Προς το περιεχόμενο

Dragon Age 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην ακους ρε τον καθ'ενα εδω μεσα..ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ ειναι,τελειωσε το πρωτο..χωσε κ το δευτερο και θα γουσταρεις.. B)

 

Χωρίς να θέλω να προσβάλω κανένα, γιατί η δική σου γνώμη έχει μεγαλύτερη βαρύτητα από όσων το κατακρίναμε και πρέπει να ακούσει εσένα ενώ εμείς είμαστε ο "καθένας" ?

 

 

Ρε σεις, εγώ είμαι στο lvl6-7 δε θυμάμαι, έχω συμπληρώσει εδώ και ώρα τα xp και δεν μου ανεβάζει lvl! Τι στο κέρατο;

Το έκαμα και uninstall-install κρατώντας τα saves, και πάλι τα ίδια. Any ideas?

 

Θα έτυχε κάποια συνθήκη στο δικό σου παιχνίδι που ενεργοποίησε αυτό το bug. Ίσως μετά από την είσοδο σε άλλο χώρο ή μετά από κάποια ομιλία να σου βγάλει το level up. Εμένα πχ, σε δύο σημεία (Όταν μιλάς με τον Arishok και όταν βρίσκεις τον Nathaniel) μόλις τελείωνε η σκηνή μου έβγαλε να την παίξω και 2η φορά. Στην αρχή νόμισα ότι κόλλησε και θα βγαίνει συνέχεια αλλά μόλις έκανα τα ίδια βήματα και 2η φορά, συνέχισε κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 714
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χωρίς να θέλω να προσβάλω κανένα, γιατί η δική σου γνώμη έχει μεγαλύτερη βαρύτητα από όσων το κατακρίναμε και πρέπει να ακούσει εσένα ενώ εμείς είμαστε ο "καθένας" ?

 

 

 

Ελα μου ντε!Μην ακους τον καθενα εδω μεσα οτι δεν ειναι καλο παιχνιδι αλλα ακου εμενα οτι ειναι παιχνιδαρα!!!Καποιοι δεν τη παλευετε καθολου...

 

Στα του παιχνιδιου ουτε εμενα εχει κρασαρει ουτε μια φορα και με τους beta drivers της NVIDIA δεν εχει τοσο ελεεινο lag.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερή η παιχνιδάρα με μια πίστα και χωρίς τις επιλογές που πρέπει να έχει ένα rpg. Νομίζω το καλύτερο review που έχω διαβάσει για το game είναι αυτό εδώ

 

http://www.next-gen.biz/features/dragon-age-ii-review?page=0%2C1

 

από το εγκύρο edge που του βάζει ένα περιποιημένο 6 και αναφέρει όλα αυτά τα κακώς κείμενα που έχουν αναφερθεί και εδώ μέσα.

Μια άλλη κίνηση της ΕΑ και που κατά την γνώμη μου δείχνει ότι η bioware δεν είναι πια η εταιρεία που γνωρίζαμε μέχρι τώρα είναι αυτή εδώ

 

http://www.eurogamer.net/articles/2011-03-11-bioware-forum-ban-locks-out-daii

 

το παιδί έχασε όλα τα account των παιχνιδιών του μόνο και μόνο γιατί είπε ότι η bioware έχει πουλήσει την ψυχή της. Θέλω να ελπίζω να μην κάνουν της πλάκας και το mass effect 3 και τουλάχιστον κλείσουν την σειρά όπως της αρμόζει.

Προσωπικά το dragon age 2 δεν πρόκετε να το αγοράσω ποτέ και ο πιο απλός λόγος είναι ότι ο χρόνος μου είναι πολύτιμος να τον αφιεώρωνω σε τίτλους της πλάκας και φυσικά δεν θέλω να χαλάσω την μαγεία του πρώτου dragon age.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έτυχε κάποια συνθήκη στο δικό σου παιχνίδι που ενεργοποίησε αυτό το bug. Ίσως μετά από την είσοδο σε άλλο χώρο ή μετά από κάποια ομιλία να σου βγάλει το level up. Εμένα πχ, σε δύο σημεία (Όταν μιλάς με τον Arishok και όταν βρίσκεις τον Nathaniel) μόλις τελείωνε η σκηνή μου έβγαλε να την παίξω και 2η φορά. Στην αρχή νόμισα ότι κόλλησε και θα βγαίνει συνέχεια αλλά μόλις έκανα τα ίδια βήματα και 2η φορά, συνέχισε κανονικά.

Όχι ντάξει ξέρεις τι έκανα, έβαλα τον κωδικό για xp που έδωσε ο rimotomos(ναι rimotome δουλεύουν τα cheats ;) ) δίνοντας μου έτσι το 1/5 της μπάρας, και τώρα ξεκόλλησε, είναι οκ.

 

Πιο φλώρος από τον τύπο με την φράτζα του τελευταίου gothic αποκλείετε. Για μένα πάντως έφαγε άκυρο το game. Μπορεί μόνο από steam και σε προσφορά και αυτό και πάλι μετά από σκέψη. Εχώ να παίξω σημαντικότερους τίτλους και δεν θέλω να χαλάσω και την μαγεία του πρώτου μέρους.

 

[...]Προσωπικά το dragon age 2 δεν πρόκετε να το αγοράσω ποτέ και ο πιο απλός λόγος είναι ότι ο χρόνος μου είναι πολύτιμος να τον αφιεώρωνω σε τίτλους της πλάκας και φυσικά δεν θέλω να χαλάσω την μαγεία του πρώτου dragon age.

Επαναλαμβάνεσαι. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι ωρέ, για αυτό του 'βαλα μικρό αριθμό ώστε απλά να το ξεκολλήσω και να πάω στο επόμενο lvl, όχι να πάω αμέσως 10 lvl πάνω να ούμε. :ρ

(Να πω την αμαρτία μου βέβαια έβαλα και καμιά 3αριά gold)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έβαλα και καμιά 3αριά gold

3 gold δεν είναι τπτ.. act2 k έχω 100+ gold κ δεν ξέρω π να τα χαλάσω(πανοπλίες/όπλα/μπιχλιμπίδια? βρίσκω καλύτερα απο quests)

κ τα παραπάνω xp νομίζω δεν σε βοηθάνε κ πολύ αφού οι εχθροί κάνουν lvl up με σένα..

 

Αλήθεια ποιους χρησιμοποιείται σαν βασικούς companions?

 

Εγώ έχω hawke(tank),meril,Varric κ fenris/isabela

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαινω την ιστορια καθολου.. το παιχνιδι αλλαζει αναλογα το τι απανταω στους διαλογους? και στους χαρακτηρες εχει μια μπαρα που λεει απο την μια FRIEND και απο την αλλη ENEMY.. σημαινει οτι οι companion σου μπορει να φυγουν απο το party?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρέπει να είναι από τις πιο απλές και κονσολάδικες μεταφορές ειδικά στην ιστορία των rpg's. Απόλυτα απογοητευτικό.

 

εμένα πάλι μου φαίνεται ότι το κάνανε πιο κοντά στο wow ώστε να ρουφήξουν και από εκεί κόσμο. Το τελείωσα χθες και δεν νομίζω να ασχοληθώ ξανά. Επιστροφή στο drakensang...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...