Προς το περιεχόμενο

Να κλειδωνετε τις πορτες ασφαλειας


Evgenios1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κόστος και βέλτιστως συνδυασμός ; Τα κλειδιά στον κύλινδρο ειναι αυτά που αντιγράφονται δύσκολα η σε συγκεκριμένα μαγαζιά;Ευχαριστώ!

 

 

βελτιστο δεν υπαρχει στανταρ, παιζει ρολο κ η πορτα.

 

συνηθισμενο τοπ πακετο : cisa revo pro ή mul-t-lock los + abloy protec2 + mrm29 magnetic

 

κλειδια σε αυτο το πακετο μονο παραγγελια στον κλειδαρα που θα το τοποθετησει & αυτος με τη σειρα του στον αντιπροσωπο.

 

κοστος σε πμ ή εφοσον μας πειτε κατασκευαστη της πορτας ή/και την μαρκα της κλειδαριας.

 

υγ - οπου abloy, rs3s = αντιγραφα μονο στο εξωτερικο και τα αλλα στον αντιπροσωπο ή

αν δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα στο εξωτερικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Aν χαθούν τα κλειδιά απο κλειδαριά ασφαλείας τι γίνεται?

 

αν χαθουν εντελως ; αν χαθουν σε νεου τυπου ή παλαιου τυπου κλειδαριες ; 

 

λιγο πιο συγκεκριμενα αν γινεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι, αλλο ρωταω..

ειμαι ενοικιαστης και ο ιδιοκτητης μου εδωσε κλειδια μονο απο την κανονικη γιατι δεν βρηκε λεει τα της ασφαλειας..

τι κανω τωρα? πρεπει να την αλλαξω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι, αλλο ρωταω..

ειμαι ενοικιαστης και ο ιδιοκτητης μου εδωσε κλειδια μονο απο την κανονικη γιατι δεν βρηκε λεει τα της ασφαλειας..

τι κανω τωρα? πρεπει να την αλλαξω?

 

ποια ειναι η κανονικη και ποια η ασφαλειας ; εγω στη φωτογραφια βλεπω εισοδο για ενα κλειδι ασφαλειας.

 

προφανως αλλαζεις συνδιασμο αν αλλαζει ή αλλαζεις την κλειδαρια με τη συγκαταθεση του ιδιοκτητη -αν οχι κ με τη συνδρομη του-.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλος ένας ευχαριστημένος πελάτης του mclein! Μου έστειλε άμεσα και άψογα πακεταρισμένο το πακέτο που συμφωνήσαμε, σε άκρως δελεαστική τιμή!

Τοποθετήθηκε ήδη. Ευχαριστώ κι από εδώ!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ για τα καλα λογια & κυριως για την εμπιστοσυνη σχετικα με την καταθεση των χρηματων πριν την αποστολη των προϊόντων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, 

Ενδιαφέρομαι για πόρτα ασφαλείας για το σπίτι μου. 
Μια προσφορά που έχω είναι στα 500€ μαζί με την εγκατάσταση και έχω την εξής περιγραφή μέσω τηλεφώνου "διπλής θωράκισης (2 λαμαρίνες), σασί Μπαλωμένου, επένδυση πόρτας την φτιάχνουν εκείνοι, κλειδαριά με πρόκοψη, διατίθενται 5 κλειδιά και μία κάρτα σε περίπτωση απώλειας τους για επανέκδοση, ανεμοφράχτης από κάτω, διπλό ψαλίδι (αυτός ο σύρτης που ανοίγει για λίγα εκατοστά η πόρτα), 14 κλειδώματα (πιάνουν αριστερά, δεξιά και κάτω)".

Ρώτησα αν έχει defender και ποιον· είπε πως έχει αλλά δεν θυμάται, άρα θα περάσω από το κατάστημα να δω τα χαρακτηριστικά της στο φυλλάδιο της. 

 

Γενικά, απ'ότι κατάλαβα για τις πόρτες αυτές, τα σημεία που κοιτάζουμε είναι τα εξής: defender, κύλινδρος, κλειδαριά (πχ να μην ανοίγει σε περίπτωση εντοπισμού παραβίασης), η επένδυση της πόρτας, σωστά? 
Τώρα, για τα παραπάνω, για μία καλή/αληθινή πόρτα ασφαλείας, ποια είναι τα standard που παίζουν από μάρκες? (securemme, etc)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πορτα που σου περιεγραψαν απλως ονομαζεται θωρακισμενη κ ειναι

απλα καλυτερη απο μια αλουμινοπορτα ή ξυλινη πορτα.

 

επισης, επαγγελματιας που ΔΕ ΘΥΜΑΤΑΙ τι πουλαει (οχι ποσο κανει),

καταλαβαινεις οτι δεν εχει θεση στο σπιτι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλειδαρια secureme και μυλος σιζα ειναι οκ;

 

μιας και το πακετο περιλαμβανει securemme, φανταζομαι ειμαστε σε cisa asix pro -> αρα ->

 

αν αγοραζεις 70€, ναι.

 

όμως -->>>

 

στα 80€~90€ αγοράζεις cisa + cisa.

 

στα 90€~100€ αγοραζεις mul-t-lock los + cisa

Από περιέργεια τι κόστος τα παίρνεις; το defender cisa τι μοντέλο είναι;

 

defender cisa, 1 υπαρχει. ειναι ενα ατσαλινο defender σαν της disec το sferik απλως καλυτερο σε αντοχη στον τροχο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

160€ εδωσα μαζι με τα περαστικά

Ακριβη μοντελα δε ξερω.

Αθόρυβη κλειδαρια σε σχεση με την προηγουμενη. 5 πρασινα κλειδια ειχε το πακετο. (+1 το αρχικό, που "αχρηστευτικε")

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...