Προς το περιεχόμενο

Διάδρομοι Γυμναστικής


georgeA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι για έναν διάδρομο γυμναστικής έχω πλήρη άγνοια επί του θέματος, απλά επειδή κάνω πολύ καθιστική ζωή σε σχέση με την δουλεία μου, θα ήθελα καμιά ώρα την ημέρα να τρέχω λιγάκι.. Διαθέτω μέχρι 1000-1100 εύρο..

Ο διάδρομος θα είναι μονό για οικιακή χρήση.. σε πολυκατοικία, όποτε θα ήθελα κάποιον ώστε να μην φάμε ξύλο !!

 

έχω επιλέξει 2-3 θα ήθελα από κάποιον ποιο έμπειρο την γνώμη του καθώς κ αν έχει να μού προτείνει κάτι καλύτερο..

ευχάριστο πολύ !!

 

http://www.aleamarket.gr/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=1&page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=60&category_id=26&vmcchk=1&Itemid=1

 

θα τον παρω σε καλυτερη τιμη.. υπαρχει μια γνωστη γνωστου κτλ..

http://www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=3192&category=152

έχω διαβάσει εδώ στο φόρουμ πως κάνουν πολύ φασαρία ..ισχύει ;

 

http://www.kinissis.eu/244/eshop/DetailView.aspx?prod_id=2477

Επεξ/σία από georgeA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τον Kettler runner 500 εδώ και 4+ χρόνια και έχοντας μείνει απόλυτα ευχαριστημένος προτείνω την συγκεκριμένη μάρκα με κλειστά μάτια. Γύρω στην 1ώρα τον χρησιμοποιώ σχεδόν καθημερινά για συντήρηση λόγω καθιστικής ζωής και πέρα από ένα ελαφρύ πέρασμα σιλικόνης κάθε 40-50km δεν έχει χρειαστεί τίποτε άλλο. Θόρυβο ιδιαίτερο δεν κάνει. Μόνο στην αρχή της χρήσης ενδέχεται να ακούσεις λίγο θόρυβο ιδίως αν έχεις επιλέξει πρόγραμμα με κλίση. Μόλις φτάσει στο επιθυμητό ύψος, τέλος, ησυχία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω τον Alpine στο 3ο link που έδωσες....Οι εντυπώσεις μου μέχρι στιγμής είναι πολύ καλές,δεν έχω κατι αρνητικό να σου πω. Ο θόρυβος είναι ένα θέμα αλλα δε νομίζω να φτάνει σε σημείο να ενοχλεί τους γείτονες. Κι εγώ σε πολυκατοικία μένω,και δε με έχει ενοχλήσει κανείς μέχρι τώρα.....

Αυτό που μου είχανε πει να προσέξω ιδιαίτερα ειναι η ιπποδύναμη να είναι τουλάχιστον 2hp για να μπορείς να τρέχεις καμιά ωρίτσα και να αντέχει ο διάδρομος, μην αρχίσει να βγάζει καπνούς!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που μου είχανε πει να προσέξω ιδιαίτερα ειναι η ιπποδύναμη να είναι τουλάχιστον 2hp για να μπορείς να τρέχεις καμιά ωρίτσα και να αντέχει ο διάδρομος, μην αρχίσει να βγάζει καπνούς!!!

 

Αυτό βασικά. Κάτω από 2hp και γενικά κάτω από 1000 ευρώ δεν αξίζει πιστεύω, γιατί και τα μοτεράκια και το σασί φρικάρουν μετά από πολύωρη και συνεχή χρήση λόγω μειωμένης ποιότητας κατασκευής. Θα σου σπάσει τα νεύρα μετά από λίγο καιρό και θα τον παρατήσεις. Επίσης κοίταξε να είναι αντικραδασμικός, τα γόνατά σου θα σε ευγνωμωνούν. Αξίζει να δώσεις 200-300 ευρώ παραπάνω και να ανέβεις κατηγορία πάντως. Οι γονείς μου πήραν αυτόν πριν 2 χρόνια, πολύ καλός και στιβαρός, δυνατό μοτέρ που αντέχει σε πολύωρη χρήση, έχει και αντικραδασμικό σύστημα με αμορτισεράκια στο πλάι, ανεβαίνω πάνω και τρέχω 1,5 ώρα συνεχόμενα μπάμ μπούμ (είμαι κι 100 κιλά ζώο) και δε καταλαβαίνει τίποτα. Γενικά την Alpine κοίταξέ τη, έχει πολύ καλά μοντέλα σε τιμές οικονομικότερες από τα Κettler.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα προσέξεις...:

 

1)(ιπποδύναμη) ηλεκτρικού μοτέρ.

