Προς το περιεχόμενο

Earphones for ipod/iphone (remote+mic)


Freakster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Ολα τα ακουστικα "συνδυασικου" τυπου ακουστικο-μικροφωνο δουλευουν μονο σε iPhone επειδη το 3.5mm jack, ειναι ταυτοχρονα και υποδοχη μικροφωνου?

 

Επειδη θελω να στησω ενα custom ακουστικο-καλωδιο αλλα θελω να το βαλω σε μια απο αυτες τις bluetooth συσκευες που το αναμεταδιδουν ασυρματα. Θα τα καταφερω?

 

Δεν λειτουργούν πλήρως όλα αυτά τα ακουστικά με το iphone μιας και οι συνδεσμολογίες στις επαφές δεν είναι πάντα ίδιες! Πρέπει να τσεκάρεις αν υπάρχει ένδειξη συμβατότητας με iphone, διαφορετικά μπορείς να ακούς μόνο μουσική και να μη δουλεύουν τα χειριστήρια, ή να μη λειτουργεί το μικρόφωνο ή να ακούς μόνο παράσιτα ή και τίποτα!

 

Τα in ear της apple προσωπικά μου αρέσουν περισσότερο από όσα δοκίμασα έως τώρα (ακόμη και πολύ ακριβότερα μοντέλα, bose κλπ) γιατί προσφέρουν την καλύτερη ηχομόνωση των εξωτερικών θορύβων σε συνδυασμό με τον άψογο ήχο και μπασο. Από την άλλη δεν είναι και όλα τέλεια μιας και χρειάζονται προσοχή στη χρήση. Αν τα πετας απο δω και απο κεί σε τσάντες μαζί με άλλα αντικείμενα κλπ κλπ θα διαλυθούν εύκολα (πρώτα σπάνε στην ένωση του σκληρού πλαστικού με το λαστιχένιο στο κάτω μέρος). Επίσης αν πέσεις σε μέρα με περίεργο καιρό και φοράς κάνα ναυλον-συνθετικό μπουφαν κλπ, θα σε ταράξουν στα "ηλεκτροσοκ" στατικού ηλεκτρισμού μέσα στα αυτιά σου (συμβαίνει σπάνια αλλά ...συμβαίνει).

 

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 293
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παναγια μου :Ο δηλαδη 80€ δεν ειναι πολλα :P ? εγω τα κλασσικα της apple που εχει το 3gs θεωρουσα καλης ποιοτητας.

 

 

iphone.png

Ήδη η apple ψάχνει-βρήκε άλλο προμηθευτή ακουστικών.

 

 

iphone.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λειτουργούν πλήρως όλα αυτά τα ακουστικά με το iphone μιας και οι συνδεσμολογίες στις επαφές δεν είναι πάντα ίδιες! Πρέπει να τσεκάρεις αν υπάρχει ένδειξη συμβατότητας με iphone, διαφορετικά μπορείς να ακούς μόνο μουσική και να μη δουλεύουν τα χειριστήρια, ή να μη λειτουργεί το μικρόφωνο ή να ακούς μόνο παράσιτα ή και τίποτα!

 

Τα in ear της apple προσωπικά μου αρέσουν περισσότερο από όσα δοκίμασα έως τώρα (ακόμη και πολύ ακριβότερα μοντέλα, bose κλπ) γιατί προσφέρουν την καλύτερη ηχομόνωση των εξωτερικών θορύβων σε συνδυασμό με τον άψογο ήχο και μπασο. Από την άλλη δεν είναι και όλα τέλεια μιας και χρειάζονται προσοχή στη χρήση. Αν τα πετας απο δω και απο κεί σε τσάντες μαζί με άλλα αντικείμενα κλπ κλπ θα διαλυθούν εύκολα (πρώτα σπάνε στην ένωση του σκληρού πλαστικού με το λαστιχένιο στο κάτω μέρος). Επίσης αν πέσεις σε μέρα με περίεργο καιρό και φοράς κάνα ναυλον-συνθετικό μπουφαν κλπ, θα σε ταράξουν στα "ηλεκτροσοκ" στατικού ηλεκτρισμού μέσα στα αυτιά σου (συμβαίνει σπάνια αλλά ...συμβαίνει).

 

 

:P

 

Ευχαριστω φιλαρακι για την απαντηση, αλλα δεν ενδιαφερομαι αποκλειστικα για iphone. Προσπαθω να καταλαβω πως λειτουργει ο συνδυασμος ακουστικο+μικροφωνο ωστε να δω αν μπορει να ενωθει με καποια συσκευη bluetooth ωστε να παιζει σε περισσοτερες συσκευες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Αγόρασα τα senheiser adidas omx 680i που υποτίθεται είναι για sport κτλ..

 

Στο τρίμηνο δεν έπαιζε το μικρόφωνο.. Στο τετράμηνο διέλυσε το βύσμα :rolleyes:

 

Απο μαγαζί και service είπαν ότι θεωρείται δική μου υπευθυνότητα οπότε no service.

 

 

Και ρωτάω, sport ακουστικά, για sport τα χρησιμοποίησα, οεο τι φταίω;

 

Τώρα γλυκοκοιτάζω τα Ultimate Ears 200vi Noise-Isolating Headset ακουστικά της logitech, εταιρία η οποία σε επιστροφές/service είναι.. χάρμα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα γλυκοκοιτάζω τα Ultimate Ears 200vi Noise-Isolating Headset ακουστικά της logitech, εταιρία η οποία σε επιστροφές/service είναι.. χάρμα :)

 

Έχω τα 400vi και είμαι πολύ ικανοποιημένος, αλλά δεν είμαι σίγουρος αν θα τα προτιμούσα για sport μια και δε στέκονται σε τραντάγματα.

Τα είχα πάρει κάπου €40 με χρήση κουπονιού, αξίζουν: καλός ήχος και καλή απομόνωση με τα πλαστικά, το foam είναι κουραστικό σε πολύωρη χρήση.

 

Τον καλύτερο ήχο σε iphone τον έχω από τα RHA αλλά δεν έχουν mic-remote, και επίσης δεν κάνουν για sport γιατί το καλώδιό τους κάνει πολύ θόρυβο στην τριβή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις προτάσεις ^_^ Τα rha φαίνονται πολύ καλά από τα reviews, αλλά όπως λες η φασαρία θα είναι θέμα στο τρέξιμο. και θέλουμε remote, αν πέσει κανα slow κομμάτι στη διάρκεια, πέφτω και γω απο το διάδρομο :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ρε παιδια μιας και ξανανοιξε το θεμα, Moshi Moshi γουσταρει κανεις? Πολυ παιχνιδιαρικα τα βλεπω, απλως ειναι λιγο ακριβα, δεν μεταφερονται ευκολα, και επισης δεν ξερω αν εχουν καλη ποιοτητα και συμβατοτητα με τηλεφωνα περα του iPhone Που να χρησιμοποιουν το κλασσικο καρφι. Εχει κανεις εμπειριες? Τα εχω κουμπωσει ετσι στα γρηγορα στα Public, και ενταξει ο ηχος δεν ηταν και εξαιρετικος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...