Προς το περιεχόμενο

Dragon Age 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Το πρόσεξα και εγώ όπως και ο thresh, όχι μόνο δηλαδή δεν έχει πόρτες να ανοίξεις, και είναι απλά ένας διάδρομος, αλλά και στο χάρτη που βρίσκεσαι αν πας να εξερευνήσεις μικρές περιοχές από 'δω κι από 'κει θα τις βρεις άδειες τελείως. Γιατί στο κέρατο υπάρχουν δηλαδή; :ρ Απάντηση: Για να φας κάμποσα παραπάνω λεπτά ψάχνοντας για το τίποτα(άντε και για το 1 crate που θα συναντήσεις). Γουέλ νταν bioware

Ξενέρωσα και 'γω.

 

Επίσης, πολύ κότες είναι οι συναγωνιστές. :P Όπου κι αν πας στα πρήζουν, και μη ξανάρθουμε, και είναι επίκνδυνα εδώ κτλ.

Σταδιάλαπια πούσιζ

 

 

και να ήταν μόνο αυτό? βαρέθηκα να βλέπω τις ίδιες και τις ίδιες σπηλιές που απλά έχουν κάνει "disable ή enable" κάποιες πόρτες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 714
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω παντως ενώ ήμουν μέτρια ευχαριστημενος, εκανα δυο πραγματα:

 

1)Τελειωσα ΟΛΑ τα sidequests πριν τα Deep Roads

2)Εβαλα το Black Emporium και εκανα respec, γιατί τελικά ο Mage στο DA2 ειναι ψιλο-κάπως, σε σχέση με το DA:O. Στο DA:O μαθαινες ενα Inferno, ενα Tempest, ενα κατι, εδω μαπέξ.

 

Στα Deep Roads κάτι γινεται, μιας και (ποιος να μου το'λεγε ότι θα μου λείπανε) εχει αρκετα darkspawn.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξανά deep roads και σε αυτόν τον τίτλο? Ελέος δλδ τόσο τεράστιος χάρτης που έχει το παιχνίδι πρέπει να βρεθείς ξανά στις ίδιες τοποθεσίες? Μπας και δεν το έφτιαξε η bioware αυτό το παιχνίδι? εχουμε καμιά πληροφόρηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

οι περιοχές είναι τρομακτικά μικρές, καμία σχέση με το 1ο και τα Deep Roads είναι μια περιοχή/πίστα μόνο (μέχρι στιγμής)...τπτ σπουδαίο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξανά deep roads και σε αυτόν τον τίτλο? Ελέος δλδ τόσο τεράστιος χάρτης που έχει το παιχνίδι πρέπει να βρεθείς ξανά στις ίδιες τοποθεσίες? Μπας και δεν το έφτιαξε η bioware αυτό το παιχνίδι? εχουμε καμιά πληροφόρηση?

 

Δεν ειναι καν χάρτης, δεν εχουμε Ferelden και έτσι, σχεδόν τα παντα γίνονται στο Kirkwall, που'ναι μια αρκετά μεγάλη πόλη. Αυτό.

 

Απλα το παιχνιδι αυτό μ'εκανε να πεθυμήσω το DA:O...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οριστε παντως ενα μικρο fix που εμενα μου διορθωσε τα freeze και τo stuttering.

 

 

if you're getting a decent framerate, but bad stuttering, try this:

 

Find DragonAge.ini in "My Documents/BioWare/Dragon Age 2/Settings"

Make a backup

Open the file

 

Change these lines:

UseTrilinearFiltering=0

UseTripleBuffering=0

 

To this:

UseTrilinearFiltering=1

UseTripleBuffering=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

και να ήταν μόνο αυτό? βαρέθηκα να βλέπω τις ίδιες και τις ίδιες σπηλιές που απλά έχουν κάνει "disable ή enable" κάποιες πόρτες...

 

Αυτό μου θυμίζει Mass Effect 1. :P

Θυμάστε που αρκετοί side-quest χάρτες ήταν ίδιοι, απλά με διαφορετικό placement των κιβωτίων, κλπ.;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.dasreviews.com/das-game-news/dragon-age-2-incoming-pc-patch

 

If you’ve been playing Dragon Age 2, you will surely have experienced a low performance under the DX11 API. Actually, the performance is exactly the same with the demo version of the game. BioWare stated when the demo was released that DX11 renderer had issues that were fixed in the final version. Fast forward a couple of days and we can see that nothing has changed. Moreover, according to Mike Laidlaw’s latest interview to Eurogamer, there is already a patch in the works.

