Προς το περιεχόμενο

Driving και Racing Games (Αγαπημένα, Προτάσεις, Απορίες)


chiderboy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.Με 3 οθονες προσωπικα δε μπορω να παιξω.Εκατσα σε ενα rig και δε με βολεψε.Χανομουν, με ενοχλουσαν τα bezels και γενικα δεν ειναι απο τα πραγματα που ζηλεψα απο το συνολικο του rig

Ενα 34 μονιτορ πιστευω ειναι σαφως καλυτερα (δεν εχω προσωπικη εμπειρια για αυτο και η λεξη "πιστευω" )

Αλλιως ωραιο feeling εχει σε κοντινη αποσταση μια μεγαλη τηλεοραση.

 

Οσον αφορα τα παιχνιδια, αναλογα τι ζητας..

Στο διπλα φορουμ παντως εχουμε μαζευτει και σκοτωνομαστε στις πιστες μεταξυ μας :D

 

Συγκεκριμενα για το assetto, υπαρχουν αμετρητα mods (cars/tracks) που μπορεις να βρεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 391
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με τηλεοραση εχεις οσο vision εχει και μια 23αρα 16:9 απλα θα τα βλεπεις πιο μεγαλα.

 

Δες εδω πχ. το Dirt Rally σε 21:9 ultrawide Native μ ολο το εξτρα vision που σου δινει και τα stats στις ακρες και περιποιημενα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα!

Ψάχνω για κανα racing παιχνιδάκι, πιο πολύ arcade και οτι πολύ simulation στυλ need for speed.

έχετε να προτείνετε κάτι? πιο παλιά μου άρεσε το need for speed unlimited(το ξέρω.....παλιά στο τέξας!)το project cars III αξίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες το forza horizon που νομιζω εχει βγει σε πισι(εχω παιξει το 1 στο χβοχ), τα καινουρια nfs και το project cars που λες αξιζει

αλλα ειναι πιο πολυ σε πιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

dirt 3 αν βρεις σε προσφορά νομίζω είναι η καλύτερη επιλογή

από κι και πέρα  

ίσως και Grid 3 ή Grid Autosport πάντα σε προσφορά είναι παλιά games βέβαια 

ίσως και το Forza Motosport:Apex που είναι και Free αν θυμάμαι καλά 

αλλά θέλει windows 10 και dx12 κάρτα γραφικών πάντα αν θυμάμαι καλά 

γιατί δεν ασχολήθηκα με το game αφού το βγάλαν χωρίς να υποστηρίζει τιμονιέρες 

Επεξ/σία από aliakas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω 2 απλες ερωτησεις

1.  Κατεβασα το demo του project cars pagani edition απο στεαμ και παιζει καλα στο pc μου με medium settings, και στα high σα να κανει λιγο lag.  Για να παιζει το demo θα παιζει και το full version, σωστα;

 

2.  Επειδη ειμαι αναμεσα assetto corsa και pcars, ποιο απο τα δυο ειναι πιο βαρυ για ενα pc.  Σα να προτιμω το asseto corsa, αλλα δεν υπαρχει demo να δοκιμασω, και θελω να ξερω αν θα το σηκωνει το pc μου απο τη στιγμη που παιζει το pcars.

 

 

Θα παρω καλυτερο pc στο μελλον, αλλα θελω να παιξω τωρα εστω με medium settings.

 

εχω i5 [email protected], gpu gtx650, 4gb ram

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

project torque racing game

Καλημερα στην παρεα!
Μια που πλησιαζουν οι γιορτες και απεχω αρκετα τα τελευταια χρονια απο τα racing games
Θα ηθελα μια ενημερωση ως προς το συγκεκριμενο game και αν υπαρχει καποιο αναλογο και διασκεδαστικο racing game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

TrackMania 2 Valley,Canyon,Stadium

 

Καλημέρα στο φόρουμ. Έχω μία ερώτηση σχετικά με το game του τίτλου:http://maniaplanet.com/trackmania/valley

Είναι καλό παιχνίδι? Έχει καλό gameplay? Γραφικά? Αξίζει γενικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνα με το trackmania nations (δωρεάν στο steam) για να δείς αν σου αρέσει το arcade racing στυλ που έχει η σειρά και μετά ψάξε για τις paid επιλογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...