Προς το περιεχόμενο

Call Of Duty: Black Ops


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τον ιδιο επεξεργαστη εχουμε, σε εμενα παλευοταν καλα η φαση (1920x1080, max, no AA). Καπου 18-20 το πιο χαμηλο υπολογιζω. Υπηρχαν και φασεις ομως που παγωνε τελιως για 2 δευτερολεπτα το πολυ, μετα συνεχιζε κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεμισαμε ειδήμονες, το αστειο ειναι οτι οι πιο πολλοι το εχετε κατεβασει και εχετε και γνωμη.

 

συγνώμη άλλη φορά θα ζητάμε άδεια για να πούμε την άποψη μας... ε ρε γλέντια...

εσύ δηλαδή που το πλήρωσες και έχεις πιο ολοκληρωμένη άποψη για πές μας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Infinity Ward και μάλλον COD 4 ήταν που απογείωσε τη σειρά στα τρελά αυτά νούμερα και πραγματικά το άξιζε.

H Treyarch πήγε να κάνει κάτι διαφορετικό στο World at War, απέτυχε, ήρθε πάλι η Infinity Ward και βελτίωσε το προηγούμενο (5) χωρίς όμως να φτάσει το πρώτο Modern Warfare κυρίως λόγω του Steam και του συστήματος χωρίς Dedicated Server.

Τώρα έρχεται και πάλι η Treyarch να κάνει κάτι πάλι διαφορετικό, τουλάχιστον από άποψη εποχής και μόνο, αλλά σαν πρώτη άποψη που αποκομμίζω από το παιχνίδι, έχοντας παίξει βέβαια ελάχιστα, είναι ότι η εταιρία έχει πολλά να μάθει, από σχεδιασμό όπλων και ήχου μέχρι και καλή διαχείρηση πόρων επεξεργαστή-κάρτας γραφικών.

Όλα τα παραπάνω γνώμη μου είναι ότι η Infinity τα έδινε από την αρχή διάθεσης των δικών της τίτλων.

Αναμένουμε βελτιώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνώμη άλλη φορά θα ζητάμε άδεια για να πούμε την άποψη μας... ε ρε γλέντια...

εσύ δηλαδή που το πλήρωσες και έχεις πιο ολοκληρωμένη άποψη για πές μας..

οτι εσυ παιζεις το 1/4 απο το παιχνιδι οταν παιζεις μονο το sp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι εσυ παιζεις το 1/4 απο το παιχνιδι οταν παιζεις μονο το sp.

 

Καλά θα ήταν να παίζαμε το 1/4. Έτσι όπως έχει γίνει πλέον το είδος, ούτε το 1/10 δεν είναι το SP. Λαμπρή εξαίρεση αποτελεί το MW2, λόγω του πολύ καλού σεναρίου, presentation και γενικά "δεσίματος" του SP campaign. Εύχομαι να ισχύει το ίδιο και με το Black Ops (έχω παίξει πολύ λίγο και φαίνεται αρκετά καλό). Καλό είναι όμως να θυμόμαστε ποιό είναι το πραγματικό SP. Είναι αυτό που είχε το Deus Ex, το ανυπέρβλητο Operation Flashpoint, τα No One Lives Forever, τα Half Life κλπ. Που ήθελες βδομάδες ολόκληρες να τελειώσεις το παιχνίδι.

 

Μετά από 2-3, άντε 5 μέρες που θα έχει τελειώσει το SP του Black Ops, όμως υπάρχει μόνο το online για να μας κρατήσει για τις υπόλοιπες 360 μέρες του χρόνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι εσυ παιζεις το 1/4 απο το παιχνιδι οταν παιζεις μονο το sp.

 

προσωπικά έχω όλα τα call of duty αγορασμένα, απο το πρώτο.. και τα έχω παίξει όλα MP.. αλλα δεν με κάνει ειδήμονα αυτό, και σίγουρα το αν πώ οτι η treyarch κατάφερε μια μεγάλη ευκαιρία να την μετατρέψει σε πλήρη απογοήτευση δεν θα λέω κάτι παραπάνω απο αυτόν που θα το πεί επειδή δεν το έχει αγορασμένο.. το ΜW1 όλοι σπασμένο το είχαμε.. και μια χαρά παίζαμε multiplayer σε σπασμένους servers. δεν χάσαμε κάτι ούτε μας αφαίρεσε το δικαίωμα για γνώμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι εσυ παιζεις το 1/4 απο το παιχνιδι οταν παιζεις μονο το sp.

 

Δηλαδη και εγω που το αγορασα και δεν θα παιξω ποτε ονλαιν τι, ειμαι μλκας..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ρε φιλε..? Εγω δεν εχω τοσο μεγαλο προβλημα. Δεν πας για αλλη καρτα καλυτερα..?

 

Άλλη κάρτα ???η κάρτα μια χαρά είναι αλλά τους πόρους του cpu δεν μπορω να τους διαθέσω ακόμα και το bfbc2 δεν είχε τέτοιες απαιτήσεις στο cpu που θεωρείται από τα ποιο βαριά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλη κάρτα ???η κάρτα μια χαρά είναι αλλά τους πόρους του cpu δεν μπορω να τους διαθέσω ακόμα και το bfbc2 δεν είχε τέτοιες απαιτήσεις στο cpu που θεωρείται από τα ποιο βαριά...

 

Μου φενεται περιεργο γιατι εχουμε τον ιδιο επεξεργαστη, κι εγω οπως σου ειπα, δεν ειχα τοσο προβλημα στο cod. Στο badcompany2 δεν ειχα κανενα απολυτως πτοβλημα, μια χαρα ετρεχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γραφικα ειναι αυτα ρε παιδια?ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ..Ειδικα στην αρχη εμεινα..αλλα μετα αρχησαν τα κολληματα οπως ειναι φυσικο απο το συστημα της υπογραφης....

1024 Χ 768 το εχω...τι να κατεβασω λετε στα γραφικα? προκειμενου να μην κολλαει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μόνα "fixes" που κάνουν κάποια διαφορά και μειώνουν αρκετά το stuttering είναι:

-εγκατάσταση dx που έρχεται μαζί με το παιχνίδι

-απενεργοποίηση steam cloud τελείως

-απενεργοποίηση steam in-game

 

Από ότι έχει ακουστεί προσπαθούν να κυκλοφορήσουν το patch γύρω στο Σ/Κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...