Προς το περιεχόμενο

GOG - Πλατφόρμα ψηφιακής διανομής DRM-free παιχνιδιών


SomnusRX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 ώρες πριν, p4n0s86 είπε

Τις τελευταίες μέρες δεν μου κάνει Sync με το Steam και δεν φορτώνει τα εγκατεστημένα παιχνίδια. Έκανα και το τελευταίο update χτες, αλλά τίποτα. Εσάς όλα κομπλέ;

 

16 ώρες πριν, G.TH. είπε

Πρέπει να ξανασυνδέσεις τους λογαριασμούς σου

Συνδεμένοι είναι και εμένα μου κάνει ακριβώς τα ίδια, δείχνει τα installed games σε ολες τις πλατφόρμες εκτός Steam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bad_freddy είπε

Συνδεμένοι είναι και εμένα μου κάνει ακριβώς τα ίδια, δείχνει τα installed games σε ολες τις πλατφόρμες εκτός Steam.

Πήγαινε πάνω αριστερά στο γρανάζι, και ξαναέλεγξε το. Θα δεις ότι τα επίκ, όριτζιν κτλ είναι συνδεδεμένα και έχουν και το όνομα σου, το στημ δεν θα είναι και θα πρέπει να το ξανακάνει.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, G.TH. είπε

Πήγαινε πάνω αριστερά στο γρανάζι, και ξαναέλεγξε το. Θα δεις ότι τα επίκ, όριτζιν κτλ είναι συνδεδεμένα και έχουν και το όνομα σου, το στημ δεν θα είναι και θα πρέπει να το ξανακάνει.

Έχεις δίκιο, αυτό ήταν, συνήθως βέβαια εμφανίζει μια κόκκινη τελεία στο γραναζάκι για να σου δείξει οτι κάτι δεν πάει καλά με τα connections και τώρα δεν είχε τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/5/2020 στις 3:04 ΜΜ, G.TH. είπε

Πήγαινε πάνω αριστερά στο γρανάζι, και ξαναέλεγξε το. Θα δεις ότι τα επίκ, όριτζιν κτλ είναι συνδεδεμένα και έχουν και το όνομα σου, το στημ δεν θα είναι και θα πρέπει να το ξανακάνει.

Τελικά κάθε φορά που ανοίγω το Galaxy έχει χάσει την σύνδεση με το Steam (μόνο) και πρέπει πάντα να κάνω disconnect/reconnect για να δει τα παιχνίδια. Αμα είναι έτσι ανοίγω και το Steam κατευθείαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, bad_freddy είπε

Τελικά κάθε φορά που ανοίγω το Galaxy έχει χάσει την σύνδεση με το Steam (μόνο) και πρέπει πάντα να κάνω disconnect/reconnect για να δει τα παιχνίδια. Αμα είναι έτσι ανοίγω και το Steam κατευθείαν...

Εγώ το έχω να μην κάνει λογκ άουτ ποτέ, κάνει αυτόματο λογκίν με απομνημόνευση κωδικού και επαληθευτή. 'Έκανα χειροκίνητο λογκάουτ τώρα για να δω αυτό που λες, αλλά κανονικά δείχνει τα πάντα εγκατεστημένα.
Τους φίλους σου του στημ τους δείχνει κανονικά δεξιά στο γογ;

Επεξ/σία από G.TH.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παράλληλα με τις εκπτώσεις, υπάρχουν διαθέσιμα πλέον και τα παρακάτω demo:

  • Desperados 3
  • System Shock remake
  • Destroy All Humans remake
  • Cris Tales
  • Vagrus – The Riven Realms
  • Spiritfarer
  • Carrion
Επεξ/σία από Despotas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Σας έχει τύχει το Galaxy να εμφανίζει κάποιο παιχνίδι από άλλη πλατφόρμα ως unknown game;

Mου συνέβη χτες με το Pathway που έδινε δωρεάν το Epic. Έκανα reconnect το Epic, δοκίμασα να τρέξω και τις δυο πλατφόρμες μαζί ή χώρια, το τσέκαρα και σήμερα το πρωι, αλλά εκεί το εμφανίζει ως unknown. H αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω αν υπάρχουν θέματα μεταξύ Epic και Galaxy μιας και για πρώτη φορά που ασχολήθηκα με το Epic ήταν όταν έδωσε το Civ VI, μέχρι τότε αγνοούσα την ύπαρξή του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Speculoos είπε

Σας έχει τύχει το Galaxy να εμφανίζει κάποιο παιχνίδι από άλλη πλατφόρμα ως unknown game;

Mου συνέβη χτες με το Pathway που έδινε δωρεάν το Epic. Έκανα reconnect το Epic, δοκίμασα να τρέξω και τις δυο πλατφόρμες μαζί ή χώρια, το τσέκαρα και σήμερα το πρωι, αλλά εκεί το εμφανίζει ως unknown. H αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω αν υπάρχουν θέματα μεταξύ Epic και Galaxy μιας και για πρώτη φορά που ασχολήθηκα με το Epic ήταν όταν έδωσε το Civ VI, μέχρι τότε αγνοούσα την ύπαρξή του.

