Προς το περιεχόμενο

Αντρέας – Παρασκευάς Τσουρινάκης τέλος εποχής από το PCmaster!!


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ συνεχίζω και αγοράζω το περιοδικό ανελυπώς. Πάντα μου άρεσαν τα περιοδικά για το gaming και πάντα τα διαβάζω με ευχαρίστηση ιδίως αν είναι για pc games. Και τα παιδιά που γράφουν εκεί τώρα μια χαρά κάνουν την δουλειά τους και τα review τους. Το θετικό είναι ότι οι περισσότεροι είναι πραγματικοί gamer χομπίστες που αγαπάνε τα games που παρουσιάζουν.

 

δυστηχως η εποχη του χομπιστα αρθογραφου εχει περασει εδω και παρα πολλα χρονια.Το pcmaster για μενα εχει γινει πολυ απροσωπο. Δεν υπαρχει καποιο δεσιμο με την ομαδα.

 

Εγω θυμαμαι οταν ειμουν 13 χρονων ,περιμενα πως και πως να διαβασω το επομενο review του Αργυρη του Γιαγια , του Τσουρινακη ή του Πατρικου.

 

Πανε αυτες οι εποχες...

 

καλα μη τα ξαναλεμε...παντα η αρχη ολων των πραματων ειναι η καλυτερη και οταν νοσταλγεις τα παλια , τα βλεπεις καλυτερα.

 

 

Εδω το Fallout εγινε Φολαουτ μωρε .... τι να λεμε τωρα....

 

Γουιτσερ και τα @@ μας κουνιουντε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 362
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δυστηχως η εποχη του χομπιστα αρθογραφου εχει περασει εδω και παρα πολλα χρονια.Το pcmaster για μενα εχει γινει πολυ απροσωπο. Δεν υπαρχει καποιο δεσιμο με την ομαδα.

 

Εγω θυμαμαι οταν ειμουν 13 χρονων ,περιμενα πως και πως να διαβασω το επομενο review του Αργυρη του Γιαγια , του Τσουρινακη ή του Πατρικου.

 

Πανε αυτες οι εποχες...

 

καλα μη τα ξαναλεμε...παντα η αρχη ολων των πραματων ειναι η καλυτερη και οταν νοσταλγεις τα παλια , τα βλεπεις καλυτερα.

 

 

Εδω το Fallout εγινε Φολαουτ μωρε .... τι να λεμε τωρα....

 

Γουιτσερ και τα @@ μας κουνιουντε...

 

Επική η περίοδος τέλη δεκαετίας 80 μέχρι και 98 περίπου.

 

Όσον αφορά τον Τσουρινάκη, ο τύπος έκανε τρομερά review στα RPG. Δεν ξεχνάω το Lands of Lore : Throne of Chaos (Σεπτέμβριος 1993, όταν μάλιστα χώρισαν και το περιοδικό σε δύο τεύχη το ένα για παιχνίδια) όπου το άρθρο το διάβασα πάρα πολλές φορές. Ούτε την ***φαρδία του να πάρει από την Westwood την δημοσιογραφική έκδοση του παιχνιδιού που είχε 22 χάρτες επιπλέον. Προσπαθώ να την βρω τα τελευταία 18 χρόνια, αλλά ματαία. Δεν ξεχώ ότι με έβαλε ο τύπος να βάλω internet στο σπίτι να παίξω Ultima Online (1997-2001) με το μηνιαίο άρθρο του για την 'ζωή του' το παιχνίδι.

 

Επίσης είχε κάνει το 1992, στο Computer Games περιοδικό (του οποίου οι σελίδες μεγάλου μεγέθους), αφιέρωμα στα 50 καλύτερα RPG με μισή σελίδα περιγραφή το καθένα. Πολλά από τα οποία ήταν καλά, και τα είχα αγοράσει. (Όσαν δεν υπήρχαν στην αγορά τα έφερε ο 'θείος'. Όπως κάτι ρουμάνικα και ρώσσικα).

 

Αυτά. :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά το PC Master σταμάτησα να το διαβάζω όταν... δεν είχα χρηματα να το αγοράσω καθότι μικρός τότε. Αργότερα όταν έφυγε ο Σωτήρης Μπέλλος ξενέρωσα απίστευτα και αγόραζα μόνο τα "επετειακά" τεύχη. Μεγάλη μορφή, το παλληκάρι έγραφε τρομερά...

 

Όσο για τον Κύριο Τσουρινάκκη έχω την εντυπωση οτι κι αυτός είχε υπολογίσει οτι θα γινει αυτό κάποια στιγμή. Πολλές φορές εγραφε διάφορα του στυλ "Έχουν όλα αλλαξει. Ίσως φταίω και εγώ που έχω κλειστεί στο καβούκι μου" and such. Σημεία των καιρών, ο έντυπος τύπος δεν είναι όπως παλιά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

δυστηχως η εποχη του χομπιστα αρθογραφου εχει περασει εδω και παρα πολλα χρονια.Το pcmaster για μενα εχει γινει πολυ απροσωπο. Δεν υπαρχει καποιο δεσιμο με την ομαδα.

