Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Topic


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντάξει, αυτά περί ps3/x360 είναι λίγο φίδια, τουλάχιστον με βάση τα screenshots μέχρι τώρα. Κάτι παραπάνω από PS2 μάλλον. Πάντως, στο 2010 είμαστε, δεν είναι και τόσο περίεργο να βγάζει τέτοια γραφικά σε 400x240 ανάλυση.

 

Ένα μειονέκτημα όμως είναι ότι το 3D εφφέ δεν "δουλεύει" σε book mode (όταν κρατάς το DS πλάγια). Πολύ πιθανό να φρενάρει την ανάπτυξη παιχνιδιών σε αυτό το mode και είναι κρίμα γιατί είχαν αναπτυχθεί ωραίες τέτοιες ιδέες στο DS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια ποσο λέτε να κοστίζει?

 

Εγω λέω οτι γύρω στα 180€ θα κοστιζει. Τόσο κάνει τώρα το DSi XL Αλλες προβλέψεις?

 

---------- Προσθήκη στις 17:45 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 17:33 ----------

 

3DS Allows Game Installs?

 

http://kotaku.com/5565824/rumor-3ds-allows-game-installs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον σε μία περίπτωση (Animal Crossing 3DS), τα γραφικά είναι υψηλότερης λεπτομέρειας από τα αντίστοιχα στο Wii.

 

Βέβαια τα περι γραφικών, τουλάχιστon για τους fans του DS δεν παίζουν και τόσο ρόλο.

 

Τo πρόβλημα που διαπιστώνω εγώ είναι η επιλογή οι 2 οθόνες να είναι διαφορετικού μεγέθους.

 

Βέβαια, αν η touch screen ήταν στις διαστάσεις της 3D οθόνης, τότε αναγκαστικά το 3DS θα έπρεπε να είναι πιό πλατί.

 

Τώρα για τιμή:

 

Λένε ότι η 3D οθόνη έχει ένα έξτρα κόστος περίπου 20 δολλάρια. Βάλε και τα υπόλοιπα έξτρα της φορητής, εγώ πιστεύω ότι θα είμαστε στα 200 Ευρώ τουλάχιστον. Μπορεί και λίγο παραπάνω.

 

 

Hitler Learns About The Nintendo 3DS

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι παραπάνω έχει η τεχνολογία αυτή απο τα μέχρι τώρα τρισδιάστατα παιχνίδια?δηλαδη τα μέχρι τώρα δεν ήταν 3d?

δεν έχω καταλάβει τι διαφορετικό θα δώσει και πως θα συνδειαστεί με την αφή και την κάμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι παραπάνω έχει η τεχνολογία αυτή απο τα μέχρι τώρα τρισδιάστατα παιχνίδια?δηλαδη τα μέχρι τώρα δεν ήταν 3d?

δεν έχω καταλάβει τι διαφορετικό θα δώσει και πως θα συνδειαστεί με την αφή και την κάμερα.

 

Αν έχεις δει το Avatar η κάποια άλλη 3D ταινία σε κινηματογράφο θα καταλάβεις τη διαφορά. Χονδρικά αν δεν έχεις δει κάτι τέτοιο φαντάσου την οθόνη του 3DS σαν ένα κουτί και όχι φύλλο χαρτιού στο οποίο τα γραφικά τα βλέπεις με βάθος. Φυσικά αυτό είναι εικονικό αλλά οι αναφορές λένε ότι γίνεται με αρκετά πειστικό τρόπο ώστε η ψευδαίσθηση του βάθους να είναι διασκεδαστική (και χωρίς γυαλιά). Παρόμοιες τεχνολογίες υπάρχουν για μεγάλες τηλεοράσεις και προβολείς (πανάκριβες - με γυαλιά) ενώ τα μέσα αυτά θα τα μπορεί να τα χρησιμοποιήσει το PS3 και οι κάρτες γραφικών της Nvidia στα PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις δει το Avatar η κάποια άλλη 3D ταινία σε κινηματογράφο θα καταλάβεις τη διαφορά. Χονδρικά αν δεν έχεις δει κάτι τέτοιο φαντάσου την οθόνη του 3DS σαν ένα κουτί και όχι φύλλο χαρτιού στο οποίο τα γραφικά τα βλέπεις με βάθος. Φυσικά αυτό είναι εικονικό αλλά οι αναφορές λένε ότι γίνεται με αρκετά πειστικό τρόπο ώστε η ψευδαίσθηση του βάθους να είναι διασκεδαστική (και χωρίς γυαλιά). Παρόμοιες τεχνολογίες υπάρχουν για μεγάλες τηλεοράσεις και προβολείς (πανάκριβες - με γυαλιά) ενώ τα μέσα αυτά θα τα μπορεί να τα χρησιμοποιήσει το PS3 και οι κάρτες γραφικών της Nvidia στα PC.

 

έχω δει ταινία με 3δ τεχνολογία και γιάυτο έχω την απορία..πόσο αποτελεσματικό θα είναι δηλαδή χωρίς γυαλιά..τέλος πάντως φαντάζομαι πως αν δεν το δώ απο κοντά δύσκολα θα καταλάβω τη λειτουργεία του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον σε μία περίπτωση (Animal Crossing 3DS), τα γραφικά είναι υψηλότερης λεπτομέρειας από τα αντίστοιχα στο Wii.

 

Καλά, δεν πήρες και το πιο αντιπροσωπευτικό παιχνίδι για τις δυνατότητες του Wii...

 

Από τα videos και screenshots μέχρι τώρα (πχ. το video του Kid Icarus με τα χοντροκομμένα bosses και τα screenshots του mario kart με τα pixel fences...) έπεσαν οι προσδοκίες μου σε κάτι λιγότερο από το PS2.

 

Τώρα για τιμή, κάτω όριο σίγουρα τα 200 euro. Ταβάνι τα 250...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3D TV μονο σε PLASMA panasonic Viera η καινουρια..ολες οι αλλες ειναι για τα Σκουπιδια...

 

 

Το 3ds αγορα απο πρωτη μερα, δεν με ενδιαφερει τι θα βγαλει η Sony γιατι θα ειναι μια χαζομαρα σαν το psp, με games αποφαγια του ps2 και ps3....

 

Συμφωνώ για τη Viera, είναι οτι πιο τέλειο κυκλοφορεί. Δυστυχώς ο πολύς κόσμος επιλέγει τις overyped Bravia και LG, (που η Bravia είναι Sony μόνο στο αυτοκόλλητο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρουσιάστηκε η GPU του 3DS

http://kotaku.com/5568456/meet-the-3ds-graphics-chip

 

 

παιδια προφανως δεν θα παιζει του απλου ds παιχνιδια ετσι;;;χωρις το 3d φυσικα

 

Backwards Compatibility: DSi/DS game cards

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Nintendo_3DS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...