Προς το περιεχόμενο

Dragon Age 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κολλαει και σε εσας λιγο στους διαλογους ή μου "λεει" το PC μου¨:Κανε αναβαθμιση!!!!! ????

 

Κατα τ'αλλα μου αρεσαν πολυ τα animation με τα skill του rogue!! :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 714
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν έχεις DX10 κάρτα, τρέξε το μέσω του DX11 render. Θα σου τρέξει σαν DX10 και θα σε αφήσει να διαλέξεις τα High settings ;)

Σωστός , ευχαριστώ! ;)

 

Κολλαει και σε εσας λιγο στους διαλογους ή μου "λεει" το PC μου¨:Κανε αναβαθμιση!!!!! ????

Κι εμένα μου κάνει κάποια μικροκολληματάκια , θα φταείει ο διπύρηνος λογικά . :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ μένα μ έκανε κάποια μικρο κολλήματα στους διαλόγους αλλά το gameplay έτρεχε τέλεια σε dx11- ολα τέρμα.

Το combat ήταν βελτιωμένο σε σχέση με το πρώτο κ γενικώς μ φάνηκε καλύτερο.

Αντε να βγεί το full να το λιώσουμε :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως , με direct x 11 renderer και high settings , παρατήρησα ότι η κάρτα δεν πάει πάνω από 85% usage εκτός από 2-3 στιγμές στην τελική μάχη του demo, και το θέμα είναι πως δεν υπάρχει cpu bottleneck , αφού ήταν γύρω στο 50% usage(είχα χαμηλό framerate γι αυτό ήταν τόσο λίγο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως , με direct x 11 renderer και high settings , παρατήρησα ότι η κάρτα δεν πάει πάνω από 85% usage εκτός από 2-3 στιγμές στην τελική μάχη του demo, και το θέμα είναι πως δεν υπάρχει cpu bottleneck , αφού ήταν γύρω στο 50% usage(είχα χαμηλό framerate γι αυτό ήταν τόσο λίγο).

Ελεος και στο Origins ηταν 100% σταθερα (οχι σε μενα , σε παρα πολλους)..

Το ειχα κατεβασει και το ξεχασα να το δοκιμασα.. Επιστρεφω με feedback :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κολλαει και σε εσας λιγο στους διαλογους ή μου "λεει" το PC μου¨:Κανε αναβαθμιση!!!!! ????

 

Κατα τ'αλλα μου αρεσαν πολυ τα animation με τα skill του rogue!! :rolleyes:

 

και σε μένα κολλάει στους διαλόγους, ενώ στις μάχες είναι μια χαρά. Περίεργο....

Εφαγα και ένα μεγαλοπρεπέστατο crash μετά την δημιουργία χαρακτήρα. Λίγο που το έψαξα πολλοί έχουν πρόβλημα. Link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανέμορφο το παιχνίδι, αλλα προβληματίστηκα λίγο με αυτα που διαβαζω στο θέμα της απόδοσης...

Στις πρώτες μάχες του Demo, που είναι και σαν tutorial...ψιλοσέρνομαι...

 

Settings:

Directx11, High, Anisotropic 16x, AA4x πέφτει συνέχεια κατω απο 30fps όταν μαζεύεται λαός...

System: Core i7 @3600, 6GB RAM, HD 6870, Catalyst 10.12.....

 

Να φταίνε οι drivers??? Να φταιεί το ΑΑ 4x...δεν προλαβα χθές να δοκιμάσω αλλα settings, το γύρισα απλα μια σε Dx 9 (medium Settings) ώπου ημουν κολλημένος στα 60 fps...

 

Καμία άλλη άποψη με παρόμοιo hardware?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε κάνα update τους drivers σε 11.2. Εμένα με πολύ χειρότερα χαρακτηριστικά (dual core, ati hd 4850) είναι μια χαρά σε full κατά την μάχη αλλά κάθε φορά έχει 1-2 sec loading πριν τους διάλογους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε κάνα update τους drivers σε 11.2. Εμένα με πολύ χειρότερα χαρακτηριστικά (dual core, ati hd 4850) είναι μια χαρά σε full κατά την μάχη αλλά κάθε φορά έχει 1-2 sec loading πριν τους διάλογους...

Thx για την απάντηση....

Απο οτι διαβασα, το demo έχει τραγικό πρόβλημα με το tessalation του εδάφους...ακόμα και κόσμος με gtx 570 - 480, έχει τα ίδια θεματα με εμένα (30 fps με το ζόρι) ενώ όταν κοιτάς τον ουρανό, 60 ρίζει....

 

Η δίκη σου κάρτα (4850) δεν υποστηρίζει Dx11 Effects (tessalation) γι αυτο και δεν έχεις θέμα...

Λένε οτι είναι θέμα του demo και στοπ κανονικό δεν θα υπάρχει πρόβλημα...

 

Κανείς άλλος με Dx11 κάρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dragon Age 2 PC Performance Analysis Part1

 

Performance is all over the place in DX11. BioWare stated that DX11 is bugged in the demo version, so we assume that things will get better in the final version. Framerate was averaging around 30-60fps at 1080p with High details. When we run the game in DX9, we were able to force 4xAA and got great performance, as we were averaging around 80-120fps.

 

Dragon-Age-2.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο σε μένα δηλαδή δεν άρεσε ? (σε σχέση με το 1)

 

 

 

Εκεί που διαλέγεις τι μάγια να πάρεις στο 1 ήταν πιο βολική η οθόνη. Εδώ είναι πιο πολύπλοκη.

Το πιο σπαστικό ήταν ότι χρησιμοποίησα τη ροδέλα για να κάνω την κάμερα ισομετρική ή όπως αλλιώς λέγεται, να κοιτάς δηλαδή από πάνω και ως ένα σημείο γινόταν αλλά όχι όπως στο 1 και έτσι δεν με βόλευε καθόλου να παίξω. Δεν έβλεπα καθόλου τι γινόταν στην οθόνη. Λίγο έφευγε μακρυά ο αντίπαλος και τον έχανα. Ίσως βέβαια να έκανα κάτι εγώ λάθος.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...