Προς το περιεχόμενο

FAQ (Συχνές ερωτήσεις) - Πριν ανοίξετε νέο θέμα, δείτε πρώτα ΕΔΩ!


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
2 λεπτά πριν, suspiria είπε

Δεν είναι αυτό το θέμα.Το θέμα είναι η συμπεριφορά του καθενός.Το πόσο σωστός είσαι.Ετσι πως έγινε το σύστημα των αγγελιών καλύπτονται πλήρως οι αναξιόπιστοι.

Όχι, αυτό το εξαντλήσαμε και πολλές φορές μάλιστα. Δεν καλύπτονται πλήρως οι αναξιόπιστοι, αρκεί οι συναλλασσόμενοι να έχουν διαβάσει το σχετικό θέμα για το πώς λειτουργεί η αξιολόγηση.

Το έκανες αυτό; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 862
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Το έχουμε τονίσει αμέτρητες φορές:

ΜΗΝ δέχεστε να παραλάβετε/πληρώσετε οτιδήποτε αν δεν έχετε οριστεί ως συναλλασσόμενο μέλος από το δημιουργό της αγγελίας.

Το έχουμε βάλει σε ΚΑΘΕ αγγελία.

Δεν μπορούμε να σας αναγκάσουμε να το κάνετε, αλλά το έχουμε προτείνει σε κάθε ευκαιρία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Snoob είπε

Το έχουμε τονίσει αμέτρητες φορές:

ΜΗΝ δέχεστε να παραλάβετε/πληρώσετε οτιδήποτε αν δεν έχετε οριστεί ως συναλλασσόμενο μέλος από το δημιουργό της αγγελίας.

Το έχουμε βάλει σε ΚΑΘΕ αγγελία.

Δεν μπορούμε να σας αναγκάσουμε να το κάνετε, αλλά το έχουμε προτείνει σε κάθε ευκαιρία. 

 

Ειχα πουλησει μεσω αγγελιας, παλια, με την παλιοτερη εκδοση του site. Τοτε δεν προβλεπονταν ρολοι 'αγοραστη' και 'πωλητη'. Επισης εδω δεν εχω δοσοληψιες παρα μια φορα στα ενα/δυο χρονια. Τι αλλαξε επι της ουσιας με τις αγγελιες; Εμενα με ενδιαφερει ως πωλητη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 ώρες πριν, mindreader είπε

Ειχα πουλησει μεσω αγγελιας, παλια, με την παλιοτερη εκδοση του site. Τοτε δεν προβλεπονταν ρολοι 'αγοραστη' και 'πωλητη'. Επισης εδω δεν εχω δοσοληψιες παρα μια φορα στα ενα/δυο χρονια. Τι αλλαξε επι της ουσιας με τις αγγελιες; Εμενα με ενδιαφερει ως πωλητη.

Yπάρχει ένα πολύ αναλυτικό νήμα το οποίο περιγράφει το πώς λειτουργούν οι αγγελίες με το νέο σύστημα, μπορείς να το βρεις εδώ.

Mε λίγα λόγια, πλέον ο δημιουργός της αγγελίας (πωλητής σε αγγελία πώλησης, αγοραστής σε αγγελία ζήτησης) μόλις συμφωνήσει με κάποιο μέλος στα θεμελιώδη (κόστος, τρόπος παραλλαβής/παράδοσης του αντικειμένου) μπορεί να ορίσει το μέλος αυτό ως επιλεγμένο για την ολοκλήρωση της συναλλαγής, οπότε ξεκλειδώνει η δυνατότητα αξιολόγησης και για τους δύο.

Με τον τρόπο αυτό, υπάρχει μία ξεκάθαρη (και εύκολα επιβεβαιώσιμη) διαδικασία ώστε κανείς να μην αμφισβητήσει ότι υπήρξε συμφωνία συναλλαγής, όπως είχαμε παλιά, όπου τα μέλη μπορούσαν εύκολα να αμφισβητήσουν ότι υπήρξε η όποια συμφωνία, ενώ οι περιπτώσεις ασυνέπειας σε περίπτωση συνάντησης δεν καλύπτονταν.

Προβλέπεται επίσης και μια απλή -αλλά όχι αυτοματοποιημένη- διαδικασία ακύρωσης της συμφωνίας, με αίτημα και των δύο (δημιουργού αγγελίας και επιλεγμένου μέλους) σε περίπτωση που για τον οποιονδήποτε λόγο ενώ αρχικά κατέληξαν σε μια συμφωνία τελικά δεν πρόκειται να ολοκληρωθεί αυτή και δεν επιθυμούν να αξιολογήσουν το άλλο μέλος.

Το νήμα τα εξηγεί νομίζω σε λεπτομερή βαθμό, διάβασέ το και αν υπάρχει κάποια απορία, εδώ είμαστε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειναι ευκολο να δημιουργηθει ενα sticky θεμα καπου με το ποιος ειναι mod σε ποιο section? Εκτος και αν με το καινουργιο φορουμ υπαρχει τετοια σελιδα.

Να ξερουμε σε ποιον να απευθυνθουμε.

 

@Snoob @Praetorian

Επεξ/σία από overpower
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω βαλει μια αγγελια και θελω να το δωσω 16ευρω το προιον. Βαζω λοιπον 16 ευρω και παταω υποβολη. Οταν υποβαλεται η αγγελια βγαζει τιμη ενα παλαβο 15,83 ευρω.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεε μου, απο την 1η στιγμη ελεγα ποσο χαλια εκαναν το νεο interface του insomnia.

6 μηνες μετα, ακομη προβληματα.

Ξαφνικα λοιπον, τωρα, δεν βλεπω τις συνδρομες μου/θεματα που ακολουθω.

Ροες και κολοκυθια! Πολεμικο το εργο!

Μεχρι και το url εχω κρατησει, μην χαθει και ψαχνομαι. Και παλι στο μηδεν!

Ιδου τι βλεπω στο url που ΠΑΝΤΑ εβλεπα τις συνδρομες μου(συμφορουμιτης το 'κατασκευασε' και μου το εδωσε εδω)

https://www.insomnia.gr/discover/347/?&stream_read=all&view=condensed

και ιδου τι βλεπω τωρα!!!!

2018_06_07_09_00_24_pm.jpg

 

Γιατι ρε γαμωτο τετοια προβληματα ολη την ωρα;

Ειμαι γραμμενος σε καμια 500αρια φορουμς, ελληνικα και ξενα! Τετοιο μανικι πουθενα!

Ελπιζω για μια ακομη φορα, να βοηθησετε.

Εδω να ειμαστε, συνεχως με προβλημα και συνεχως σε αναζητηση βοηθειας!

Καλο το insomnia, αριστο, αλλα στον εν λογω θεμα τα εχει κανει @#$%^&*

 

Αναμενω βοηθεια, ευχαριστω προκαταβολικα....

:( :( :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομη οι συνδρομες δεν σορταρονται για να βγαινουν τα θεματα που εχουν νεες απαντησεις πανω και οσες δεν εχουν νεα απαντηση κατω.
Υπαρχει προθεση να διορθωθει; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...