Προς το περιεχόμενο

Dragon Age 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 714
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από όσα screenshots έχω δει, μου δίνουν την εντύπωση ότι στα high res textures, με dx11 εννοείται, ανοίγει το tesselation. Φαίνεται καθαρά στη φωτογραφία με τα πλακάκια

 

DX11 High - Link

 

DX11 Very High - Link

 

Ίσως γι'αυτό να έχουμε τόσο μεγάλο frame drop με αυτή την επιλογή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όσα screenshots έχω δει, μου δίνουν την εντύπωση ότι στα high res textures, με dx11 εννοείται, ανοίγει το tesselation. Φαίνεται καθαρά στη φωτογραφία με τα πλακάκια

 

DX11 High - Link

 

DX11 Very High - Link

 

Ίσως γι'αυτό να έχουμε τόσο μεγάλο frame drop με αυτή την επιλογή

 

...το οποίο βαθος του tessalation, δεν μπορουν να το "πατησουν" οι χαρακτηρες, και τα ποδια τους φαινεται να χωνονται μέσα στο έδαφος :confused: , προφανως γιατι δεν ειναι μαθημενοι να περπάτανε σε ανώμαλο έδαφος :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες κι εγώ έχω πρόβλημα, με πολύ χαμηλά frame rates, και μαύρα πολύγωνα... χάλια.

Η πλάκα είναι οτι το demo δούλευε άψογα... GTX 570 έχω... τί να κάνω;

 

 

Τα χειρότερα λεφτά που έδωσα φέτος, και τα τελευταία που παίρνει η BioWare απο μένα εκτός κι αν αλλάξει τακτική..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα του 11.4 beta που μου πρότεινε ένας φίλος κανα 2 σελίδες νωρίτερα.

 

Αισθητή βελτίωση.Σε ολα φουλ πλέον έχω περιπου +10 frames.

Παιζω πλεον απο 35-45 (σπανιως κάτω απο 30 κι αυτό για δέκατα του ").

 

Πάντως διαφορετική αισθηση με το High Που χει καρφωμένα 60 frames, ακόμη και τα 40.

 

Υ.Γ. αεκουπολη,θενκς για το πμ, θα το κοιτάξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενώ έπαιζα μια χαρά χτες

τώρα κολλάει στην οθόνη που λέει press any key

 

 

Unistall install έκανα,del saves έκανα,del temp έκανα,drivers ξανά έκανα,το άφησα μια ώρα μπας και αλλά τίποτα

 

Help Plix! :-( :shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα έφαγε ΣΟΥΤ μετά από 1 ώρα στο very high, τα γραφικά του είναι ΑΙΣΧΟΣ για 2011 και τα βίντεο ακόμα πιο αίσχος, κονσολέ ολέ ολέ.

έβαλες και γκολ? :P

 

λίγο πιο πάνω να διαβάσεις θα δεις Link για High texture pack

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λετε να αρχισω το 1 πρωτα?παντου διαβαζω οτι το 1 ειναι καλυτερο κ το 2 εμενα μου αρεσει πολυ οσο εχω παιξει,δηλαδη με το 1 θα πωρωθω?

ειμαι fun rpg αλλα πιο πολυ σε κονσολες square enix πχ κ τετοιου ειδους,

εγω παντως το τερματισα το DA2 και μπορω να πω οτι τσαμπα οι 20 ωρες που χαλασα...

απο την αλλη σκεφτομαι να κατεβασω το πρωτο αλλα αν εχει ομοιοτητες με το 2 τοτε μαλλον θα το κανω delete κατευθειαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως το τερματισα το DA2 και μπορω να πω οτι τσαμπα οι 20 ωρες που χαλασα...

απο την αλλη σκεφτομαι να κατεβασω το πρωτο αλλα αν εχει ομοιοτητες με το 2 τοτε μαλλον θα το κανω delete κατευθειαν

 

Μόνο διαφορές έχουν αυτά τα δυο παιχνίδια, μέχρι και στα γραφικά προτιμώ το πρώτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως το τερματισα το DA2 και μπορω να πω οτι τσαμπα οι 20 ωρες που χαλασα...

απο την αλλη σκεφτομαι να κατεβασω το πρωτο αλλα αν εχει ομοιοτητες με το 2 τοτε μαλλον θα το κανω delete κατευθειαν

 

μπα πρεπει να ειναι πολυ ανωτερο το 1 παντου αυτο διαβαζω,εγω τωρα το κατεβαζω μαζι με ολα τα DLC awakening,DARKSPAWN CHRONICLES,WITCH HUNT,The Stone Prisoner,Warden's Keep,Return to Ostagar κ καμμια 18αρa ακομα DLC βεβαιa δεν ξερω αν ξεχασα κανενα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τα φάει τα μούτρα της η Bioware με τις βλακείες που κάνει. Αν είναι όντως port το DA2, το επόμενο καλύτερα να το βγάλει μόνο για κονσόλες...

 

Το νου της μόνο πώς θα είναι το Mass Effect 3, γιατί αν υποψιαστώ ότι κάνει παρόμοια πράγματα, θα ξενερώσω τρελά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...