Προς το περιεχόμενο

Dragon Age 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τωρα το εκανα install το κανονικο κ δεν του εχω περασει το 1gb patch για τα γραφικα ακομα,ειμαι στην πρωτη πολη που πας τα εχω ολα στο φουλ very high ktl κ εχω 30-35 frames,ειμαι σιγουρος μολις βαλω το patch θα πεσουν τα frames κ ας απενεργοποιησω την επιλογη που εμφανιζεται αφου το κανεις install

 

edit:

τωρα εβαλα κ το patch k εχω παλι ιδια frames 30-35,στα cutscenes που ειναι με γραφικα παιχνιδιου εχω 60

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 714
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγω τους εβαλα κατευθειαν απο πανω στους σβηνει λογικα μονο του κ σου περναει τους νεους drivers

 

Μεγα λαθος.Κανεις uninstall τους παλιους απο τον πινακα ελεγχου,restart και μολις πανε να φορτωσουν τα win(πριν φορτωσουν καλυτερα για να το παρει σιγουρα)πατας f8 και επιλεγεις safe mode.Σε safe mode τρεχεις το driver sweeper,επιλεγεις ATI-Display or nVidia-Display(αναλογα τι καρτα εχεις),μετα analyze,clean και οταν σου ζητησει restart.Μετα κανεις εγκατασταση τους νεους drivers.ΠΟΤΕ εγκατασταση πανω απο προηγουμενη εκδοση.

 

 

Απο που ειναι ο θειος σου που σου εφερε το Dragon Age?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ αρα εφταιγε η εκδοση του παιχνιδιου?

 

ξερω εγω?τωρα το παιζω ολα στο ON ακομα κ αυτη την επιλογη που μου εβγαλε αφου εκανα install το patch απλα το εχω στο High γιατι παιζει με 60 frames κ ειναι πολυ πιο smooth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω εγω?τωρα το παιζω ολα στο ON ακομα κ αυτη την επιλογη που μου εβγαλε αφου εκανα install το patch απλα το εχω στο High γιατι παιζει με 60 frames κ ειναι πολυ πιο smooth

 

Το παιχνίδι, απο το Demo κιόλας, είχε τραγικό πρόβλημα με το D11 mode, και συγκεκριμένα με το Tessalation του εδάφους...αν κοιτάξετε προς τον ουρανό, τα fps επανερχονται....

Λογικά θα βγει κάποιο patch να το στρώνει αυτο....

Ακόμα και GTX 580 να έχετε, το πρόβλημα πραμένει....

Αναμονή λοιπόν! :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα πρώτο review από το περιοδικό PC Gamer:

 

PC GAMER DRAGON AGE 2 REVIEW: SCORE 94/100

 

Verdict: The best RPG combat ever. Not gaming's best story, but maybe it's best storytelling. Darker, Sexier, Better.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oυτε εγω εχω παιξει το 1 βεβαια οταν ξεκινας εχει να διαλεξεις να ξεκινησεις με το save απο το 1 k αλλαζουν κατι πραματα λεει αναλογα τι επιλογες ειχες κανει στο 1,παντως μαλλον συνεχιζει απο το τελος του 1 ετσι καταλαβα αλλα δεν πρεπει να εχει σχεση ι ιστορια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως τα λέει ο Ghost Rider. Από εκεί και πέρα, από αυτά που ακούω ή περιμένουμε για full έκδοση + crack όπως φοριέται αρκετά ή για budget/ price drop στα 15 - 20 ευρώ. Αν μη τι άλλο, το να σκάσεις 35 ευρώ και να μη σου τρέχει όπως πρέπει είναι μέγιστη κοροϊδία, αξίζει τον κόπο να περιμένεις τη boxed 1.1 μόνο και μόνο για να ενσωματώσουν τα γίδια της Bioware το patch.

 

Σε άλλα νέα, τα reviews θα βάλουν το βαθμό που όλοι περιμένουμε και ξέρουμε, αλλά δεν είναι απαραίτητο να έχει σχέση με το παιχνίδι. Όπως κια για το πρώτο κρατάω μικρό καλάθι, και όπως και για το πρώτο ελπίζω να βγω ψεύτης. Πάντως hardcore δε θα είναι ούτε από χιλιόμετρα, casual κάργα μυρίζομαι σε όλα του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...