Προς το περιεχόμενο

Dragon Age 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Και τερματίζοντας το DAO (that hero feeling at the end ^_^) / Awakening (cool loot) / Golems of Amgarrak (Harvester, go die in a 1000 fires) και Witch Hunt (saying goodbye to a friend), πήγα στο DA2.

 

Θυμήθηκα γιατί με είχε παραξενέψει από το demo, streamlining σε πολλά πράγματα, πιο γρήγορο, πιο action-y, πιο..."περίεργο" γενικά, αν και για να πω του στραβού το δίκιο, παίζοντας μονοκοπανιά το DAO και τα DLCs του, ήθελα κάτι πιο...fancy.

 

Σίγουρα τα cutscenes είναι καλύτερα, καλή φωνή ο Hawke και το conversation wheel που φέρνει σε Mass Effect (εξού και το actionisation -αν είναι λέξη αυτό- ).

 

Άντε να φάω κι εδώ όσες ώρες πάει. ^_^

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 714
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και μετά έλα στο Inquisition να φας όσες ώρες έφαγες και στα δύο παιχνίδια επί 2. (τουλάχιστον)

 

Ο TotalBiscuit στο WTF is... του ανέφερε ότι είναι γεμάτο fetch quests χωρίς νόημα και απλά χρονοτριβείς (το παρομοίασε με MMO). Αν είναι έτσι, δεν έχει καμία αξία η μεγάλη διάρκεια που απαιτεί από τους completionist (σαν εμένα)

 

Ισχύει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο TotalBiscuit στο WTF is... του ανέφερε ότι είναι γεμάτο fetch quests χωρίς νόημα και απλά χρονοτριβείς (το παρομοίασε με MMO). Αν είναι έτσι, δεν έχει καμία αξία η μεγάλη διάρκεια που απαιτεί από τους completionist (σαν εμένα)

 

Ισχύει?

 

Τα quests σου δίνουν power points με τα οποία μπορείς να ξεκλειδώσεις νέες περιοχές. Φυσικά σκοτώνοντας εχθρούς κερδίζεις xp για να μπορέσεις να ανταπεξέλθεις στις νέες περιοχές που έχουν δυνατότερους εχθρούς, ειδικά στο hard/nightmare επιβάλλεται να κάνεις όσο το δυνατόν περισσότερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Λάθος topic για τα fetch quests. ;)

 

Πάντως το DA2, αν και rushed, έχει μεγάλο λόγο που υπάρχει το 3 και το Inquisition εξηγεί γιατί π.χ. η Cassandra ρώταγε τον Varric για την ιστορία του Hawke, μιας και το Templar/Mage war ξεκίνησε σχετικά από το Kirkwall.

 

Αct III finale ήταν το καλύτερο κομμάτι, αλλά γενικά σαν παιχνίδι...πολύ spin-off το 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Origin μέσα στο παιχνίδι ανοίγει; Θέλω να καλέσω φίλο για coop αλλά μου βγάζει την πίστα το ρημάδι το Origin.

 

Αλλού είναι το topic του Inquisition (3).

 

Εδώ είναι του 2.

 

Κι επειδή ξέχασα να πω πριν, αν σου αρέσει ο Varric στο Inquisition ήταν companion και στο 2. Φυσικά τον έχω στα ταξίδια κι εδώ. ^_^

 

Edit 2:

 

http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Funny/DragonAgeII

 

Έχασα πολλά πράγματα με το να μην είμαι snarky και να μην έχω την Isabela μαζί μου όταν έπαιζα. :P

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...