Προς το περιεχόμενο

SSD tips - tweaks & trim support


liopyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άψογα. Δουλεύει όπως θα έπρεπε με δεδομένο ότι είναι σε sata2. Μεγεια ο δίσκος. Άποψή μου είναι να τον χαρείς και να μην τον στρεσάρεις άλλο με τεστ και μετρήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άψογα. Δουλεύει όπως θα έπρεπε με δεδομένο ότι είναι σε sata2. Μεγεια ο δίσκος. Άποψή μου είναι να τον χαρείς και να μην τον στρεσάρεις άλλο με τεστ και μετρήσεις.

 

 

σευχαριστω πολυ για τη βοηθεια!

να εισαι καλα και η αληθεια ειναι οτι ηδη τον χαιρομαιmrgreen.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

εκανα σημερα ενα speed test me atto στον agility 3 που εχω ενα χρονο τωρα με τα ιδια windows και βλεπω εχει ξεσαλωσει :-D 564 mb/s read.μακραν η καλυτερη αγορα που εκανα ποτε B)τον εχω καταευχαριστηθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

 

Σε μια εβδομάδα και κάτι θα αγοράσω τον πρώτο μου ssd! Σκέφτομαι τον ocz agility 3 120gb! (εκτός αν υπάρχει κάποιος καλύτερος στα ίδια λεφτά)

Η ερώτηση μου είναι..... τον βάζω απλά στο laptop της υπογραφής μου (και του βάζω win7) η πρέπει πρώτα να κάνω κάτι άλλο????(επειδή έχω δει διάφορα που λένε για fw και έχω μπερδευτεί)

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το magician μου φαινεται οτι δε κανει τιποτα..ενω παταω tune και τα δειχνει πρασινα μετα παω στο

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters

 

Find the "EnableSuperfetch" key on the right-hand pane, rightclick it, hit modify and change 3 to 0 and hit OK.

 

και το super fetch ειναι ακομα 3 οχι 0.

 

επισης στο events viewer μου λεει

Session "ReadyBoot" stopped due to the following error: 0xC0000188

 

The maximum file size for session "ReadyBoot" has been reached. As a result, events might be lost (not logged) to file "C:\Windows\Prefetch\ReadyBoot\ReadyBoot.etl". The maximum files size is currently set to 20971520 bytes.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν βάζω την ερώτησή μου στο σωστό μέρος όμως ήθελα να ρωτήσω ως κάτοχος ενός intel 330 120gb ssd αν είναι καλή πρακτική να ορίσω με κάποιο τρόπο τον φάκελο που θα χρησιμοποιεί ο google chrome για τα temporary files στον άλλο μου hdd που είναι συμβατικός και όχι ssd. Φαντάζομαι ότι κάνει αρκετές εγγραφές στον δίσκο ο chrome ε; Αν κάποιος ξέρει και από που το ορίζω αυτό στον chrome θα το εκτιμούσα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...