Προς το περιεχόμενο

Call Of Duty: Black Ops


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

'exe_cannot_find_zone', ειναι το error που εχθες μου εβγαλε το black ops στο steam και δεν τρεχει το multiplayer, (για single δεν δοκιμασα να πω την αληθεια)...Aπο οτι διαβασα αυτο το error βγαινει λογω του οτι καποιος αλλαξε στο steam του τη region του...κατι που εγω οντως εκανα για να βρισκω πιο πολλα ατομα στο civilization 5 μιας και με greece region που ειχα δεν εβρισκα κανεναν για να παιξω, και ετσι μου εβγαλε το error....δεν γινονται αυτα ρε παιδια ελεος....εχω κουραστει...

 

Και γενικα πρεπει να αλλαζω region για να παιζω το civilization 5 online, πχ το πρωι βαζω αλλη region για να βρω παιχτες, το απογευμα αλλη, το βραδυ αλλη κλπ.....(αμα βαλω Ελλαδα δηλαδη, θα βρισκω μονο Ελληνες που εχουν φτιαξει room, κατι που ειναι σπανιο...αμα βαλω βερολινο θα βρισκω γερμανους απο εκει, κ.ο.κ...)

 

Αν ξερει κανεις κατι...

 

Γιατι και να το κανω απεγκατασταση το black ops απο το steam και να δουλεψει παλι, οταν αλλαξω παλι region για το civilization 5, θα συμβει το ιδιο....

 

Να ειστε καλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καμια βοηθεια?

 

Ισως αμα κανω uninstall το call of duty και παλι install και μετα παω στο properties και κανω 'verify integrity of game cache', ισως να μην ξαναεχω προβλημα ε?

 

EDIT: Δεν το εχω κανει 'verify integrity of game cache' και αμα παω τωρα που μου εχει βγαλει ηδη το error δεν γινεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βοήθεια παιδιά

έχω την έκδοση του θείου skidrow

και το game δεν μου βλέπει τα saves

είμαι σε win 7 64 bit

όποιος ξέρει ας πει

Αν ειναι ιδιο με το δικο μου προβλημα κανε το εξης:Πατα και μπες στο campaing-μετα μια φορα πισω στο main menu-και ξανα στο campaing.Λογικα θα σου βγαζει να συνεχισεις το παινχιδι σου απο το τελευταιο save.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'exe_cannot_find_zone', ειναι το error που εχθες μου εβγαλε το black ops στο steam και δεν τρεχει το multiplayer, (για single δεν δοκιμασα να πω την αληθεια)...Aπο οτι διαβασα αυτο το error βγαινει λογω του οτι καποιος αλλαξε στο steam του τη region του...κατι που εγω οντως εκανα για να βρισκω πιο πολλα ατομα στο civilization 5 μιας και με greece region που ειχα δεν εβρισκα κανεναν για να παιξω, και ετσι μου εβγαλε το error....δεν γινονται αυτα ρε παιδια ελεος....εχω κουραστει...

 

Και γενικα πρεπει να αλλαζω region για να παιζω το civilization 5 online, πχ το πρωι βαζω αλλη region για να βρω παιχτες, το απογευμα αλλη, το βραδυ αλλη κλπ.....(αμα βαλω Ελλαδα δηλαδη, θα βρισκω μονο Ελληνες που εχουν φτιαξει room, κατι που ειναι σπανιο...αμα βαλω βερολινο θα βρισκω γερμανους απο εκει, κ.ο.κ...)

 

Αν ξερει κανεις κατι...

 

Γιατι και να το κανω απεγκατασταση το black ops απο το steam και να δουλεψει παλι, οταν αλλαξω παλι region για το civilization 5, θα συμβει το ιδιο....

 

Να ειστε καλα!

 

 

Καμια βοηθεια??? Εχω κανει uninstall το steam και install ξανα αλλα παλι τιποτα. Το προβλημα συνεχιζει....κατεβηκε παλι το black ops, το ετρεξα και παλι βγαζει το error, εκανα και 'verify integrity of game cache' αλλα τιποτα...

 

Εστειλα και στο steam support, να δουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα σε αυτο εχεις δικιο, ειναι τραγικο να μη εχουν ενα email να απευθυνθεις κλπ....εχω ξανα κανει ερωτηση στο support και μου απαντησαν, χωρις ομως να βρεθει η λυση σε αυτο που ρωτουσα και ετσι βαρεθηκα και το παρατησα....

 

Το προβλημα ηταν οτι ενα παιχνιδι μου δεν ελεγε σε δεξι κλικ στο steam, view cd key....και δεν εβρισκα το cd key του..οτι και αν εκανα απο αυτα που μου ειπαν η επιλογη αυτη δεν εμφανιστηκε...χαχ!

 

Και κριμα που ολο και περισσοτερα παιχνιδια ειναι μεσω steam....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα, εσβησα οτι ειχα και δεν ειχα απο steam μεσα στον υπολογιστη, και το εκανα σε διαφορετικο φακελο το install του steam, σε εναν που ονομασα steam in, και αφου εβαλα το steam και κατεβασα παλι το black ops, ολα οκ, επαιξε κανονικα.....ουφ, με εσκασε....!

 

Καλα region δεν ξανα αλλαζω...τωρα μου εχει frankfurt....για να το λεει, κατι θα ξερει...αχαχα

 

Αντε τωρα να κατεβαζω παλι ολα τα παιχνιδια απο την αρχη........! :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Black Ops: First Strike dated for PC

 

PC users can finally get their mitts on the First Strike expansion for shooter Call of Duty: Black Ops this Friday, developer Treyarch has announced.

 

A Tweet from community manager Josh Olin broke the news, noting that the DLC is available for pre-order on Steam now.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...