Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Topic


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εγω κατοχος του new 3ds παμτα τερμα ανοιχτο τ οι 3d.πολυ ξεκουραστο το 3d κ το βαθος που προσφερει ειναι σα να αναβαθμιζονται τα γραφικα του παιχνιδιου τρομερα

 

 

Αμ αυτό δεν το λέει κανείς... Τα γραφικά του 3/2DS είναι τραγικά - ειδικά με τα σημερινά δεδομένα. Αλλά με το 3d την ακούς καλά. Και είναι κάτι που ούτε GTX TITAN X μπορεί να σου προσφέρει. Sorry παιδιά έτσι ακριβώς είναι.

 

Χορτάσαμε textures - 4k - 200 frames per second αλλά την στιγμή που σου βγαίνει η οθόνη πιο μπροστά από την οθόνη και πας να την αγγίξεις και πιάνεις αέρα:

 

Priceless...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παντα θεμα προσωπικό το 3d. Εας το δοκιμασει σε κανα μουστακα ο νεος χρηστης και ας αποφασισει.

Επισης αλλο πραγμα το NEW 3ds XL , αλλο το 3ds XL. Το νεο οντως ΔΕΝ παιζεται σε 3d, ξεπερνα το παλιο.

Περι οθονης τωρα...εχω μηχανακι με μια IPS + TN: δεν βρισκω οτι αξιζει η ανασχοληση. Διαφορα αισθητη στο παιχνιδι μηδεν για εμενα, και στον μεσημεριανο ηλιο δεν βλεπονται και οι δυο.

Μετα, ειναι και το θεμα του μεγεθους, η νεα κονσολα θα ειναι μικροτερη σε ογκο με ιδιες οθονες σε μεγεθος με το NEW 3ds XL, αρα ας το δει και αυτο ο χρηστης για να αποφασισει.

Τελος η διαφορα σε τιμη ειναι ολοκληρη R4 η δυο-τρεις τιτλοι παιχνιδιων, ας το εξετασει ο νεος χρηστης και ας αποφασισει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομολογω οτι εχω παιξει μονο με το πρωτο 3ds και δε με ειχε ικανοποιησει στο ματι . Θα σας ακουσω και θα ψαξω να δοκιμασω το new 3ds xl για να εχω δικη μου αποψη. 

 

Για παιδια εχει καποια διαφορα το 3d , δηλαδη θα παιζει ανετα ενα 7χρονο ή θα δυσκολευεται?

 

Ειναι βεβαια και το θεμα τιμης 50 ολοκληρα ευρω λιγοτερο αλλα οκ αυτο ξεπερνιεται αν η εμπειρια ειναι τοσο ανωτερη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι παρα μα παρα πολυ ανώτερη. Εχω κ ps vita slim 2006 κ πραγματικά παρολο που εχει καλύτερα γραφικά οταν εχει μπει το 3d στο new 3ds xl απλα χάνεσαι μεσα του. Κ ξαναλεω αμα εχεις πιεί και κανα μπυρακι (οπως κανω παίζοντας street fighter online) βλέπεις αστερακια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω το βρίσκω τρομερό το 3D του (new XL) αλλά με κουράζει πάρα πολύ εύκολα και το κλείνω στο 10 λεπτο και μετα το πάω με διαλειμματα και ΑΝ.

 

Αν ξαναεπαιρνα τωρα θα επαιρνα το πιο φθηνο που θα εβρισκα.

 

Με δεδομένα 2017 τα γραφικά ειναι GTPK.

 

Από την άλλη δεκάδες παιχνιδια που απο μονα τους ειναι system sellers το καθένα πόσο δε μάλλον αθροιστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όμως αυτή η κονσόλα ακόμα και σήμερα μετά από σχεδόν 5 χρόνια συνεχίζει να (σχεδόν) μονοπωλεί το gaming ενδιαφέρον μου. Εκανα μια γρήγορη βόλτα από ένα public και μέτρησα 14 παιχνίδια που θέλω να πάρω σε κάποια φάση ένα ένα. Θέλω πολλά περισσότερα φυσικά αλλά...

 

Το 3D το έχω κατά 90% ανοιχτό  στα περισσότερα παιχνίδια. Ορισμένα από αυτά μεταμορφώνονται με το 3D ανοιχτό άσχετα αν από τεχνικής άποψης είναι "τραγικά" μεν αλλά με τρομερή "αίσθηση" δε. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα παιζω το luigi Manson που για καποιο λιγο δεν Μουχε τραβήξει ποτε το ενδιαφερον. Μέγα λαθος. Εθιστικοτατο game απο αυτα που μονο η nintendo φτιάχνει κ δεν βρίσκεις αλλου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομολογω οτι εχω παιξει μονο με το πρωτο 3ds και δε με ειχε ικανοποιησει στο ματι . Θα σας ακουσω και θα ψαξω να δοκιμασω το new 3ds xl για να εχω δικη μου αποψη. 

 

Για παιδια εχει καποια διαφορα το 3d , δηλαδη θα παιζει ανετα ενα 7χρονο ή θα δυσκολευεται?

 

Ειναι βεβαια και το θεμα τιμης 50 ολοκληρα ευρω λιγοτερο αλλα οκ αυτο ξεπερνιεται αν η εμπειρια ειναι τοσο ανωτερη. 

 

χα χα χα χα χαρ χαρ χαρ!

 

Δωσε το σε 7χρονο και ετοιμασου να ξευτιλιστεις (εαν σε αφησει ποτε να το ξαναπαρεις.....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και όμως αυτή η κονσόλα ακόμα και σήμερα μετά από σχεδόν 5 χρόνια συνεχίζει να (σχεδόν) μονοπωλεί το gaming ενδιαφέρον μου.

 

Έχω XBONE, NSw, PS3 (μου απομένουν καμιά 4-5 exclusive τίτλοι για να το δώσω), Wii U (θα το δώσω κι αυτό όταν τελειώσω 2-3 exclusive τίτλους που μου απομένουν) ένα τεράστιο backlog στο Steam και δεν μπορώ να αγγίξω τίποτα απ' όλα αυτά, μόνο το 3DS με έλκει ακόμα και σήμερα. Αγόρασα πρόσφατα και N3DSXL, ενώ είχα το μικρό για να «αναβαθμίσω» το 3DS gaming μου.

 

Αλήθεια το πιστεύω, ο πραγματικός εχθρός του NSw είναι το μικρό αδερφάκι του. :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το οποίο έχει το πολύ μέτρια παιχνίδια και δεν μπορούμε να το παίξουμε όλοι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χα χα χα χα χαρ χαρ χαρ!

 

Δωσε το σε 7χρονο και ετοιμασου να ξευτιλιστεις (εαν σε αφησει ποτε να το ξαναπαρεις.....)

Eιμαι 40 ετων βετερανος του gaming σιγα μην με ξεφτιλισει η 7χρονη κορη μου!! Καλα οτι θα τσακωνομαστε ποιος θα παιζει ειναι σιγουρο και μετα ποιος ακουει τη γυναικα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...