Προς το περιεχόμενο

Αντρέας – Παρασκευάς Τσουρινάκης τέλος εποχής από το PCmaster!!


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 362
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

βασικά φημολογείται ότι ο Ανδρέας έχει στην κατοχή του τον πρώτο 1 petabyte δίσκο για να μεταφέρει εκεί τα "λίγα" saves του από τα games που έπαιζε. 15λεπτο και save. (με αναλυτική περιγραφή για το καθένα παρακαλώ)......

 

σε λίγα χρόνια θα δωθεί ο δίσκος για κυκλοφορία και στο ευρύ κοινό

 

 

:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά, η μέθοδος που ακολουθά είναι όπως και ένα μεθεόρτιο με μια οχτάκιλη τσιπούρα.

 

Δηλαδή, κάνεις το κέφι σου με το ψάρι, το ουζάκι, τα συναφή και αφού τελειώσεις με την εμπειρία ξεκινάς το ξεκοκκάλημα, τη θρυλική αναζήτηση της ανατομίας και του περιεχομένου.

 

Φιγούρα γνώστη μοιάζει, ώ, μα τη Θεότητα της Υπόθεσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από πιτσιρικάς είχα πάντα την ακόλουθη απορία σχετικά με αυτόν: δεν κάνει κάτι άλλο στη ζωή του;Μα πώς είναι δυνατόν να ικανοποιεί έστω και τις βιοτικές του ανάγκες;

Το είχα και το έχω ακόμα πραγματικά απορία.Αναλογιζόμενος το πλήθος των παιχνιδιών που δοκίμαζε, το γεγονός ότι τα έπαιζε άπειρες φορές και τα ξεζούμιζε πραγματικά, το γεγονός ότι δε μιλάμε για τα σημερινά καζουαλοπαίχνιδα αλλά για παιχνίδια άλλης κυρίως εποχής που ρουφούσαν ώρες και ώρες και για ένα είδος παιχνιδιών που ακόμα και σήμερα βέβαια το κάνει.Ε σε αυτά αν προσθέσουμε και το χρόνο που αφιέρωνε για το περιοδικό και τους αναγνώστες του (δε θέλω να σκέφτομαι σε πόσα πάσης φύσεως μηνύματα είχε να απαντήσει) μπερδεύομαι ακόμα πιο πολύ. :wacko:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σα να πέθανε ο άνθρωπος μιλάτε :Ρ

 

xaxaxaxaxaxa δίκιο έχεις, απ' όσο είναι γνωστό (διότι λίγα είναι γνωστά για το παρόν του αλλά και την σκοτεινή του προέλευση...) είναι ακόμα ζωντανός :-D

 

Όμως, και πες μου ειλικρινά, όταν σταματήσει ο Spielberg ή ο Κόππολα να γυρίζει ταινίες ή η Σάσα Γκρέϊ να κάνει πορνό, δεν θα αισθανθείς ένα κενό, μία απώλεια, ένα θάνατο; Όχι, πες μου!

Γι'αυτό κι ο επικήδειος λόγος :rolleyes:

 

Λογικά, η μέθοδος που ακολουθά είναι όπως και ένα μεθεόρτιο με μια οχτάκιλη τσιπούρα.

 

Δηλαδή, κάνεις το κέφι σου με το ψάρι, το ουζάκι, τα συναφή και αφού τελειώσεις με την εμπειρία ξεκινάς το ξεκοκκάλημα, τη θρυλική αναζήτηση της ανατομίας και του περιεχομένου.

 

Φιγούρα γνώστη μοιάζει, ώ, μα τη Θεότητα της Υπόθεσης.

 

Respect συμφορουμίτη.

Έτσι εκφράζεται μόνο ένας λόγιος, που τυγχάνει και λάτρης του ψαριού και της ουζοκατάνυξης. Και, μάλιστα, έτσι εκφράζεται ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ της κατάνυξης - ή δευτερόλεπτα προτού σωριαστεί χάμω εξαιτίας αυτής ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όμως, και πες μου ειλικρινά, όταν σταματήσει ο Spielberg ή ο Κόππολα να γυρίζει ταινίες ή η Σάσα Γκρέϊ να κάνει πορνό, δεν θα αισθανθείς ένα κενό, μία απώλεια, ένα θάνατο; Όχι, πες μου!ί χάμω εξαιτίας αυτής ^_^

 

Η πατριώτισσα Σάσα ρε σεις το έκοψε το άθλημα, και πλέον γυρίζει τις ΗΠΑ και διαβάζει παραμύθια σε παιδιά του δημοτικού!!! Link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ααααχ PC Master.... αξέχαστες εποχές!

