Προς το περιεχόμενο

Dragon Age 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 714
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγω παντως το τερματισα το DA2 και μπορω να πω οτι τσαμπα οι 20 ωρες που χαλασα...

 

Μόνο 20;

Ήξερα ότι είναι μικρότερο του 1ου, αλλά νομίζω ότι κάπου διάβασα για ~40 ώρες, αντί των 50-60 που ήθελε το 1ο.

μήπως δεν έπαιξες όλες τις side missions;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα πάτε από metacritic μεριά, αυτό που γίνεται στο Dragon Age 2 μου φαίνεται πρωτόγνωρο για παιχνίδι της Bioware.

 

Από το πρωί μέχρι και τώρα περνάει hate wave με αρνητικές ψήφους για το παιχνίδι. Το πρωί που είχα τσεκάρει, είχε 108 αρνητικές ψήφους με μέση βαθμολογία 3.4/10 και τώρα έχει 162 αρνητικές ψήφους (βαθμολογία 3.1/10)!

 

Για να έχουμε ένα σημείο σύγκρισης, όπως είχα γράψει και πρίν, το Dragon Age Origins σε όλο το χρονικό διάστημα από τη στιγμή της κυκλοφορίας μέχρι και τώρα έχει 140 αρνητικές ψήφους , με μέσο σκόρ 8.3/10

 

Βασικά αυτοί που πέσαν με τα μούτρα στο παιχνίδι είναι ως επι το πλήστον άτομα που λατρέψαν το 1ο, και οι αλλαγές στο 2ο τους κακοφάνηκαν πάρα πολύ.

 

Ελπίζω να της γίνει μάθημα αυτό της εταιρίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ειναι τρελλο πορτ απο κονσολα η εντελως κακοφτιαγμενο,καθολου σταθερα frames,μαλλον το πρωτο θα ειναι για να εβγαλαν κ εξτρα το high res textures....

 

Ή έχει συνεργασία με την ΑΤΙ με αποτέλεσμα το DX11 path να πηγαίνει νεράκι στις κάρτες της. Γιατί το προσπερνάτε αυτό έτσι στο ντούκου; Δηλαδή όταν σε μερικά παιχνίδια τον πίνουν οι ΑΤΙ κάρτες ενώ πετάνε οι Nvidia είναι καλά; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή έχει συνεργασία με την ΑΤΙ με αποτέλεσμα το DX11 path να πηγαίνει νεράκι στις κάρτες της. Γιατί το προσπερνάτε αυτό έτσι στο ντούκου; Δηλαδή όταν σε μερικά παιχνίδια τον πίνουν οι ΑΤΙ κάρτες ενώ πετάνε οι Nvidia είναι καλά; :P

 

νερακι τρέχει σε ΚΑΠΟΙΕΣ κάρτες της...μη μπερδεύεσαι.

 

Εγω παντως με 5870 το γύρισα σε High settings γιατι τα 30-35frames ειναι λίγα τελικά.

 

Σε DX9 δεν το δοκίμασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή έχει συνεργασία με την ΑΤΙ με αποτέλεσμα το DX11 path να πηγαίνει νεράκι στις κάρτες της. Γιατί το προσπερνάτε αυτό έτσι στο ντούκου; Δηλαδή όταν σε μερικά παιχνίδια τον πίνουν οι ΑΤΙ κάρτες ενώ πετάνε οι Nvidia είναι καλά; :P

 

σε διαφορα ξενα forums που κοιταω κ ati users εχουν προβληματα δεν ειναι μονο στις nvidia καρτες το προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry για το off topic αλλα τι χαρακτηρα μου προτεινεται να φτιαξω στο DAO?γενικα σε mmo κτλ προτειμω roque αλλα αξιζει εδω κ αν ναι τι φυλη?

sorry κ παλι

 

Ο rogue στο DAO είναι κορυφή. Θα τον έχεις με 2 σπαθιά και κάντον expert στα potions και στις βόμβες. Τα lockpicking άστα να τα κάνει ένας 2ος rogue αντί για σένα ώστε να κρατήσεις τα skill points για να τον κάνεις super-duper-potion-buffed-dual-weapons-killing-machine-with-incredible-dodge. Είναι σκέτη απόλαυση.

 

Βασικά βλέπω τρελή απογοήτευση στο νέτ με το DA2 και ο κόσμος αρχίζει να κράζει τα gaming sites που δίνουν ψηλές βαθμολογίες στο παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτες εντυπώσεις από το game στις 8 ώρες που το έχω παίξει μέχρι στιγμής.

Καταρχάς με την 4870 που το παίζω δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα στα high settings. Για τα παιδιά που ανέφεραν την απλούστευση του παιχνιδιού, όντως ισχύει και είναι κάπως αρνητικό και φαίνεται η προσπάθεια κονσολοποίησης του. Προβλήματα με τον χειρισμό δεν έχω παρατηρήσει, η κάμερα είναι μια χαρά, το gameplay στο ίδιο στυλ με το 1ο με ελάχιστες διαφορές, τα γραφικά αρκετά βελτιωμένα σε σχέση με το 1ο μέρος και συμβαδίζουν απόλυτα με την εποχή(απορώ την περιμένουν να δουν μερικοί-γραφικά crysis σε RPG έλεος δλδ). Παράπονο μου το ψιλοανούσιο μέχρι στιγμής στόρι που δεν συγκρίνετε με του 1ου μέρους αν και κρατάω επιφυλάξεις για το υπόλοιπο κομμάτι. Όσο για τις συγκρίσεις με Baldur's gate και άλλα παρεμφερεί, έχω να πω: βάλτε τα μυαλά στην θέση τους και συμβιβαστείτε με την εξέλιξη του gaming γιατί θα είστε μια ζωή στην κλαψόμ....ά. Τα ίδια και τα ίδια σε κάθε 2ο μέρος ενός παιχνιδιού. Γενικά η γνώμη μου είναι ότι ενώ προσπάθησαν να κρατήσουν την ίδια συνταγή, πρόσθεσαν και αφαίρεσαν αντίστοιχα, πράγματα που κάνουν ποιο απλό το παιχνίδι, που ειδικά στους pc gamers μόνο καλό δεν μπορεί να θεωρηθεί.

 

Ερώτηση: Ξέρει κανείς τον τρόπο για να κάνω respec τα attributes? άκουσα ότι γίνεται στο black emporium αλλά δεν μπορώ να την βρω πουθενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...