Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Topic


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ikaruga, panther και λοιποί έμπειροι με το 3ds, έχω μια μικρή ερωτησούλα σχετικά με τα Fire Emblem στην συγκεκριμένη κονσόλα. Είμαι αρχάριος με την σειρά κι επειδή σκοπεύω να πάρω ένα NEW 2DS XL κάπου στον Αύγουστο θα ήθελα να μου πείτε με ποιο μέλος της σειράς αξίζει να ασχοληθώ πρώτα. Μην πέσω κατευθείαν στα πολύπλοκα και ψάχνομαι. Εννοείται με perma-death on.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλοκαίρι έρχεται ξεκινάνε οι πρώτες διακοπές και φέτος θα ναι το πρώτο καλοκαίρι που θα χω το 3ds. Το παίρνω στη παραλία ή όχι? Το ρωτάω από άποψη ήλιου και κατά πόσο θα βλέπω οθόνη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ikaruga, panther και λοιποί έμπειροι με το 3ds, έχω μια μικρή ερωτησούλα σχετικά με τα Fire Emblem στην συγκεκριμένη κονσόλα. Είμαι αρχάριος με την σειρά κι επειδή σκοπεύω να πάρω ένα NEW 2DS XL κάπου στον Αύγουστο θα ήθελα να μου πείτε με ποιο μέλος της σειράς αξίζει να ασχοληθώ πρώτα. Μην πέσω κατευθείαν στα πολύπλοκα και ψάχνομαι. Εννοείται με perma-death on.

Κι εγώ θα πρότεινα το Echoes και στη συνέχεια το Awakening.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2-1 υπέρ Echoes όσον αφορά τα FF :-)

 

Καλοκαίρι έρχεται ξεκινάνε οι πρώτες διακοπές και φέτος θα ναι το πρώτο καλοκαίρι που θα χω το 3ds. Το παίρνω στη παραλία ή όχι? Το ρωτάω από άποψη ήλιου και κατά πόσο θα βλέπω οθόνη!

 

Τα 3DS XL που έχω (ένα παλιό και ένα NEW), δεν είναι καθόλου ικανοποιητικά σε συνθήκες έντονης ηλιοφάνειας. Βγάζεις τα μάτια σου.

 

Εσύ δοκίμασε πάντως, δεν χάνεις τίποτα και μας ενημερώνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα είμαι ο παράξενος και θα πω να ξεκινήσει με Fates: Birthright. Γιατί; Γιατί δεν έχω ιδέα από το Echoes ακόμα και επιπλέον θεωρώ ότι δύσκολα το Echoes (από στρατηγικής και τακτικής πλευράς) ξεπερνά το Fates. Ετσι λοιπόν το Fates: Birthright είναι στην ίδια κατηγορία "ευκολίας" με το Awakening ενώ διατηρεί τους μηχανισμούς και το βάθος του gameplay της σειράς Fates. 

 

Επίσης θεωρώ ότι από άποψη gameplay και το επόμενο Fire Emblem θα έχει ένα ανανεωμένο/βελτιωμένο σύστημα Fates. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγώ παιδιά θα προτείνω το echoes - είναι πιο προσιτό αν μη τι άλλο. Το μόνο πρόβλημα που βλέπω είναι μην κακομάθεις στα γραφικά του και στις βελτιώσεις στην μάχη (archer range,weapon trinity δεν υπάρχει, rewind πέτρες κτλ) και φυσικά το full voice over. Τουλάχιστον σαν ιστορία ξεκινάς από την αρχή περίπου και για μένα αυτό είναι το πιο σημαντικό.

 

Αν και κατανοώ τι εννοεί o Desmond Kind από πάνω...

Επεξ/σία από Steve_Sheep
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 3δσ παραλια ξεχνα το.

 

ολα τα FE εχουν απολαυστικο παιχνιδι και ωραιο σεναριο. Οταν τελειωσεις με αυτα, βαλε dolphin / path of radiance / resplendent dawn... θα με θυμηθεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι ενδιαφερεστε για την συλλεκτικη εκδοση του Metroid: Samus returns, προπαραγγειλτε την αμεσα. Ελλαδα θα ερθουν ελαχιστα κομματια, και μαλλον δεν θα υπαρξει αλλη παραγωγη. Μου στειλανε και μερικοι γνωστοι απο εξω μηπως το βρω και για αυτους, μετα βιας ομως εκλεισα ενα κομματι τωρα.

metroid-samus-returns-legacy-edition.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα ρωτησει στο console club για προπαραγγελια απο τοτε που ανακοινωθηκε και με βαλανε στη λιστα. Δεν ξερουν ομως ποσα θα ειναι τελικως διαθεσιμα, δεδομενου της καταστασης δεν θα ειναι πολλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ρωτησα καν τιμη, απλα το εκλεισα. Δεν το εχω βρει σε καταστηματα τυπου amazon κτλ. Αν το θες, βρεις καποιο καταστημα που εχει προπαραγγελια σε λογικη τιμη, κλειστο αμεσα. Στη χειροτερη το δινεις οσο το πηρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...