Προς το περιεχόμενο

Dragon Age 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 714
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το lockpicking το ανεβάζεις ανεβάζοντας το Cunning, κάθε 10 points Cunning "ξεκλειδώνεις" και επίπεδο lockpicking...

 

ok ευχαριστω,το βρηκα εκατσα κ διαβασα το joyrnal κ το ελεγε μεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παιξει γυρω στις 3-4 ωρες μεχρι στιγμης...αου αουα αααα χωρις σεναριο και rpg για 15χρονους κονσολακηδες.

 

Πραγματικα απαραδεκτο να λεγεται αυτο το πραγμα Dragon Age 2...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας γράψω και εγώ την άποψη μου.

 

Εφτασα χθές μέχρι τα Deep Roads και επαιξα χθες αρκετές ώρες και λίγο προχθές.

 

Αρχικά, μου φαίνεται πανεύκολο.Στο νόρμαλ, έχω χάσει μετρημένες φορές κάποιον απ'την ομάδα.

Είναι πολύ απλοϊκό,ακόμη και για ένα χρήστη που θα πάιξει 1η φορά RPG.

Δεν μου άρεσαν οι επίσης απλοϊκοί διαλόγοι.

Εχω την αίσθηση πως παίζω ένα ελάχιστα πιο σύνθετο WoW (χωρίς καν να έχω παίξει WoW).

Οι μάχες,τα γραφικά,τα μεγέθη των χαρακτήρων μου δείχνουν πως είναι ένα παιχνίδι για να το παίξουν όλοι.

Αυτό πάλι με την μη χρησιμοποιηση ολων των αντικειμένων στους χαρακτήρες της ομάδας,απ'τα 'αγραφα.

Μεγάλη έλλειψη η ισομετρική όπως είπαν οι περισσότεροι,μιας και κατ'εμε ειναι το βασικό σε ένα RPG.

Πολύ απλουστευμένο γενικότερα στα πάντα...Tώρα ο καθείς κρίνει αν ειναι καλό αυτό ή κακό.

 

Οπότε λέω το εξής.Ευτυχώς που έπαιξα το Drakensang πριν λιγο καιρό και πήρα τη δόση μου.

Το παιχνίδι παίζεται ευχάριστα,απλώς μη το συγκρίνουμε με το 1ο.Καμμία σχέση,παρά μόνο σε κάποια πρόσωπα.

Περνάς απλά ευχάριστα την ώρα σου,αν και με τόση γραμμικότητα, πραγματικά το βαριέσαι μετά απο 2 ώρες...

 

Αυτά απο μένα.

 

Υ,Γ, ευτυχώς που το πήρα απτο θείο μου.Καλύτερα να τα έτρωγα σε αεροπορικά για ένα καπουτσίνο στο μιλάνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρατήρησα και ένα glitchακι πάντως. Όταν κοιτάς πληροφορίες για τους χαρακτήρες, η μπάρα των xp φεύγει εκτός ορίων απ'το προκαθορισμένο πλαίσιο. Δεν ξέρω αν έχει ξαναναφερθεί, αλλά να και μια φωτό

 

dsaqs.jpg

 

Επεξ/σία από vocals_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

linear πάντως όσο δεν πάει, σου δίνει ένα "διάδρομο", κόβει πόρτες...0 εξερεύνηση...

 

πάει μέχρι lvl 50 btw...

 

 

20 ώρες με τα όλα τα side quests δεν βγαίνει ούτε στο casual πιστεύω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

linear πάντως όσο δεν πάει, σου δίνει ένα "διάδρομο", κόβει πόρτες...0 εξερεύνηση...

 

πάει μέχρι lvl 50 btw...

 

 

20 ώρες με τα όλα τα side quests δεν βγαίνει ούτε στο casual πιστεύω...

 

Με ξενέρωσες αφάνταστα... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

που να δεις και το "teleportation", πας στα σημαντικά κτήρια χωρίς περπάτημα, κατευθείαν από το map...

