινικούς χαρακτήρες είναι αρκετό?Και με shipping time τι παίζει στο amazon?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 293
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Φίλε αυτά στο ebay δεν είναι αυθεντικά..θα σου λεγα να μην κάνεις το λάθος

 

Δεν παιζει να μην ειναι αυθεντικα απο power seller στο ebay με 6000+ πωλησεις και 99.9% feedback(και μαλιστα ολους τους αγοραστες των συγκεκριμενων ακουστικων να ειναι ευχαριστημενοι) που γραφει μαλιστα οτι ειναι αυθεντικα..(αρα δεσμευεται και μπορεις να του το τριψεις στην μουρη αν δεν ειναι αυθεντικα)

Απλα πολλες φορες ειναι σε "oem" συσκευασια, χωρις το retail box κλπ..(εξου και η ελαχιστα χαμηλοτερη τιμη)

 

Αν δεν ειναι αυθεντικα, τοτε πολυ απλα παιρνω τα χρηματα μου πισω.

Ας ειναι καλα το ebay Buyer Protection και το paypal.

http://pages.ebay.com/coverage/index.html

eBay Buyer Protection covers items purchased on eBay with eligible payment methods that are not received or not as described in the listing.

 

Χρονια τωρα αγοραζω απο το ebay, αν προσεχεις να αγοραζεις απο σωστους power sellers με κορυφαιο feedback και διαβαζεις και την περιγραφη ωστε να γραφει οτι ειναι αυθεντικα, δεν εχεις να φοβασαι τιποτα.

Στο κατω-κατω, υπαρχει παντα και το eBay Buyer Protection οπως σου ειπα ή η επιστροφη προιοντος και τα χρηματα σου πισω.

Κατι που δυστυχως δεν μπορω να πω για τα μαγαζια εδω, πχ αν αγοραζα ακουστικα απο e-shop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και μαλιστα ολους τους αγοραστες των συγκεκριμενων ακουστικων να ειναι ευχαριστημενοι...

Θα διαφωνήσω εδώ καθώς διάβασα 3-4 feedback που έλεγαν ότι δεν ήταν τα αυθεντικά..Δε θέλω να επηρεάσω απλά σου λέω μια δεύτερη γνώμη..Συμφωνώ ότι μπορείς να πάρεις τα χρήματα σου πίσω αλλά είναι μια αρκετά επίπονη διαδικασία..Άλλωστε δε θα με χάλαγε καθόλου και εμένα να τα πάρω σε αυτή την τιμή:lol:

Αν ανακαλύψεις κάτι σίγουρο ενημέρωσε και εδώ για να αγοράσω και εγώ:P:p

Υ.Γ:Αναφέρομαι στο πρώτο λινκ σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα διαφωνήσω εδώ καθώς διάβασα 3-4 feedback που έλεγαν ότι δεν ήταν τα αυθεντικά..

 

Μονο 1 ειδα που ελεγε οτι δεν βγαζουν καλο ηχο και γι αυτο μπορει να μην ειναι αυθεντικα, αλλα παρολα αυτα εβαλε θετικη αξιολογηση.(οποτε μπορουσε καλλιστα να ηταν DOA το προιον και να του εστειλε αλλο, κατι οχι σπανιο οταν πουλας 100+ κομματια, καποιο μπορει να ειναι προβληματικο)

 

Οπως και να εχει, να παρεις τα χρηματα σου πισω δεν ειναι καθολου επιπονη διαδικασια, γιατι δεν χρειαζεται καν να πας με το ebay buyer protection, αφου ο ιδιος ο πωλητης σου δινει την δυνατοτητα να τα επιστρεψεις πισω και να παρεις τα χρηματα ολα πισω.

 

Απο την αλλη, η διαφορα τιμης με το amazon ειναι πολυ μικρη, οποτε δεν πολυαξιζει.

