Προς το περιεχόμενο

Fable III


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γενικά σαν rpg λέει τπτ η είναι τελείως μάπα? Γιατί αν δεν αξίζει κιόλας να φάει άκυρο.

 

Για PC δεν ξέρω αλλά στις κονσόλες που τα έχω παίξει όλα μπορώ να πω πως το πρώτο ήταν πάρα πολύ καλό και αρκετά πρωτότυπο. Το δεύτερο είχε πολλές... παράπλευρες προσθήκες αλλά μικρό κεντρικό storyline. Το 3 ήταν μάλλον μέτριο...

 

Αναλύω περισσότερο την άποψή μου εδώ:

 

http://www.insomnia.gr/topic/305494-fable-iii/page__view__findpost__p__3681048

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Fable III PC demo never planned for release, listing was a misunderstanding

 

It looks as though there won’t be a Fable III PC demo released after all.

 

Despite The Major posting the news that a Fable III demo would be released through GFWL day and date with the game’s PC release, it looks as though it won’t be happening after all.

 

According to an edited version the May XBL Update, Major posted that he had been “informed that a Fable III PC demo is no longer scheduled.”

 

However, Lionhead has told IncGamers that there was never a demo planned for the PC version in the first place, and the listing had been nothing more than a misunderstanding.

 

Game’s still out on May 17 though.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AXAXAXAXA χαζοι ειναι οι ανθρωποι ρε. Πληρης αποχη απο την πραγματικοτητα λεμε. Αν το κυκλοφορησουν τωρα υπαρχει ελπιδα. Μαζι με το Witcher 2 ομως...καμια απολυτως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FABLE III IGN REVIEW. SCORE 6.0

 

A royal disappointment.

 

Το review είναι από τον ίδιο που θα κάνει το review του Witcher 2.

 

Closing Comments

In Fable III you can be king. You quest through a fantasy countryside gathering support to overthrow a vile ruler, take the crown, then strike a balance between fulfilling promises made to supporters and the overall safety of Albion. It's a pretty game and the production values are high, but it sounds a lot better than it plays for a number of reasons. An underdeveloped combat system, uneven story, heaps of bland quests and an endgame that feels rushed make the overall experience feel unfocused and unbalanced. The cast of characters may occasionally make you giggle, but aren't developed nearly enough to establish a meaningful bond to create the kind of moral turmoil Lionhead is clearly aiming for. For a game that tries so hard to get under your skin, Fable III rarely manages to do much more than scratch the surface.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω 6 είναι λίγο. Ίσως ένα 7 θα το άξιζε. Και για όσους δεν έχουν παίξει τα προηγούμενα Fable, ένα 7.5 θα ήταν πιο δίκαιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τα έχω παίξει όλα και όντως κάτι μου έλειπε σε αυτό.

Το κακό είναι δεν βάζουν μόνο καινούργια πράγματα αλλά βγάζουν και άλλα χωρίς λόγο.

Παρόλα αυτά πιστεύω έχει την δική του γοητεία σαν τίτλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με Witcher 2 πάντως που ανέφεραν διάφοροι φίλοι, έχω να παρατηρήσω ότι το F3 είναι εντελώς διαφορετικό είδος παιχνιδιού. Το Witcher είναι ντιαμπλοειδές hack 'n' slash RPG ενώ το Fable είναι κατά βάση action με πολύ απλοποιημένο σύστημα μαχών και ελάχιστα στοιχεία πραγματικού RPG.

 

Υπό αυτή την έννοια τα δύο παιχνίδια απευθύνονται και σε διαφορετικά κοινά. Αφήστε δε που μπορεί κάποιος κάλλιστα να ασχοληθεί με το F3 μάξιμουμ 4-5 μέρες και να το τελειώσει με την ησυχία του, ώστε αμέσως μετά να πιάσει το W2 και να λιώνει για αρκετό καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, δεκτόν. Είναι αρκετά πιο περίπλοκο από το Diablo (χωρίς να είναι και Baldur's Gate). Δεν αλλάζει όμως το γεγονός ότι είναι εντελώς διαφορετικό είδος παιχνιδιού σε σχέση με τα Fable.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...