Προς το περιεχόμενο

Αντρέας – Παρασκευάς Τσουρινάκης τέλος εποχής από το PCmaster!!


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σωστός ο Manuel.

Λάθος ο Τσουρινάκης.

Για μένα προσωπικά, ο Αντρέας έπρεπε να παραμείνει στα adventure reviews που ήταν πάντα ο τομέας του - πραγματικά ανυπέρβλητος! Όταν άρχισε να γράφει κριτικές και για -RPG (ΟΛΑ τα είδη τους...) , άρχισε να πέφτει στην εκτίμησή μου. Ίσως γιατί πολλές φορές με απογοήτευσε, πέφτοντας έξω..

Ποιος μπορεί να ξεχάσει την ΑΙΡΕΤΙΚΗ του άποψη για το Diablo 2 ?

:devil:

 

και τα καντίλια που άκουσε μέσω email απο την μιση Ελλάδα και έκκλαιγε για 2 τεύχη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 362
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Λέμε για το όλο θέμα με το stone που βάζει στο κεφάλι του ο πρωταγωνιστής στο τέλος του 1 και γίνεται Diablo στο 2 ή είχε και "άλλο επεισόδιο"; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο επικο που θυμαμαι ηταν οταν εκραζε σε review του Icewind Dale που δεν πεθαινε το Troll παρα μονο αν του εδινες το τελικο χτυπημα με κατι που να εχει φωτια.

 

Το τι κραξιμο ειχε φαει τοτε απο το κοσμο δεν περιγραφεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέμε για το όλο θέμα με το stone που βάζει στο κεφάλι του ο πρωταγωνιστής στο τέλος του 1 και γίνεται Diablo στο 2 ή είχε και "άλλο επεισόδιο"; :P

Εγώ μεγάλο κράξιμο θυμάμαι στο το save system που χε το Diablo 2. Γενικά νομίζω πως είχε ένα κόλλημα με τα saves.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μεγάλο κράξιμο θυμάμαι στο το save system που χε το Diablo 2. Γενικά νομίζω πως είχε ένα κόλλημα με τα saves.

 

Αυτό.

^_^

 

Είχε κατακεραυνώσει το παιχνίδι λόγω του save system και μόνο!

Και, ναι, τον είχε λούσει το πανελλήνιο :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπααααα...

Αλλά ακόμα κι αν σπαζόταν κάποιος, δεν είναι αρκετός λόγος αυτός να βάλεις τόσο χαμηλή βαθμολογία. Άποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θυμαμαι το review, είχε δώσει 80αρι στο diablo II λόγω saves, αλλά το εξυμνούσε για 6 σελίδες. Οποιος διάβαζε το review δεν χρειαζόταν να κοιτάξει καν τη βαθμολογια, λες και αν έδινε 99 ή 30 θα είχε σημασια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο.Εγω θυμαμαι πιτσιρικας τον Παρασκευα να φυλαει σκοπια σε ενα σχολειο εκλογες.Εγω μικρος τοτε πεταγα με φυσοκαλαμο στοκο στους φανταρουσ βραδυ.Με ειδανε κ μολις μου ειπε ποιος ειναι τρελαθηκα και τον ρωτουσα ολη νυχτα.Απιστευτο σκηνικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θυμαμαι το review, είχε δώσει 80αρι στο diablo II λόγω saves, αλλά το εξυμνούσε για 6 σελίδες. Οποιος διάβαζε το review δεν χρειαζόταν να κοιτάξει καν τη βαθμολογια, λες και αν έδινε 99 ή 30 θα είχε σημασια...

Ακριβώς αυτό. Κι απ ό,τι θυμάμαι την ίδια «πολιτική» για τις βαθμολογίες είχε το PC Master συνολικά, δηλ. μην κοιτάς (μόνο) ένα βαθμό κάτω δεξιά στην τελευταία σελίδα του review, δες (και) τις 2-4-6 σελίδες του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη, αλλά στο Diablo II είχαν βάλει και πολλοί ακόμη σχετικώς χαμηλές βαθμολογίες. Το Gamespot και το IGN είχαν και αυτά κάπου μέχρι τα 85.

 

Και τότε, και σήμερα, θεωρώ πολύ άδικο το κράξιμο που είχε φάει από κάποιους (λίγους είναι η αλήθεια, ας μην υπερβάλλουμε) ο Τσουρινάκης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι πρότεινος το review του ήταν ακόμα διαθέσιμο στο site του PCMaster, στο "Αρχείο". Χτες που το έψαξα δεν το βρήκα...

Κάποιος εξαφάνισε τα ενοχοποιητικά στοιχεία!!!

 

Έχετε δίκιο ότι όποιος κοίταζε μόνο τη βαθμολογία, ένα ξερό αριθμό, στο τέλος έχανε την ουσία. Φυσικά οι επί μέρους αριθμοί, που έδιναν τον μ.ο., έλεγαν περισσότερα. Στο συγκεκριμένο άρθρο όμως, τουλάχιστον 1 από τις 4-6 σελίδες ήταν αφιερωμένη στο πόσο χάλια ήταν το σύστημα saves και πόσο αυτά από μόνα τους καταράκωναν ένα κατά τ' άλλα πολύ καλό και εθιστικό παιχνίδι (κάτι τέτοιο σα να θυμάμαι ότι έλεγε...).

 

Τέσπα, τόσο ο Αντρέας όσο και το review του έχουν περάσει στην Ιστορία πια.

 

btw. στον φίλο που έγραψε ότι ο Αντρέας τον γείωσε και δεν απάντησε σε mail του που του ζητούσε βοήθεια... κάπου πρέπει ακόμα να έχω τις δύο χειρόγραφες απαντήσεις που μου έστειλε σε ισάριθμα γράμματα!!! Το ένα ήταν για το KQ4 θυμάμαι...

:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ το θυμάμαι το κραξιμο που ειχε φαει...παντως οπως λετε παραπανω για εξι σελίδες εγραφε τα καλύτερα...η βαθμολογία δεν έλεγε τίποτα...επίσης τα RPG τα κατειχε και πολυ μάλιστα...δεν ήταν ασχετος με το αντικείμενο όπως εγραψαν μερικοί...τελος πάντων...ο ανθρωπος ηταν μεγάλη μορφή για τον χώρο του...πραγματικά αγαπούσε αυτό που έκανε και φαινόταν καθαρά σε όλα τα κειμενά του...να είναι καλά εκεί που είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

Τέσπα, τόσο ο Αντρέας όσο και το review του έχουν περάσει στην Ιστορία πια.

[...]

 

[...] να είναι καλά εκεί που είναι...

Σα να πέθανε ο άνθρωπος μιλάτε :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα πάντως ήταν εκτός από κλασικό adventuras ήταν και καμμένος rpgas. Μιλάμε έπιανε τα rpg και στην κυριολεξία τα έλιωνε και δεν το άφηνε αν δεν έβλεπε όλα τα path του παιχνιδιού. Γιαυτό και το μεγάλο του κόλημμα με τα save.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...