Το πρώτο τεύχος που είχα πάρει ήταν αυτό με το review του Diablo, το 1997 (νομίζω Ιανουάριος)! Ε σε κάποια φάση σταμάτησα να πέρνω pc master διότι δεν μου περισσευαν φράγκα στο πανεπιστήμιο :)

Πάντως ήταν τόσο καλές οι περιγραφές του που πραγματικά με έκανε να θέλω να παίξω adventure αλλά ήξερα ότι δε θα είχα την υπομονή!

Δεν περίμενα ότι θα έφευγε από το περιοδικό. Το θέμα είναι....με τι ασχολείται τώρα;! Δε γράφει πουθενά;

Λετε να πηγαίνει για ψάρεμα; Μήπως άρχισε γυμναστική και δίαιτα; Μήπως ξεκίνησε να παίζει κανένα FPS!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πατριώτισσα Σάσα ρε σεις το έκοψε το άθλημα, και πλέον γυρίζει τις ΗΠΑ και διαβάζει παραμύθια σε παιδιά του δημοτικού!!! Link

 

loooool

Η φωτογραφία είναι από το γεγονός;

Να την καλέσω να διαβάσει και στο σχολείο που πάνε τα παιδιά μουυυυυ!!!!

:wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από πιτσιρικάς είχα πάντα την ακόλουθη απορία σχετικά με αυτόν: δεν κάνει κάτι άλλο στη ζωή του;Μα πώς είναι δυνατόν να ικανοποιεί έστω και τις βιοτικές του ανάγκες;

Το είχα και το έχω ακόμα πραγματικά απορία.Αναλογιζόμενος το πλήθος των παιχνιδιών που δοκίμαζε, το γεγονός ότι τα έπαιζε άπειρες φορές και τα ξεζούμιζε πραγματικά, το γεγονός ότι δε μιλάμε για τα σημερινά καζουαλοπαίχνιδα αλλά για παιχνίδια άλλης κυρίως εποχής που ρουφούσαν ώρες και ώρες και για ένα είδος παιχνιδιών που ακόμα και σήμερα βέβαια το κάνει.Ε σε αυτά αν προσθέσουμε και το χρόνο που αφιέρωνε για το περιοδικό και τους αναγνώστες του (δε θέλω να σκέφτομαι σε πόσα πάσης φύσεως μηνύματα είχε να απαντήσει) μπερδεύομαι ακόμα πιο πολύ. :wacko:

 

Πραγματικά, κι εγώ! Και τώρα που μεγάλωσα, η απορία μου γίνεται ακόμη πιο έντονη. Γιατί τότε μπορεί και να ζήλευα, κάπως να το καταλάβαινα περισσότερο.

 

Σήμερα, είναι απλά γρίφος. Θα ήθελα να μάθαινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν καλός αρθρογράφος σε αυτά που ενδιαφερόταν αλλά πολύ απόλυτος και μονομερής στα υπόλοιπα(γενικά εκτός adventure άντε και rpg απλά δεν λάμβανα καθόλου υπόψη τα γραπτά του).

 

Γενικά δεν μου έδινε την ιδέα του ουδέτερου εκτιμητή ενός παιχνιδιού.Εάν του άρεσε κάτι το εκθείαζε(παρόλο που κατά γενική ομολογία ήταν μέτριο)και τούμπαλιν.

 

Πάντως πρέπει να ομολογήσω ότι σε μερικά άρθρα του ήταν πολύ καλός.

 

Για το pcmaster δεν έχω να πω πολλά γιατί το σταμάτησα πριν ~10 χρόνια λόγω κακής ποιότητας reviews και γενιότερα κακό value for money.

 

Το τελευταίο τεύχος θυμάμαι είχε 3 ή 4 reviews παιχνιδιών με 95+% σε όλα(όλα μέτρια παρεμπιπτόντως),εκεί είπα οκ πάμε παρακάτω. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν καλός αρθρογράφος σε αυτά που ενδιαφερόταν αλλά πολύ απόλυτος και μονομερής στα υπόλοιπα(γενικά εκτός adventure άντε και rpg απλά δεν λάμβανα καθόλου υπόψη τα γραπτά του).

