Προς το περιεχόμενο

Άρωμα Άνδρα


Freakster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 346
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

FAHRENHEIT.-

Θα σε σταματάνε όλες και θα σε ρωτάνε τι άρωμα φοράς.

 

Έτσι. Μιας και δεν έχεις κολλήσει ακόμα, τσεκ την 42, αν και νομίζω πως η absolute πατάει κάτω φρεσκολουσμένα μαλλιά θηλυκού, νοτισμένο από βροχή χώμα, αχνιστή μανιταρόσουπα και τηγανητές πατάτες με μπερνέζ. Μια φορά τη μύρισα ΧΡΟΝΙΑ πριν και από τότε ουδέποτε την πρόδωσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Fahreneit είναι πραγματικά υπέροχη αλλά έχει ένα θεμα. Είναι πολύ ιδιαίτερα αντρική (χωρίς να είναι matcho σαν αφτερ σειβ 3ης κατηγορίας) και αν δεν μπορείς να την υποστηρίξεις απλά μυρίζεις γελοία. Πχ ΔΕΝ είναι για παιδιά λυκείου. Με την ίδια λογική που η Fleur du Male δεν είναι για 50άρηδες ταξιτζήδες και η Aqua di Gio δεν είναι για businessmen. Με εξαιρέσεις σε όλα φυσικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανε μια κωλοτούμπα ο Ντιόγ και έβγαλε την fah. 42! Είναι ίδια στη βάση της απ' όσο μπορώ να καταλάβω, αλλά πιο δροσερονεανική ξερωγώ.

 

Επίσης μου είχαν πει ένα τρικ παλιά, δεν ξέρω αν ισχύει, για να δεις λέει αν σου πάει η κολώνια! Η απλή διαδικασία διαπίστωσης συνίσταται στο ότι αν αυτός που είναι δίπλα σου, μυρίζει το άρωμα που φοράς, ενώ εσύ όχι, σου πάει. Είναι σίγουρα μούφα λέω εγώ, αλλά εμπειρικά έχει 100% επιτυχία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανε μια κωλοτούμπα ο Ντιόγ και έβγαλε την fah. 42! Είναι ίδια στη βάση της απ' όσο μπορώ να καταλάβω, αλλά πιο δροσερονεανική ξερωγώ.

 

Επίσης μου είχαν πει ένα τρικ παλιά, δεν ξέρω αν ισχύει, για να δεις λέει αν σου πάει η κολώνια! Η απλή διαδικασία διαπίστωσης συνίσταται στο ότι αν αυτός που είναι δίπλα σου, μυρίζει το άρωμα που φοράς, ενώ εσύ όχι, σου πάει. Είναι σίγουρα μούφα λέω εγώ, αλλά εμπειρικά έχει 100% επιτυχία.

 

I stand fixed, δεν την ξέρω την 42, μιλάω αποκλειστικά για την κλασική στο καφέ μπουκαλάκι. Αλλά με ψήνεις να πάω να τη δοκιμάσω.

 

Όσο για το "τρικ", πιστεύω ότι και βοθρόνερο να βάλεις μετά από λίγο η μύτη καίει φλάντζες και μπορείς να μυρίσεις οτιδήποτε εκτός από αυτό που φοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μα εσύ ποτέ δε το μυρίζεις γιατί το έχεις συνηθίσει

Πάντως έχω παρατηρήσει ότι τα πιο ωραία αρώματα είναι σε χρώμα γαλάζιο ανοικτό

και τα χειρότερα και πιο βαριά σε σκούρο κίτρινο καφέ ...