 

Αν έχεις τη δυνατότητα πάρε κάποιο από τα πρόσφατα τεύχη, έλα μια βόλτα από το forum και πιστεύω πως θα διαπιστώσεις οτι η εποχή αυτή δεν έχει περάσει ακόμη :)

 

Οι περισσότεροι από εμάς που γράφουμε στο περιοδικό είμαστε τριαντάρηδες +, καμμένοι Pixelάδες και PCmasterάδες. Οι κύριες επαγγελματικές μας ενασχολήσεις είναι άλλες, στο περιοδικό γράφουμε κυρίως γιατί το αγαπάμε, γιατί το νιώθουμε ως κομμάτι μας μετά από τόσα χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις τη δυνατότητα πάρε κάποιο από τα πρόσφατα τεύχη, έλα μια βόλτα από το forum και πιστεύω πως θα διαπιστώσεις οτι η εποχή αυτή δεν έχει περάσει ακόμη :)

 

Οι περισσότεροι από εμάς που γράφουμε στο περιοδικό είμαστε τριαντάρηδες +, καμμένοι Pixelάδες και PCmasterάδες. Οι κύριες επαγγελματικές μας ενασχολήσεις είναι άλλες, στο περιοδικό γράφουμε κυρίως γιατί το αγαπάμε, γιατί το νιώθουμε ως κομμάτι μας μετά από τόσα χρόνια.

 

συγνωμη , δεν ηθελα να προσβαλω τον κοσμο που δουλευει στο περιοδικο σημερα. Το δεχομαι αυτο που λες.

 

Μπορει να φταινε και τα παιχνιδια που εχουν αλλαξει προς το χειροτερο, μπορει να φταιει οτι εχω μεγαλωσει πια...τι να πω...

 

Το Pcmaster παντως ( αλλα και το Pixel , USER ) ηταν η μεγαλη μου αγαπη!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αιώνια πιστός στο pcmaster ΔΕΝ υπαρχει καλύτερο περιοδικό να βρίσκεται δίπλα στο θρόνο. Το Mens Health πλησιάζει αλλά δεν μπορεί. Όσο για τον Τσουρινάκη είναι όντως περίεργο που δεν έχει ένα blog.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστηχως η εποχη του χομπιστα αρθογραφου εχει περασει εδω και παρα πολλα χρονια.Το pcmaster για μενα εχει γινει πολυ απροσωπο. Δεν υπαρχει καποιο δεσιμο με την ομαδα.

 

To δεύτερο το κατανοούμε πλήρως όλοι στο περιοδικό,καθώς αλλιώς νιώθει κάποιος γι' αυτούς που διάβαζε στην εφηβεία του κι αλλιώς για όσους διαβάζει όντας σε μια μεγαλύτερη ηλικία,όπου τον "συνοδεύουν" έννοιες,υποχρεώσεις,μειωμένος χρόνος για gaming,διαφορετικά κριτήρια,άλλες απαιτήσεις κτλ

 

Αλλά αναφορικά με το πρώτο,ο χομπίστας αρθρογράφος,όπως τόνισε κι ο Αλέξανδρος,ευτυχώς δεν έχει χαθεί ακόμη... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ το περιοδικό το παίρνω συνέχεια παρα πολλά χρόνια....μια χαρά είναι ακόμα και σήμερα...δεν λέω καλό το Internet για ενημέρωση αλλά όταν ξαπλώνω στο κρεβατακι μου θέλω το περιοδικό μου...γούστα είναι αυτά φυσικά ο καθένας ότι γουστάρει...αλλά τα παιδιά κάνουν καλή δουλειά μην τα ισοπεδώνουμε όλα...και σε δύσκολες εποχές δυστηχως για τα pc games....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιρνα το pc master ανελλιπώς για πολλά χρόνια μέχρι που το internet έγινε στανταρ και το περιοδικό ήταν πλέον άχρηστο.

 

Ο Τσουρινάκης θεός μέχρι το 95 απαράδεκτος μετά το 95 με όλα τα reviews να είναι copy / paste.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...
  • 4 μήνες μετά...

1000 συγνωμη λαθος πληροφορια, ειναι ακομα αγνωστο τελικα το τι κανει και απορω γιατι κραταει αυτη την σταση....εμας δεν μας σκεφτετε? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτι σκεφτόντουσαν τα παιδιά του ragequit.gr μήπως τον πείσουν και γράφει κανα review στο site τους. Αντε να δούμε τσουρινάκη γμτ πάλι live και action.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...