Προς το περιεχόμενο

Το Rapidshare κατεβάζει ρολά στην πειρατεία


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω που μπαινω με premium (αλλωνων εννοειται :P) βαραει 1.2mb/sec καρφωτο παντα.. 10αρα η συνδεση. Κατα τα αλλα, για το τζαμπα μαν, ξερω οτι εχει 200ΚΒ οριο. Αν αλλαξαν κατι δεν ξερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 140
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

offtopic

 

Παιδια ξερετε τι γινετε τελευταια με τις ταχυτητες?Πεταει λεμε.:lol:Μεχρι και 1MB/s εφτασε.Κατω απο 300KB/s δεν πεφτει!!!Θυμαμαι παλιοτερα max 200KB/s και μερικες φορες σερνοταν 30KB/s ειδικα σαββατοκυριακα.200MB σε ~5 λεπτα.Free user παντα, 8mbps συνδεση.Αυτα ειναι δωσε bandwidth στο λαο.χαχα:-D

 

Ολη την περιοδο του Πασχα αυξησαν την κινηση που δινουν στους free users.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΤΟ RAPIDSHARE ΓΙΑ BACKUP!

 

Μόλις μου ήρθε mail ότι μου διακόψανε τον λογαριασμό για παραβίαση των όρων χρήσης.

Υποψιάζομαι επειδή το χρησιμοποιώ ως αποθήκη για το αγορασμένο λογισμικό που έχω. Με 0 downloads όμως; Είναι προφανές ότι δεν τα έδωσα σε τρίτους.

 

Τα backup μου τώρα που θα τα βρω;

 

Από εδώ και στο εξής μόνο free ή συνδρομή σε άλλους παροχούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΤΟ RAPIDSHARE ΓΙΑ BACKUP!

 

Μόλις μου ήρθε mail ότι μου διακόψανε τον λογαριασμό για παραβίαση των όρων χρήσης.

Υποψιάζομαι επειδή το χρησιμοποιώ ως αποθήκη για το αγορασμένο λογισμικό που έχω. Με 0 downloads όμως; Είναι προφανές ότι δεν τα έδωσα σε τρίτους.

 

Τα backup μου τώρα που θα τα βρω;

 

Από εδώ και στο εξής μόνο free ή συνδρομή σε άλλους παροχούς.

 

Μήπως είσαι βαλτός της MU;:P

Πέρα απ' τη πλάκα,Σταύρο,κάποιο "ψάρεμα" είναι πάλι.

Έχω γνωστούς που έχουν από tb έκαστος ανεβασμένα,ανεβοκαταβάζω ό,τι κάτσει μπροστά μου και δεν έχω συναντήσει κάποιο πρόβλημα.

 

Ψάξ' το λίγο...

 

Εκτός κι αν χρησιμοποιείτε τον λογαριασμό ταυτόχρονα δύο ή παραπάνω άτομα.Τότε,ναι,θα στη κάτσει ο φρίτσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΤΟ RAPIDSHARE ΓΙΑ BACKUP!

 

Μόλις μου ήρθε mail ότι μου διακόψανε τον λογαριασμό για παραβίαση των όρων χρήσης.

Υποψιάζομαι επειδή το χρησιμοποιώ ως αποθήκη για το αγορασμένο λογισμικό που έχω. Με 0 downloads όμως; Είναι προφανές ότι δεν τα έδωσα σε τρίτους.

 

Τα backup μου τώρα που θα τα βρω;

 

Από εδώ και στο εξής μόνο free ή συνδρομή σε άλλους παροχούς.

 

Εντάξει μικρό το κακό, backup ήταν, αφού έχεις τα αυθεντικά, καλά να είσαι, θα τα ανεβάσεις αλλού.

 

Αλλά και εσύ ανέβασες υλικό και είχε 0 dl; Πως θα δουλέψει η rs έτσι; :rolleyes:

 

Πέρα από την πλάκα, υπάρχει περίπτωση να τα έδωσες τα backup μέσω πχ dvd σε κάποιο γνωστό/φίλο και αυτός να τα ανέβασε σε rs και να έδωσε τα links του σε κάποιο από τα γνωστά site; Δλδ να διαγράφει η rs αρχεία με ίδιο md5;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απορεία που είχα πάντα σχετικά με αυτούς που ανεβάζουν γενικώς σε hosts όπως τη rapidshare : Ποιο είναι το όφελός τους (εκτός από free points για συνδρομές)? Οι ώρες που τρώνε ανεβάζοντας κυρίως μεγάλα αρχεία (HD ταινίες πχ) με τι ισοψηφίζονται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απορεία που είχα πάντα σχετικά με αυτούς που ανεβάζουν γενικώς σε hosts όπως τη rapidshare : Ποιο είναι το όφελός τους (εκτός από free points για συνδρομές)? Οι ώρες που τρώνε ανεβάζοντας κυρίως μεγάλα αρχεία (HD ταινίες πχ) με τι ισοψηφίζονται?