Επεξ/σία από dark
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποτε που έβαζα Str8 με είχε ρωτήσει μια κοπέλα: "Ααχ τί άρωμα φοράς; Στρέιτ οχτώ;;"

 

Χαχαχαχα, πάλι καλά, σ' εμένα ενας ταρίφας την είχε πεί "Στρ οχτώ".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδες εγω ειμαι ανωμαλη ως γυναικα που δεν προσεχω ποτε το αρωμα του αντρα, δλδ και να μου πει τι φοραει θα το ξεχασω σε 5 λεπτα ασε που ποτε δεν με πιανει πορωση οπως κατι αλλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι. Μιας και δεν έχεις κολλήσει ακόμα, τσεκ την 42, αν και νομίζω πως η absolute πατάει κάτω φρεσκολουσμένα μαλλιά θηλυκού, νοτισμένο από βροχή χώμα, αχνιστή μανιταρόσουπα και τηγανητές πατάτες με μπερνέζ. Μια φορά τη μύρισα ΧΡΟΝΙΑ πριν και από τότε ουδέποτε την πρόδωσα.

 

Πήγα και δοκίμασα την azzaro, την kenzo και την fahreneit. Δεν ενθουσιάστηκα ούτε η πωλήτρια, η absolut όμως.. Έκανε κλικ πάνω μου. περίεργο πράγμα η χημεία.

 

90 € τα εκατο ml, κόστισε κάπως. Ευχαριστώ για τις προτάσεις, keep up :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για το "τρικ", πιστεύω ότι και βοθρόνερο να βάλεις μετά από λίγο η μύτη καίει φλάντζες και μπορείς να μυρίσεις οτιδήποτε εκτός από αυτό που φοράς.

 

έτσι. Το φαινόμενο ονομάζεται "εξοικείωση του υποδοχέα": οι υποδοχείς της όσφρησης (αυτοί που ερεθίζονται από τις ουσίες στον αέρα και μας δίνουν την αίσθηση της μυρωδιάς) σταματούν να ερεθίζονται όταν μια ουσία είναι παρούσα για κάποιο διάστημα και πάνω. Οπότε όλα τα αρώματα μας πάνε, αλλά μην αφήσεις τον διπλανό να σε μυρίζει πολλή ώρα.

 

 

Ωραία. Πούλησα και σήμερα το επιστημονιλίκι μου :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω 4 κολώνιες

μια του Issey Miyake

μια Dolce and Gabbana light blue

Armani code

Ralph Lauren Polo Sport

 

καθώς και χρησιμοποιώ και την Paco Rabanne του πατέρα μου

 

σημειωταίον ότι δεν είμαι και κανάς λάτρεις κολωνιών όλες ήταν δώρο και τις βάζω όταν βγαίνω καμμιά φορά έξω

 

όπως επίσης είμαι κατά των αποσμητικών γιατί υπάρχουνε οι πιο υγιεινοί κρύσταλλοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδες εγω ειμαι ανωμαλη ως γυναικα που δεν προσεχω ποτε το αρωμα του αντρα, δλδ και να μου πει τι φοραει θα το ξεχασω σε 5 λεπτα ασε που ποτε δεν με πιανει πορωση οπως κατι αλλες

 

εσύ δεν το προσέχεις, αλλά το προσέχει το υποσυνείδητό σου, το οποίο "επικοινωνεί" διαφορετικά με το περιβάλλον και πιάνει μυρωδιές που δεν τις προσέχεις εκείνη τη στιγμή (εξ ού και η "χημεία" που λέμε). Τα περαιτέρω είναι γνωστά από το DVD της ξανθιάς.

 

Χαρακτηριστικό παράδειγμα: έρευνα απέδειξε ότι υποσυνείδητα οι γυναίκες βρίσκουν ιδιαίτερα ερεθιστική (σεξουαλικώς) την μυρωδιά του...ιδρώτα! Είναι θέμα αρχέγονου ενστίκτου κλπ κλπ κλπ. Εννοείται ότι σε συνειδητό επίπεδο ξέρουμε όλοι το αποτέλεσμα μιας τέτοιας επαφής :eek: :eek: :fear:

 

andreas2 γίνε λίγο πιό συκεκριμένος για τους κρυστάλλους γιατί με ενδιαφέρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...