2)Αντικραδασμική προστασία

3)Διαστάσεις επιφάνειας τρεξίματος (ιμάντα)

4)Mέγιστο βάρος χρήστη

5)Θόρυβος μοτερ

6)Ευθυγράμμιση τάπητα...:Πόσο εύκολα γίνεται..(?)

7)Εγγύηση

 

Προαιρετικά...:

Σύστημα αυτοδιάγνωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα, ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας , πιστεύω πως είναι καλούτσικοι οι διάδρομοι που έχω ανεβάσει.. κ μου το επιβεβαιώνεται..

 

Φίλε buzzad, πως θα δω τον Θόρυβο του μοτέρ, μάλλον πρέπει να τον δοκιμάσω δεν υπάρχει μέτρηση στα χαρακτηριστικά για αυτό.. ετσι δεν ειναι ; οπως αν μπορεις διευκρίνισε μου και αυτό τι είναι, "Ευθυγράμμιση τάπητα...:Πόσο εύκολα γίνεται."

 

συγγνώμη γιατί άγνεια μου :fear:

Επεξ/σία από georgeA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και θα τον δοκιμάσεις...ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ...!!

 

Με τη χρήση ο τάπητας τείνει να φεύγει άλλοτε δεξιά και άλλοτε αριστερά(πράγμα φυσιολογικό)...η διαδικασία επαναφοράς συνήθως γίνεται με ενα κλειδάκι από εσένα. (αυτή η διαδικασία λοιπόν θα ρωτήσεις τον πωλητή να σου δείξει πως γίνεται) και πόσο εύκολη είναι...

 

Πολύ απλά, αν είναι να σου φεύγει ο κ*λος να το κάνεις ας τα να παν στο διάτανο...(αν και δεν νομίζω...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και θα τον δοκιμάσεις...ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ...!!

 

Με τη χρήση ο τάπητας τείνει να φεύγει άλλοτε δεξιά και άλλοτε αριστερά(πράγμα φυσιολογικό)...η διαδικασία επαναφοράς συνήθως γίνεται με ενα κλειδάκι από εσένα. (αυτή η διαδικασία λοιπόν θα ρωτήσεις τον πωλητή να σου δείξει πως γίνεται) και πόσο εύκολη είναι...

 

Πολύ απλά, αν είναι να σου φεύγει ο κ*λος να το κάνεις ας τα να παν στο διάτανο...(αν και δεν νομίζω...).

 

Κατάλαβα σημαντική πληροφορία .. δεν το ήξερα..

 

Σε ευχαριστώ πολυ, πες μου και την γνώμη σου για κάποιο από τα παραπάνω έχεις δουλέψει η αν ξέρεις σαν μάρκα !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα τελευταία το σκέφτομαι να πάρω και εγώ ένα διάδρομο αλλά λίγο δύσκολο να δώσω 1000€.Όχι ότι δε τα χω αλλά ντάξει δε μου περισσεύουν κιόλας.

 

Με 500€-700€ μπορεί να βρεθεί κάτι καλό;

 

Εναλλακτικά μήπως θα ταν καλύτερα αν δε γίνεται να βρω καλό διάδρομο σε αυτά τα λεφτά να τα διαθέσω για να πάρω ένα ποδήλατο ή ελλειπτικό μαζί με μια κωπηλατική.

 

Τι λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Καλησπερα παιδια, εχω ενα διαδρομο που μου τον εχουν δωσει. Πηγα να βαλω απο αυτο το υγρο που βαζουμε, και μετα ο διαδρομος ''εφυγε'' πολυ δεξια!!! Γνωριζει κανεις πως ερχεται και παλι στην ευθεια η ζωνη του διαδρομου? Θελει σφυξιμο καποια πλευρα, χαλαρωμα? τωρα ειναι εντελως χαλαρα και τα δυο και φυσικα δεν το δουλευει γιατι ετσι οπως παει θα βγει εντελως....

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 χρόνια αργότερα...

Καλησπέρα σε όλους,


 


γράφω εδώ γιατί είδα ότι υπάρχουν και παλιότερα posts για αγορά διαδρόμου. Ενδιαφέρομαι για αγορά καλού διαδρόμου επειδή ασχολούμαι με το τρέξιμο και έχω καταλήξει σε αυτόν. 


https://www.skroutz.gr/s/8084220/Toorx-TRX-Marathon.html


 


Πιστεύετε ότι αξίζει τα λεφτά του ή να πάω σε άλλη λύση?


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...