 

Με την ικανοποιηση του να ξερεις οτι εισαι πονοκεφαλος για την MAFIAA (sticking it to the man κλπ). Το ιδιο ισχυει και για οσους κανουν seed σε public trackers.

Εγω προσωπικα οπου βρισκω bandwith (πανεπιστημιο κλπ), κανω seed σαν τρελος. Πρωτα θα ερθει η MAFIAA να μου ξηλωσει την wifi καρτα απο το λαπτοπ και μετα θα τα παρατησω :devil:

 

Στο RS υπαρχουν επισης και τα free points, οπου μετα σου δινουν premium account...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως είσαι βαλτός της MU;:P

Πέρα απ' τη πλάκα,Σταύρο,κάποιο "ψάρεμα" είναι πάλι.

Έχω γνωστούς που έχουν από tb έκαστος ανεβασμένα,ανεβοκαταβάζω ό,τι κάτσει μπροστά μου και δεν έχω συναντήσει κάποιο πρόβλημα.

 

Ψάξ' το λίγο...

 

Εκτός κι αν χρησιμοποιείτε τον λογαριασμό ταυτόχρονα δύο ή παραπάνω άτομα.Τότε,ναι,θα στη κάτσει ο φρίτσης.

 

Κατεβάζω ο ίδιος από 2 υπολογιστές με 2 IP.

Τι να πω... και είχα αρκετούς μήνες ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως είσαι βαλτός της MU;:P

Πέρα απ' τη πλάκα,Σταύρο,κάποιο "ψάρεμα" είναι πάλι.

Έχω γνωστούς που έχουν από tb έκαστος ανεβασμένα,ανεβοκαταβάζω ό,τι κάτσει μπροστά μου και δεν έχω συναντήσει κάποιο πρόβλημα.

 

Ψάξ' το λίγο...

 

Εκτός κι αν χρησιμοποιείτε τον λογαριασμό ταυτόχρονα δύο ή παραπάνω άτομα.Τότε,ναι,θα στη κάτσει ο φρίτσης.

 

Αν έχει 0 download σβήνετε μετά από 60 μέρες inactivity.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταυρο ψαξτο λιγο καλυτερα, γιατι μου μυριζει οτι σου scamαραν το λογαριασμο, κι αλλος χαιρεται τα downloads.

Στειλε αμεσα μηνυμα στη rapiddshare (οχι απο τα λινκ του εμαιλ, μπες στην σελιδα τους), και ρωτησε τους να μαθεις τι εγινε. Αν σου εκλεψαν το λογαριασμο, τοτε σιγουρα αυτοι θα σου απαντησουν οτι δεν εχουν καμμια σχεση και θα σου κανουν ρεσετ τον κωδικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχει 0 download σβήνετε μετά από 60 μέρες inactivity.

Λάθος.Άμα έχεις μέχρι 50gb (τόσo νομίζω ότι είναι,ας με διορθώσεις κάποιος,plz) σε premium,όλα καλά.Όσο πλερώ,σε αφήνουν ήσυχο.

Πεζόβολος ήταν,έτσι πατρίδα;:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάθος.Άμα έχεις μέχρι 50gb (τόσo νομίζω ότι είναι,ας με διορθώσεις κάποιος,plz) σε premium,όλα καλά.Όσο πλερώ,σε αφήνουν ήσυχο.

Πεζόβολος ήταν,έτσι πατρίδα;:-D

 

Ναι τόσο είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντί να πληρώνεται αυτούς που και καλά θα σας κάνουν ban εάν καταλάβουν ότι κατεβάζεται κάτι παράνομο (πράγμα δύσκολο βλέπεις, αφού τα τόσα ΤΒ του rapidshare αποτελούνται ως επί από το πλείστον από νόμιμο περιεχόμενο... ) δεν κάνετε κάνα donate στο jDownloader; Ούτε συνδρομές ούτε τίποτα. Και τα παιδιά αξίζουν με το παραπάνω το χαρτζιλίκι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντί να πληρώνεται αυτούς που και καλά θα σας κάνουν ban εάν καταλάβουν ότι κατεβάζεται κάτι παράνομο (πράγμα δύσκολο βλέπεις, αφού τα τόσα ΤΒ του rapidshare αποτελούνται ως επί από το πλείστον από νόμιμο περιεχόμενο... ) δεν κάνετε κάνα donate στο jDownloader; Ούτε συνδρομές ούτε τίποτα. Και τα παιδιά αξίζουν με το παραπάνω το χαρτζιλίκι...

 

:shock: Epic fail ή noob approach;

 

Μα τι σχεση εχουν οι sharing providers και οι ιδιωτικοί servers με ενα download manager; Για να συντηρηθούν οι providers για να κατεβάζεις τσάμπα εσυ, πρεπει κάποιοι "χαζοί" να γίνουν premium μελη και να πληρώνουν συνδρομές. Το τσάμπα το δικο σου ειναι τα 55ε τα δικά μου, ετησίως.

 

Ετσι απλα. :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...