Μόνο ένα; Ένα στα 5 έβγαινε έτσι, τώρα έστρωσε και είναι η εξαίρεση. Ή να στο δείξει χωρίς εικονίδιο.

Και η σύνδεση με το steam και το Uplay έχει ακόμα προβλήματα, βγαίνει μόνη της οφφλάιν και δεν επανέρχεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Speculoos είπε

Σας έχει τύχει το Galaxy να εμφανίζει κάποιο παιχνίδι από άλλη πλατφόρμα ως unknown game;

Mου συνέβη χτες με το Pathway που έδινε δωρεάν το Epic. Έκανα reconnect το Epic, δοκίμασα να τρέξω και τις δυο πλατφόρμες μαζί ή χώρια, το τσέκαρα και σήμερα το πρωι, αλλά εκεί το εμφανίζει ως unknown. H αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω αν υπάρχουν θέματα μεταξύ Epic και Galaxy μιας και για πρώτη φορά που ασχολήθηκα με το Epic ήταν όταν έδωσε το Civ VI, μέχρι τότε αγνοούσα την ύπαρξή του.

Σε μένα έπιανε αν επιλέξω το παιχνίδι και μπω μέσα στις πληροφορίες του, μετά ξεσκαλώνει και ενημερώνεται σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, G.TH. είπε

Μόνο ένα; Ένα στα 5 έβγαινε έτσι, τώρα έστρωσε και είναι η εξαίρεση. Ή να στο δείξει χωρίς εικονίδιο.

Και η σύνδεση με το steam και το Uplay έχει ακόμα προβλήματα, βγαίνει μόνη της οφφλάιν και δεν επανέρχεται.

Με το steam μόνο μου το έχει εμφανίσει αλλά σπάνια, με uplay/origin και εδώ και ένα μήνα epic δεν είχα θέμα

1 ώρα πριν, p4n0s86 είπε

Σε μένα έπιανε αν επιλέξω το παιχνίδι και μπω μέσα στις πληροφορίες του, μετά ξεσκαλώνει και ενημερώνεται σωστά.

Αυτό έκανα χτες, μπήκα μέσα είχε απλά μια μαυρίλα, πάτησα ακόμα και install αλλά δεν έγινε τίποτα. Ίσως αν το εγκαταστήσω από το epic να μου το εμφανίσει. Θα το δοκιμάσω το βράδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Τις προάλλες το GOG έβγαλε μήνυμα ότι το Epic έγινε officially integrated με την πλατφόρμα. Από τότε βγάζει ό,τι παιχνίδια να'ναι στη βιβλιοθήκη μου. Δεν έχω και πολλά (30) οπότε ξέρω λίγο πολύ τι παίζει. Άλλες φορές μου βγάζει 10, άλλες 28, ποτέ όμως όλα.

Έκανα το λάθος να το κάνω disconnect/connect και από τότε εμφανίζει την Epic collection ως κενή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Στις 27/8/2020 στις 10:28 ΜΜ, Speculoos είπε

Τις προάλλες το GOG έβγαλε μήνυμα ότι το Epic έγινε officially integrated με την πλατφόρμα. Από τότε βγάζει ό,τι παιχνίδια να'ναι στη βιβλιοθήκη μου. Δεν έχω και πολλά (30) οπότε ξέρω λίγο πολύ τι παίζει. Άλλες φορές μου βγάζει 10, άλλες 28, ποτέ όμως όλα.

Έκανα το λάθος να το κάνω disconnect/connect και από τότε εμφανίζει την Epic collection ως κενή.

Από όσο ξέρω, χρειάζεται να απεγκαταστήσεις το παλιό community plugin και να περάσεις (και να το ρυθμίσεις πάλι) το official που δίνουν σε πρόσφατη έκδοση του Galaxy Client (αν δεν έχεις πρόσφατη, ή δεν σου έχει βγάλει επιλογή για ενημέρωση τότε θα χρειαστεί να ξανα-κατεβάσεις και να περάσεις "απο πάνω" τον Client γιατί κάποιες παλιές εκδόσεις του είχαν θέμα και δεν ενημέρωναν για διαθέσιμα updates).

Ίσως είναι εκεί κάπου το πρόβλημα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...