Προς το περιεχόμενο

Mass Effect 3


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το demo μόλις βγήκε στο Origin.

 

Και περιέργως κατεβαίνει πολύ γρήγορα παρότι γίνεται πανικός.

Πρώτα σχόλια σε λίγες ώρες...rolleyes.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φουστη απο της 6 το περιμενα και τωρα ειμαι πλεων στην δουλεια... δεν εχω δει τπτ απο τελευταια βιντεακια απλα να το δοκιμασω θελω ^^ η collectors εχει φυγει εδω και καιρο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το online του έχει φάση. Για πόσο δεν ξέρω, αλλά πηγαίνει ωραία. Και παίζεις και class (όοοταν ξεκλειδώσεις) που δεν παίζεις στο SP αν θες.

 

Εγώ ακόμα με την Human Vanguard (female...) lvl 9, ξεκλείδωσα το Carnifex (το θυμάστε το πιστολάκι από το 2 ;) ), και σπέρνει.

 

Tip: Περιμένετε να μαζέψετε 20k credits για να πάρετε Veteran pack από το store, μιας και δίνει καλύτερα πράγματα. :)

Και φυσικά το starter όταν ξεκινήσετε. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγώ στον έναν Shepard έχω τον Kaidan να ζει και στον άλλον την Ashley. Ίσως στο ΜΕ3 έχω την ευκαιρία να φάω και τον 2ο Virmire survivor.

 

Edit: Μην ξεχνάμε την (μισοδικαιολογημένη) μούρη που σου κρατάνε στο ME2.

"You don't like me? The airlock is that way." (ελπίζω να το λέει κανένας Renegade Shepard :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βάση το demo δε μπορώ παρά να νιώσω περίεργα από το πόσο πολύ το gameplay του Mass Effect 3 θυμίζει το gameplay του single player του Battlefield 3.

Η μεγαλύτερη διαφορά είναι το ότι στο ένα έχεις προοπτική πρώτου προσώπου και στο άλλου τρίτου.

 

Αυτό που συμβαίνει σε κάθε αποστολή είναι να προχωράς από το ένα στενό διάδρομο στον άλλο για να ενεργοποιείς scripted events,με κάποιες ενδοιάμεσες μάχες,και στις μάχες κάνεις τα ίδια πράγματα... Πηγαίνεις από cover σε cover γιατί άμα βγεις έστω και λίγο από αυτό γίνεσαι σουρωτήρι και ψοφάς σε 2 δευτερόλεπτα,οι εχθροί σου πετάν χειροβομβίδες όταν είσαι σε cover και πρέπει να βγεις από αυτό και να τρέξεις γρήγορα να απομακρυνθείς,ενώ δεν υπάρχουν καθόλου πρόσθετα δωμάτια/διάδρομοι εκτός από τα απολύτως απαραίτητα,κάτι που εξαφανίζει την εξερεύνηση,γιατί δεν υπάρχει τίποτα να εξερευνήσεις.. Απλά όλο το level είναι μια ευθεία,και μερικές φορές σου βγάζει βελάκια για να μη χαθείς στην... ευθεία.

 

Στα γραφικά αν και υπάρχουν κάποιες αναβαθμίσεις όπως στα textures των προσώπων και στα lighting effects,οι developers αποφάσισαν να αφαιρέσουν χρώμα και να κάνουν τα πάντα να είναι ξεθωριασμένα με μια δόση γκρι.Πάνε τα ζωντανά χρώματα και η ποικιλία τους που είχε το ME2.Κάνοντας το ακόμα περισσότερο να θυμίζει average fps σε tps μορφή.

 

Ελπίζω να ήταν μια διαβολική σύμπτωση και απλά να έτυχε τα 2 μέρη που είχε το demo να ήταν τόσο στενά και άδεια και να μην είναι έτσι και το υπόλοιπο παιχνίδι.Επίσης ελπίζω να είναι αλήθεια αυτό που ακούγεται πως υπάρχουν περισσότερες επιλογές στους διαλόγους στο full παιχνίδι,και περισσότερα cutscenes, γιατί αλλιώς το mass effect 3 θα είναι απλά ένα average shooter clone.

 

Ο όρος RPG εννοείται πως δεν θα έπρεπε να χρησιμοποιείται για αυτό το παιχνίδι αν λάβουμε το demo ως αντιπροσωπευτικό παράδειγμα.

Ελπίζω οι υποψίες μου να αποδειχθούν λάθος και απλά στο demo να έτυχαν όλα αυτά κατά σύμπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και στο ME2 είχε πολλά μέρη που ήταν απλά corridor shooter.

 

Για το RPG, τι διαφορά βλέπεις από το ΜΕ2 πάλι;

Έβαλαν περισσότερο customisation στα powers, όπως και στα όπλα (multiplayer, όχι στο single κομμάτι του demo).

 

Συμφωνώ για τα γραφικά ότι είναι πιο "μουντά"/σκούρα, αλλά περιμένω να δω και στο φουλ παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

alithinos τα λες πολυ καλα.και εγω μολις επαιξα λιγο απο το demo και η εμπειρία ηταν οντως λιγο περιεργη.αλλα με το demo θελουν να μας δωσουν μια γευση και οχι το παιχνιδι σε ολο του το μεγαλειο.σιγουρα το κανονικο game θα ειναι καλυτερο και απο αποψη της ιστοριας αλλα και απο τα γραφικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Είχε παίξει κανείς το demo του ME2; (που είχε βγει μετά το παιχνίδι)

 

Εγώ δεν το είχα δει, αλλά θέλω να ξέρω για σύγκριση περιεχομένου.

 

@gatokoritso για ιστορία, εγώ σίγουρα το περιμένω καλύτερο.

Για γραφικά... είπαμε, BioWare. Οπότε μην κρατάς μεγάλο καλάθι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...