 

“There’s been a few minor [bugs] and a few technical hiccups on PC. The two biggies that I’m aware of – that we’re looking at aggressively right now – are on PC there seems to be some compatibility issues with DirectX 11,” said Laidlaw. “What I would say there is if you fire up the game and and it’s running particularly slow or stuttery, move the renderer in visual options down to DirectX 9 for now. We’re working with NVIDIA/AMD to make sure patches are coming out, because some if it is actually in the driver compatibility. We’ll make sure that’s rectified and resolved.”

 

Dragon Age 2 runs quite well with most of AMD’s cards. On the other hand, it performs terribly with Nvidia’s hardware. Even in DX10 mode via the DX11 renderer, performance is not as good as we’d hope to. We really hope that this upcoming patch and a new set of drivers from both teams will make the game playable. It’s still though unacceptable that the DX11 renderer is not yet fixed, despite BioWare’s previous promises.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι το είχε κ το dao αυτο:

βαρέθηκα να βλέπω τις ίδιες και τις ίδιες σπηλιές που απλά έχουν κάνει "disable ή enable" κάποιες πόρτες...

!!!!!

Αλλά όχι σε τοσο σιχαμένο βαθμό.

Εχουν 5-6 map για sidequests κ τα ανακυκλώνουν συνεχώς!Τουλάχιστον έχει ενδιαφέρον sidequests κ επανορθώνει κάπως..

dao>>da2

 

Όταν γίνονται upgrade οι στολές των companion έχετε παρατηρήσει να γίνετε κάποια αλλαγή στα ρούχα??μόνο στην elf mage είδα π άλλαξαν

 

 

Btw μήν κάνετε το λάθος να το ξεκινήσετε σε normal γτ είναι πολύ εύκολο..

 

Το παίζω με όλα full-"dx11" + high detailed text κ τρέχει πολύ καλά αν εξαιρέσουμε μερικά σκαλώματα π τρώει σε κάποιες φάσεις για 20-30 sec κ κολλάει κ το pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για το DAO γιατί το παράτησα 3 φορές μόλις πήγαινα στο 1ο χωριό.

 

αλλά το 2ο μου άρεσε πάρα πολύ.

και μένα μου την έσπασε που έβλεπα λίγο τα ίδια αλλά η ιστορία του μάρεσε πολύ

αλλά γενικά σαν παιχνίδι ήταν πολύ καλό.

 

 

τώρα για το κόλλημα με το baldur gate δεν μπορώ να πω πολλά γιατί δεν το έχω παίξει, αλλά το παιχνίδι dragon age λέγεται όχι baldur gate. ;)

 

Δεν είδα ποσες ώρες μου πήρε αλλα θα ήθελα λίγο ακόμα :P ελπίζω τα επομενα παιχνίδια να κρατανε πιο πολύ ( Mass Effect 3 :P ).

 

8/10 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Where is Alistair? Morrigan? Leliana? What about Oghren??

Good times , good times..

 

========================

Morrigan: What say you? Hm? Scavenger or intruder?

 

Κάποτε με ρώτησες γιατί έλεγα αυτά που έλεγα. Νομίζω πως οι hardcore rpgαδες εδω γύρω συμφώνησαν.

 

Διάλογοι της πλάκας. Εξερεύνηση της πλάκας. Μάχες τις πλάκας. RPG της πλάκας.

 

Παίξτε Fallout: New Vegas για να δείτε ένα καλό καινούργιο RPG με επιλογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

Όταν γίνονται upgrade οι στολές των companion έχετε παρατηρήσει να γίνετε κάποια αλλαγή στα ρούχα??μόνο στην elf mage είδα π άλλαξαν

 

στον Anders και στην Merrill αλλάζουν σίγουρα, στην Isabela στην Aveline και στον Varric δεν πρόσεξα κάποια αλλάγη και ας έκανα αρκετά αν όχι όλα τα companion quest τους...τον Fenris αλλά δεν τον χρησιμοποιούσα ιδιαίτερα οπότε δεν μου βγήκαν αρκετά quests του

 

 

πάντως το Champion armor set είναι άψογο εμφανισιακά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...