 

Γενικά δεν μου έδινε την ιδέα του ουδέτερου εκτιμητή ενός παιχνιδιού.Εάν του άρεσε κάτι το εκθείαζε(παρόλο που κατά γενική ομολογία ήταν μέτριο)και τούμπαλιν.

 

Πάντως πρέπει να ομολογήσω ότι σε μερικά άρθρα του ήταν πολύ καλός.

 

Για το pcmaster δεν έχω να πω πολλά γιατί το σταμάτησα πριν ~10 χρόνια λόγω κακής ποιότητας reviews και γενιότερα κακό value for money.

 

Το τελευταίο τεύχος θυμάμαι είχε 3 ή 4 reviews παιχνιδιών με 95+% σε όλα(όλα μέτρια παρεμπιπτόντως),εκεί είπα οκ πάμε παρακάτω. :rolleyes:

 

δε ξερω , περνει ακομα κανενας το pcmaster ;

 

Το Pcmaster πεθανε εδω και καμια 10ετια, περιπου στην αρχη του νεου αιωνα ( 2000 ) αν και εγω σταματησα να το περνω γυρω στο 2001. Μετα το επερνα που και που ,ετσι για να διαβασω reviews του Τσουρινακη σε καποια παιχνιδια που μου ειχαν κανει εντυπωση , οπως πχ τα Syberia.

 

Εχω να αγορασω τευχος του απο το 2006 αν θυμαμαι καλα. Πλεον πρεπει να εχει μεινει απο τους παλιους μονο ο Πατρικος και ο Κρατσας(;) αν και ο τελευταιος δεν ειναι τοσο παλιος οσο ο Τσουρινακης-ηρθε πολυ αργοτερα.

 

Τον Τσουρινακη τον ειχα γνωρισει και προσωπικα μεσω ενος φιλου μου ο οποιος αρθογραφουσε σε ενα site για Adventures. Ειχαμε μαζευτει καμια 10αρια ατομα και ειχαμε παει ολοι μαζι για καφε.Περιτο να σας πω οτι μιλαγαμε 5-6 ωρες ΜΟΝΟ για adventures. Πως περασαν αυτες οι ωρες τοσο γρηγορα , θυμαμαι σαν νερο. Ειχε πολυ παθος για τα adventures . Του ειχα πει θυμαμαι οτι δε μου αρεσε το Myst και του χε κανει εντυπωση μιας και το συγκεγκριμενο παιχνιδι ειναι απο το αγαπημενο του.

 

Μεγαλη επισης τρελα με τα ταξιδια, εχει παει σε μερη που πραματικα ειναι να αναρωτιεσαι πως γυριζει ζωντανος.

Θα μπορουσα να μιλαω ωρες για αυτον.Πολυ ενδιαφερον τυπος.Παθιασμενος με αυτο που κανει και αρκετα εξυπνος.Αν ζουσε σε αλλη χωρα , πχ Αμερικη , σιγουρα θα χε πολλααα λεφτα και θα ταν πολυ διασημος!

 

Πιστευω οτι πλεον μπορει να μην μενει καν στην Ελλαδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pc master πεθανε οταν έγινε 15νθημερο με συνέπεια η υλη του να μην ειναι τόσο ποιοτική αλλα και επειδη απευθυνόταν σε κοινό μικρών ηλικιών δεν μπορουσε να ευελπιστεί ότι θα έχουν παντα χρήματα να το αγορασουν. Στη συνεχεια με την ευρεια διάδοση του ADSL πρεπει να έπεσαν ακομα περισσότερο οι πωλήσεις του.

Επίσης η φυγη των μεγάλων ονοματων οπως ανέφερες συντέλεσε αρνητικά στις πωλήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ συνεχίζω και αγοράζω το περιοδικό ανελυπώς. Πάντα μου άρεσαν τα περιοδικά για το gaming και πάντα τα διαβάζω με ευχαρίστηση ιδίως αν είναι για pc games. Και τα παιδιά που γράφουν εκεί τώρα μια χαρά κάνουν την δουλειά τους και τα review τους. Το θετικό είναι ότι οι περισσότεροι είναι πραγματικοί gamer χομπίστες που αγαπάνε τα games που παρουσιάζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...