 

μιλάμε είναι game για τεμπέληδες (like me :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόσεξα και εγώ όπως και ο thresh, όχι μόνο δηλαδή δεν έχει πόρτες να ανοίξεις, και είναι απλά ένας διάδρομος, αλλά και στο χάρτη που βρίσκεσαι αν πας να εξερευνήσεις μικρές περιοχές από 'δω κι από 'κει θα τις βρεις άδειες τελείως. Γιατί στο κέρατο υπάρχουν δηλαδή; :ρ Απάντηση: Για να φας κάμποσα παραπάνω λεπτά ψάχνοντας για το τίποτα(άντε και για το 1 crate που θα συναντήσεις). Γουέλ νταν bioware

Ξενέρωσα και 'γω.

 

Επίσης, πολύ κότες είναι οι συναγωνιστές. :P Όπου κι αν πας στα πρήζουν, και μη ξανάρθουμε, και είναι επίκνδυνα εδώ κτλ.

Σταδιάλαπια πούσιζ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα οι διαλογοι ειναι τελειως για τα πανηγυρια και αυτος ο Hawke ο πιο φλωρος που εχω δει σε RPG!Ακομα και οταν επιλεγεις να το παιξεις κακος οι ατακες που λες ειναι πραγματικα για γελια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα είμαι εκεί που υπερασπίζεσαι τον Viscount. Όσο περνάει η ώρα απογοητεύομαι και πιο πολύ. Μάχη, μάχη και ξανά μάχη. Εκεί που βγαίνουν 15 άτομα (ή 6 αράχνες) και πιάνουν όλη την οθόνη, μόλις σκοτώσεις τους μισούς πηδάνε από τα ταβάνια ή ξεπηδάνε από τα πατώματα άλλοι τόσοι. Το 2ο κύμα δεν πρόσφερε στρατηγικά τίποτα και αντίθετα με κούραζε. Σιχάθηκα να σκοτώνω κόσμο. Σε μερικές μάχες ένα click από το να το σταματήσω ήμουνα αλλά θέλω να δω τι θα γίνει με Morrigan/Flemeth γμτ.

 

 

 

Εκεί με το Ancient StoneWraith ή κάπως έτσι βαρέθηκα τη ζωή μου. Έκοβα βόλτες γύρω γύρω για να μη με προλαβαίνει και ή το βαρούσα ή σκότωνα τα wraiths που έκανε summon. Αυτό το παραβλέπω όμως γιατί μπορεί να έχει 10 καλύτερους μεθόδους να το νικήσεις και απλά δεν έπαιξα καλά εγώ

 

Ιστορία-Συνοχή ό,τι να ναι. Σκότωσα με ένα κάρο μαγικά ένα abomination που επιτέθηκε σε ένα knight commander και ένα λεπτό μετά έβριζε τους μάγους σαν να μην ήταν εκεί να με δει. Και σε άλλες μάχες επίσης χρησιμοποίησα μαγεία και όταν τέλειωσε η μάχη με αντιμετώπιζαν σαν να μη το είδαν και η ομάδα μου πρότεινε να προσέχω να μη με καταλάβουν ότι είμαι μάγος.

 

Ο spirit healer στο 1 συνουσίαζε και ράπιζε. Εδώ τον έκαναν χαζομάρα. Έχει μια aura την οποία πρέπει να ενεργοποιήσεις και μετά παίζουν τα spirit heal spells αλλά κανένα άλλο.

 

Μέχρι και το λεσβιακό με την Isabella χάλια το είχανε :P

 

 

 

Μετά αναρωτιόμαστε γιατί έφτασαν 400 αρνητικές κριτικές στο metacritic. Μαρέσει που κάποιοι έπεσαν να φάνε τον ikaruga. Και να το κάψω σε dvd ακόμη, το σκέφτομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα οι διαλογοι ειναι τελειως για τα πανηγυρια και αυτος ο Hawke ο πιο φλωρος που εχω δει σε RPG!Ακομα και οταν επιλεγεις να το παιξεις κακος οι ατακες που λες ειναι πραγματικα για γελια!!!

 

Πιο φλώρος από τον τύπο με την φράτζα του τελευταίου gothic αποκλείετε. Για μένα πάντως έφαγε άκυρο το game. Μπορεί μόνο από steam και σε προσφορά και αυτό και πάλι μετά από σκέψη. Εχώ να παίξω σημαντικότερους τίτλους και δεν θέλω να χαλάσω και την μαγεία του πρώτου μέρους.

Φαντάζομαι ούτε που θα υπάρχουν κείμενα όπως στο πρώτο με το story του κάθε χαρακτήρα και της κάθε περιοχής που πας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...