Προς το περιεχόμενο

Mass Effect 3


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το θέμα είναι ότι το demo εμένα με έχει αφήσει ακόμα πιο πολύ σε ανησυχία γιατί αυτά που κατάλαβα ότι συμβαίνουν (στην mission με το female krogan) είναι ότι ... πας να πάρεις ένα fertile female krogan για να της αλλάξει τα φώτα ο Wrex και να φτιάξεις στρατό από Krogans για να πας ενάντια στους Reapers?

 

Και κάτι άλλο, υποτίθεται ότι οι Reapers παίρνουν την μορφή του κάθε species που κάνουν ζωμό για να λειτουργήσουν. Το αρχέτυπο γιατί είναι ... ψείρα; Λέτε οι ψείρες πριν εκατομμύρια χρόνια να είχαν πολιτισμό και να έφτιαξαν τους sentient reapers και αυτοί τους έκαναν τόπι στο ξύλο σε στυλ Geth τους Quarians?

ηδη εχουν fleet οι krogans

απλα κανεις αυτη την αποστολη ωστε να σε εμπιστευτουν και να σε βοηθησουν

εγω ετσι το καταλαβα

 

για τους reapers μπορει αλλα δεν νομιζω

ειπαν δεν θα κανουν "Lost" τελος και θα μας εξηγησουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Εγώ Vanguard Paragon Custom Face με πρώην την Liara (της είπα ότι μένω με την Tali), όλους ζωντανούς και την βάση destroyed.

 

Και Sheploo Vanguard Paragon που δεν είχε romance στο 1 και με τον οποίο έκανα όλα τα sidequests και στο 1 (δεν σκότωσα τον εκνευριστικό της ExoGeni στο Zhu's Hope και κάτι άλλες διαφορές (όπως π.χ. rally the crowd και μετά να πω "With all due respect, I didn't represent one of your people, I represented one of mine." που σε αντίθεση με τον custom που έλεγε να μην πάνε για πόλεμο, θέλω να δω μήπως κάνει διαφορά στο 3.

 

ΥΓ. Ο Custom έσωσε τον (bland) Kaidan και ο Sheploo την (xenophobic) Ashley. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αναφέρει πουθενά στα παιχνίδια ότι οι Krogan έχουν fleet ίσα ίσα αναφέρει ότι είναι το μόνο race που πριν φτάσει ο πολιτισμός του στο Space Flight έκαναν contact και τους έδωσαν τεχνολογία και γι'αυτό ήταν ανίκανοι να αντεπεξέλθουν στην μετά-space flight εποχή.

 

Φαντάζομαι τον Wrex να πεθαίνει το female krogan στον π**τσο και να φτιάχνει μικρά Kroganάκια χαχαχαχα

 

Στην τελική σαύρες είναι άρα σε αυγά και σε πολλά μαζί θα τα βγάζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στους Krogan δοθηκε η τεχνολογια απο τους Salarians για να αντιμετωπισουν τα Rachni. Εγω κρατησα την Βασιλισσα,και εχω την θεραπεια του Maelon. Μπορει να βοηθησουν ετσι ωστε ο Wrex να ξεκουδουνιασει καλα την γκομενα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι ρε, Clan Urdnot FTW να του φτιάξει το τσουτσουνάκι και ο Mordin (και εγώ κράτησα την θεραπεία) να γεμίσει τον γαλαξία Wrexάκια.

 

Btw έχω σώσει και τα Rachni από το ΜΕ1 θέλω να δω αν θα έχει καθόλου επιπτώσεις αν και χλομό.

 

Φαντάζομαι στο τέλος που υποτίθεται θα μαζεύεις fleets να σκάνε μύτη οι Alliance & Migrant Fleet & Krogans & Salarians & Geth & Citadel Fleets και να γίνεται πανικός :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω κρατησα θεραπεια

και εννοειται θα παιξουν ρολο τα ζουζουνια :P

 

στο me2 ειχαν πει οτι rachni wars εγιναν εναντια στη θεληση τους

 

δεν το εχω δει ολο αλλα τα ΣΠΑΕΙ

 

 

 

edit:2nd vid added+spoilers brackets

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω κρατησα θεραπεια

και εννοειται θα παιξουν ρολο τα ζουζουνια :P

 

στο me2 ειχαν πει οτι rachni wars εγιναν εναντια στη θεληση τους

 

δεν το εχω δει ολο αλλα τα ΣΠΑΕΙ

 

 

 

edit:2nd vid added+spoilers brackets

 

 

 

Δε θα εχει περιορισμο Fuel στο διαστημα αν παρατηρησα καλα. ωραια, γενικα, αναμενομενο για μενα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

@ex3Lmei

 

Τι εννοείς; Γιατί όταν πήρε fuel, έγραφε 1000/1000.

 

 

Για τα IGN Videos

 

Mars Mission: Το βλέπω Ash/Kaidan να τρώνε airlock στην πρώτη ευκαιρία αν μου τα πρήζουν ότι είμουν με Cerberus στο 2 πάλι.

 

Το νέο scanning πλάκα έχει, ειδικά όταν γεμίσει η μπάρα και βγαίνει το φαντασματάκι αλά Pac-Man ή Χάρης (Hurry up!) / καρχαρίας / ζαχαρίας αλά Bubble Bobble και σε κυνηγάει. :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ex3Lmei

 

Τι εννοείς; Γιατί όταν πήρε fuel, έγραφε 1000/1000.

 

 

 

 

Οταν μετακινιωταν,δεν εδειχνε το ποσο μειωνετε το Fuel...Επειδη το ειδα μια φορα μπορει και να μου διεφυγε και να εχει τελικα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

@ex3lmei

 

Όταν είσαι μέσα σε σύστημα και στο 2 δεν τρώει καύσιμα. Όταν πηγαίνεις από σύστημα σε σύστημα τρώει, αλλά αναρωτιέμαι πως θα γίνεται αυτό, αφού πάτησε κλικ και πήγε κατευθείαν όπως στο ΜΕ1

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ex3lmei

 

Όταν είσαι μέσα σε σύστημα και στο 2 δεν τρώει καύσιμα. Όταν πηγαίνεις από σύστημα σε σύστημα τρώει, αλλά αναρωτιέμαι πως θα γίνεται αυτό, αφού πάτησε κλικ και πήγε κατευθείαν όπως στο ΜΕ1

 

 

 

Μεσω MassEffect εχει απεριοριστο fuel μαλλον,δλδ ειναι η ενεργεια masseffect τσαμπα...Τωρα το θυμιθηκα αυτο που λες σωστος! Ενταξει συστημα με γαλαξια ειναι τεραστιας διαφορας χωρου

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιο λόγο πιστεύω ακόμα ότι ο Illusive Man θα αποδειχτεί καταλυτικός παράγοντας για την νίκη ενάντια στους Reapers και ας έχει (απ'ότι φαίνεται) προδώσει τους πάντες, ακόμα και τον Shepard(?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...