Προς το περιεχόμενο

Driving και Racing Games (Αγαπημένα, Προτάσεις, Απορίες)


chiderboy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Assetto Corsa έχει κάμποσα τέτοια μέσω mods και αρκετά από αυτά είναι αξιόλογα. Χώρια οι ωραιότατες free roaming διαδρομές (κι αυτές μέσω mod). Αλλά δεν μπορείς να φτιάξεις το αυτοκίνητο, το πολύ πολύ να ρυθμίσεις αναρτήσεις, φρένα κλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, nzeppos είπε

Το Assetto Corsa έχει κάμποσα τέτοια μέσω mods και αρκετά από αυτά είναι αξιόλογα. Χώρια οι ωραιότατες free roaming διαδρομές (κι αυτές μέσω mod). Αλλά δεν μπορείς να φτιάξεις το αυτοκίνητο, το πολύ πολύ να ρυθμίσεις αναρτήσεις, φρένα κλπ. 

Θα το ψάξω αυτό ευχαριστώ.Μηπως έχεις κάποιο λινκ για τα mods αυτά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alex84 είπε

Θα το ψάξω αυτό ευχαριστώ.Μηπως έχεις κάποιο λινκ για τα mods αυτά?

Υπάρχουν πολλά σημεία να ψάξεις αλλά εγώ συνήθως κατεβάζω από εδώ: https://www.racedepartment.com/downloads/categories/ac-cars.6/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
1 ώρα πριν, Despotas είπε

Ψάχνω κάτι arcade ή semi arcade με χρήση gamepad παρόμοιο με τα Forza Horizon 3 και 4. Ιδανικά να έχει licensed cars.

Λένε κάτι τα τελευταία Need for Speed?

Ευχαριστώ.

Το project CARS 3 είναι η πιο καινούργια κυκλοφορία.  Είχα καιρό να δοκιμάσω καινούργιο racing και, αφού το δοκίμασα, κατάλαβα ότι το είδος έχει βαλτώσει οριστικά. Ο τεχνικός τομέας δεν έχει δώσει τίποτα  καινούργιο από την εποχή του Need for Speed Shift για εμένα.  Τα γραφικά δεν βελτιώνονται, το μοντέλο φυσικής και ζημιών είναι απλούστερο ή πιο σύνθετο ανάλογα με τις προθέσεις του developer αλλά πάντα στα συνηθισμένα πλαίσια, οπότε γιατί να αγοράζω καινούργια παιχνίδια, για τα νέα αυτοκίνητα (που πολλά παλιά sim τα πουλάνε ως add-on ούτως ή άλλως) ή τις νέες πίστες; Assetto Corsa, και όταν βαριέμαι, αγορά κανένα add on με καινούργια αυτοκίνητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Despotas είπε

Ψάχνω κάτι arcade ή semi arcade με χρήση gamepad παρόμοιο με τα Forza Horizon 3 και 4. Ιδανικά να έχει licensed cars.

Λένε κάτι τα τελευταία Need for Speed?

Ευχαριστώ.

Δοκίμασε το NFS 2016 και το Heat. Επίσης δες τη σειρά Dirt (όχι ράλλυ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και το νεο project cars καθολου ασχημο για arcade. Αλλα ρε παιδια το φορζα παιζει μπαλα μονο του στην κατηγορια, τι να λεμε..

Επεξ/σία από pollop
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Despotas είπε

Ψάχνω κάτι arcade ή semi arcade με χρήση gamepad παρόμοιο με τα Forza Horizon 3 και 4. Ιδανικά να έχει licensed cars.

Λένε κάτι τα τελευταία Need for Speed?

Ευχαριστώ.

Δέσποτα να ξέρεις οι από πάνω ότι παιχνίδι σου πρότειναν δεν έχει καμία σχέση με τα forza horizon παιχνίδια, ασ' τους να προτείνουν. Μάλλον διάβασαν απλώς να γράφεις " προτείνετε μου παιχνίδια με licensed αμάξια" 😝.

Στο λοιπόν, στην ίδια φάση με FH είναι τα the crew 1 & 2, της ubisoft αλλά είναι αρκετά σάπια παιχνίδια για μένα,όμως είναι ανοιχτός χάρτης και έχει οφισιαλ αυτοκίνητα και όχι μόνο (μηχανές, αεροπλάνα, χόβερκραφτ,μπαγκις κα)

https://thecrew-game.ubisoft.com/the-crew-2/en-us/game-info/vehicles/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν είμαι "ραλάκιας" αν είναι να παίξω κάτι σε racing θα είναι μόνο arcade, οπότε το Need for Speed Hot Pursuit μου είχε κάτσει κουτί. Το έβαλα ξανά πριν λίγους μήνες και μου φάνηκε μια χαρά, βγήκε πρόσφατα σε remastered έκδοση αν και δε γνωρίζω κατά πόσο είναι καλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, EverythingYouBelieve είπε

Αν και δεν είμαι "ραλάκιας" αν είναι να παίξω κάτι σε racing θα είναι μόνο arcade, οπότε το Need for Speed Hot Pursuit μου είχε κάτσει κουτί. Το έβαλα ξανά πριν λίγους μήνες και μου φάνηκε μια χαρά, βγήκε πρόσφατα σε remastered έκδοση αν και δε γνωρίζω κατά πόσο είναι καλή.

Δεν αξίζει η remaster. Η γνήσια έκδοση κρατάει ακόμα πολύ καλά από άποψη γραφικών.

2 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

 😝το λοιπόν, στην ίδια φάση με FH είναι τα the crew 1 & 2, της ubisoft αλλά είναι αρκετά σάπια παιχνίδια για μένα,όμως είναι ανοιχτός χάρτης και έχει οφισιαλ αυτοκίνητα και όχι μόνο (μηχανές, αεροπλάνα, χόβερκραφτ,μπαγκις κα)

https://thecrew-game.ubisoft.com/the-crew-2/en-us/game-info/vehicles/

Είχα ξεχάσει την ύπαρξή τους λολ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ο ανθρωπος λεει για arcade ή semi arcade και του προτείνετε assetto corsa και project cars 1 ?

σηγα μην του πείτε να δοκιμάσει και iracing

λοιπον Forza Horizon και The Crew 2  για open world , Dirt 3,4,5 για πολυ καλο solo progressive gaming (στο στιλ των παλιων ColinMacRay)

και φυσικα F1 2020 αν εισαι της φόρμουλας 

Επεξ/σία από aliakas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις προτάσεις. Τα Forza 3 και 4 τα λιώσαμε και φοβάμαι πως δύσκολα θα βρω κάτι παρόμοιο και τόσο καλό.

Το Crew 2 δείχνει ενδιαφέρον και λέω να δοκιμάσω το NFS Heat.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...