Απλα με βολευει πολυ περισσοτερο το ebay λογω οτι ειμαι ηδη πελατης και με 1 κλικ τα παραγγελνω χωρις να χρειαζεται να βαζω διευθυνσεις κλπ και εχω φυσικα την ασφαλεια του ebay και του paypal..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις παρακάτω σελίδες έχει άλλα δυο αλλά anyway!!

Θα είμαι λίγο επιφυλακτικός αν και είμαι ήδη μισο-ψημένος να τα τσιμπήσω :rolleyes:

 

Εγω προσωπικα θα προτιμουσα τον 2ο που εχει πολυ περισσοτερες πωλησεις..

 

Προσεξε ομως , γιατι ερχονται οπως λεει στο description χυμα και οχι στην κανονικη συσκευασια.

Δεν ξερω αν αξιζει για 10€ να μην τα παρεις απο amazon που ο φιλος ειπε οτι τα πηρε περιπου 40€.

 

 

Αν τα θελεις κανονικα στην συσκευασια τους κλπ και σε μαυρο χρωμα, μπορεις να δεις αυτο:

http://cgi.ebay.com/SKULLCANDY-BLACK-FULL-METAL-JACKET-EARBUDS-iPOD-MIC-FMJ_W0QQitemZ270526879235QQcmdZViewItemQQptZOther_MP3_Player_Accessories?hash=item3efca89603

 

Ειναι αισθητα φθηνοτερα απο οτι απο το amazon:

http://www.amazon.co.uk/Skullcandy-Jacket-SC-FMJIBK-Earbuds-Blackberry/dp/B00139Y616/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=electronics&qid=1265665777&sr=8-1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι καλή η ιδέα και το μαυράκι με τραβάει πιο πολύ:P:p

Αν και με χαλάει λίγο ως προς το shipping που είναι περίπου 5 εβδομάδες και εγώ έχω ένα ταξίδι σε 3 εβδομάδες και θα ήθελα να τα έχω..

 

Υ.Γ:Ελπίζω να κατάλαβες ότι είμαι ολίγον περίεργος και ιδιότροπος :lol::lol:B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η διαφορα κυμαινεται κοντα στα 15 Ευρω:

 

Amazon: £44.49 + £3.99 shipping = £48.5 --> 55 EUR

Ebay: $47.95 + $9.48 = $57.43 --> 42 EUR

 

edit: fixed :-)

Επεξ/σία από pabou13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορα δεν ειναι και μικρη, κυμαινεται στο 20αρικο

 

Amazon: £44.49 + £3.99 shipping = 48.5£ --> 55 EUR

Ebay: $47.95 + free shipping --> 35 EUR

 

Κατα ποσο αξιζουν τα 20Ευρω παραπανω για μια συσκευασια δεν γνωριζω.. :-)

 

Τα μαυρα απο το ebay με τα 47.95+9.48 shipping εχουν και αυτα συσκευασια..

 

 

Αυτα εδω με $39 δεν εχουν συσκευασια, οποτε δεν πολυαξιζει η μικρη διαφορα με αυτα απο amazon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Αυτα εδω με $39 δεν εχουν συσκευασια, οποτε δεν πολυαξιζει η μικρη διαφορα με αυτα απο amazon.

Εγώ τελικώς κατέληξα στου Amazon..Επιφυλάξεις για το χρόνο παράδοσης έχω γιατί μόνο από ebay αγοράζω αλλά μάλλον αύριο θα κάνω την αγορά και θα ελπίζω να έρθουν πριν την πρώτη του Μάρτη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα πρωί πρωί, απλά awesome :D

 

Τα ακουστικά είναι πολύ ανθεκτικά, κάνουν φοβερή μόνωση του αυτιού και έχουν τρελό μπάσο. Το μικρόφωνο δε το τέσταρα ακόμα. Ο ήχος σύνολο δεν είναι όσο "καθαρός" ήταν στα creative αλλά όχι κάποια σπουδαία διαφορά (υποκειμενική αξιολόγηση)

 

Βαθμολογία 8/10 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...