Προς το περιεχόμενο

Driving και Racing Games (Αγαπημένα, Προτάσεις, Απορίες)


chiderboy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 390
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά κανένα free racing game που να παίζει σε multiplayer υπάρχει? Με καλά γραφικά?

1 ) Raceroom racing experience

 

     http://store.steampowered.com/app/211500/?snr=1_5_9__300

 

2)   Copa Petrobras de Marcas 

 

  http://store.steampowered.com/app/359800/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ) Raceroom racing experience

 

     http://store.steampowered.com/app/211500/?snr=1_5_9__300

 

2)   Copa Petrobras de Marcas 

 

  http://store.steampowered.com/app/359800/

 

 

Εβαλα το Raceroom racing experience αλλα πεφτει πολυ οργωμα χωραφιων

Παιζω με πληκτρα Χειροφρενο δεν υπαρχει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν παίζεις τέτοια games κανε δώρο στον εαυτό σου μια τιμονιερα 

από οτι έχεις καταλάβει και συ τέτοια games με κουμπιά δεν παίζονται

ακόμα και dirt 3 να παίξεις είναι η μέρα με την νύχτα με τιμονιερα  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα το Raceroom racing experience αλλα πεφτει πολυ οργωμα χωραφιων

Παιζω με πληκτρα Χειροφρενο δεν υπαρχει ?

Δεν θυμάμαι να σου πό την αλήθεια, άμα δεν το βρίσκεις θα το βρείς στο game setings > keyboard and mouse και εκεί θα το δεις σε πιο κουμπί είναι το handbrake .

 

 

Πρόσφατα πεζό το  project cars , ωραία γραφικά, ρεαλιστικό, και μπορείς να προσαρμόσεις racing όπως θέλεις , με οποιο αμάξι θέλεις (όλα είναι ανοιχτά από την αρχή), και οποιο πιστα θέλεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 4 μήνες μετά...

Multiplayer Car Racing Sim?

 

Χαιρετώ!

 

Δύο είναι οι ερωτήσεις μου για τους ενδεχόμενους γνώστες:

 

1) Πρέπει να πέρασαν 6-7 χρόνια σίγουρα, από τότε που είχα βρει ένα πολύ τίμιο online racing game που το κατέβαζες δωρεάν (το πολύ 500mb) , κι έπαιζες επί τόπου mulitplayer online σε λίγες πίστες. Είχε αρκετά τεχνικά options, ήταν simulation δηλαδή και πολύ καλή indie δουλειά γενικώς. Σκεφτόμουν και τότε να το αγοράσω για όλο το πακέτο. Άξιζε πολύ. Θυμίζει σε κάποιον κάτι, διότι δεν μπορώ να θυμηθώ το όνομα με τίποτα;

 

Edit: Μόλις το θυμήθηκα, και λεγόταν Project Torque. Δυστυχώς δεν λειτουργεί πια.

 

2) Ξέρετε κάτι παρόμοιο σημερινό που να μην έχει μεγάλα system requirements και να μπορείς να το παίξεις εύκολα με φίλους;

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα δοκιμάσει πριν κάποιους μήνες το RaceRoom Racing Experience στο steam. Η πλατφόρμα είναι όπως το περιγράφεις. Free, αλλά αγοράζεις αυτοκίνητα πίστες κτλ. Δεν είχα ασχοληθεί πολύ, δεν ξέρω οι γνώστες αν το θεωρούν καλό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Ξεθάβω τη συζήτηση λόγω... οικονομικών λόγων.

 

Για όσους ασχολούνται με iRacing, παίζει σήμερα πολύ καλή προσφορά Cyber Monday: $75 για αγορά $100 in-game credits. Σε συνδυασμό με το Black Friday offer του -25% στις ετήσιες συνδρομές (ισχύει μέχρι 6/12), πάμε σε τελική τιμή περίπου 60 ευρώ για ένα χρόνο.

 

Όχι άσχημα. Πάλι καλά που πρόλαβα και το τσίμπησα γιατί αύριο έληγε η συνδρομή και τότε δεν θα ίσχυε τίποτα από τα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα που έχει λήξει τί πρέπει να κάνω γιατί μπερδεύτηκα. Είχα πει θα ανανεώσω την BF αλλά το 25% ήταν λίγο μπροστά σε παλιότερες προσφορές. Τώρα δηλαδή ανανεώνω κανονικά και μετά πληρώνω άλλα 75 για 100;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να ανανεώσεις για ένα μήνα με το ελάχιστο ποσό, στη συνέχεια να πάρεις την προσφορά των 75 για 100 και μετά αποφασίζεις αν θα ξοδέψεις τα 100 για ανανέωση ενός έτους (με την επιπλέον έκπτωση -25%) ή απλώς θα αγοράσεις αμάξια/πίστες. Η προσφορά ισχύει μέχρι σήμερα το βράδυ (28/11, 23:59 GMT)

 

Επίσης τρέχει και δεύτερο Black Friday offer για νέα μέλη με -50%, η ετήσια βγαίνει μόλις στα $55 (χωρίς ΦΠΑ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με χάλασε. Στους νέους 50 και εμείς ψίχουλα. Έχω φτάσει Α κατηγορία και έχω αγοράσει αρκετά πράγματα, αλλά το παράτησα από το καλοκαίρι περιμένοντας την bf. Αν δεν είχα κάνει τόσο κόπο και τόσα έξοδα θα αγόραζα καινούρια. Σέ ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, δεν αξίζει σε καμία περίπτωση να κάνεις νέα συνδρομή. Όχι μόνο λόγω του Class A που βρίσκεσαι τώρα, αλλά και για τα αμάξια/πίστες που έχεις ήδη αγοράσει και πρακτικά θα πάνε χαμένα. Γενικά οι νέοι παίρνουν πάντα τις καλύτερες προσφορές, εγώ πχ. πήρα το πρώτο μου τρίμηνο με μόλις 5 ευρώ, πρακτικά τζάμπα. Από εκεί και πέρα βέβαια σε μαδάνε, αλλά και τι να γίνει αφού δεν υπάρχει άλλο τέτοιο παιχνίδι.

 

Με την παραπάνω μέθοδο πάντως πρακτικά παίρνεις 13 μήνες για ~72 ευρώ (60 συν τα 12 του πρώτου μήνα), που δεν είναι άσχημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...